Съкращават ми длъжността

  • 16 104
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Законно е, защото за нас не важи КТ, а Закона за държавния служител. Просто съкращават щатната бройка като цяло. Най-лошото е, че сега не може да си взема майчинството, абе... Sick
Затова е важно дали става въпрос за трудово или за служебно правоотношение. Освен това по ЗДС няма въобще предвидени задължения за подбор, нито защитите по чл.333 от КТ. Има една конвенция за бременни само.

# 16
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Когато Господ ти затваря една врата , ти отваря прозорец!! Литни и виж , че и другаде може да е хубаво!!!Просто това са едни малки изпитания, през които трябва да минеш!!!Успех!!! Hug

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Мисля, че е по - добре да приемеш предложението и докато заместваш да си потърсиш друга работа. Можеш да избираш кога да отидеш на борсата - сега или после. За времето, което ти се полага обезщетение за безработица от борсата няма значение дали си съкратена или ти е изтекъл трудовия договор. И в двата случая получаваш еднакво по продължителност обезщетение, което зависи от стажа, който имаш. Когато си напуснала по собствено желание обезщетението е само 4 месеца независимо от трудовия стаж. В момента максималното обезщетение, което се изплаща е 65 % от работната заплата, но не повече от 200лв. Там където работя също се очакват съкращения и затова се постарах още в началото на годината да проуча въпроса.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Дами, темата е от април. Съветите ви са неактуални вече Grinning

# 19
  • Мнения: 641
Дами, темата е от април. Съветите ви са неактуални вече Grinning

 Joy Това ми се случва за трети път.
Ами поне да напише развоя. Силви, какво стана?

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Изчетох мненията, но не обърнах внимание на датата. Действително съветите ни вече не са необходими. А как ли са се развили нещата?

# 21
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Да каже авторката!!!!

# 22
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Благодаря за съветите.  Наистина се възползвах от някои от тях, но въпреки всичките ми консултации с разни юристи, трябваше да реагирам бързо и реших да приема предложението ми за заместване. Мисля, че не сбърках. Държавен служител съм. През май ми вдигнаха заплатата значително, а и длъжността, на която съм по заместване е малко по-висока в йерархията - главен експерт. През това време си задвижих нещата и вече имам нещо впредвид за друга работа. Въпрос на време е още два-три месеца, може би и сигурно ще стане. Ако не стане имам възможност да си уредя преместване в друга администрация със споразумение. Вече не съжалявам, че са ми съкратили длъжността, защото обема от работа е невероятно голям и работата много отговорна и не си струва дори и за тези пари.

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Радвам се за теб. Поговорката" Всяко зло за добро" в твоя случай е излязла вярна.

# 24
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Малко стиснати палци за утре ще ми бъдат от полза. Ще се явявам на конкурс. После ще пиша.

# 25
  • Мнения: 25 610
Ще стискаме, бъди спокойна!  Laughing
Успех!  newsm10

# 26
  • София
  • Мнения: 16 036
Успех, Силви!
после да се похвалиш.

# 27
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Благодаря за подкрепата. Изпита мина, темата не беше най-желаната, но да се надяваме, че не съм се изложила. Не пускайте палците, другата седмица ще излезе резултата. Иначе има много кандидати. Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 25 610
Ще спечелиш, ще видиш!  Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 16 036
Успех и да се похвалиш другата седмица!

Общи условия

Активация на акаунт