С глас се смее вече ДЕКЕМВРИйското човече!

  • 10 247
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 42
Амадис, цяла нощ украсявах  тортата Joy

Жайгарова, много са ти хубави и двете дечица (пу-пу да не съм им уроки) Simple Smile

А за отслабването си мислех дали да не се изтипосам за десетина дни при д-р Емилова, ама има време.

Ето ни и нас в априлския албум: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233176&photo=90

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 22:55 от Maginty

# 16
  • Мнения: 1 144
Момичета, чака ни хубаво време другата седмица, ура!

Магинти, честита месечинка Simple Smile)

Някой гледа ли "Отвъд граници" по БТВ? Преводът беше мой Simple Smile)) Това ми е от любимите филми.

Иве, мерси за темата, както винаги е страхотна. Кога намираш време, не знам, но добре, че си ти Simple Smile))

Дайв, това за рева и вниманието... как да ти дадем съвет, всяко детенце си е различно. Моят Косьо беше такъв, излезем с количка, а той по някое време нададе ред и после го прибирам на ръце и бутам количката. Бях почнала да си нося и кенгуруто, че оставах без ръце. А Калоян е кротичък засега, пък ще видим.

Някои бебчета имат проблем със заспиването и колкото са по-уморени и превъзбудени, толкова по-трудно им е да заспят и толкова повече се изнервят, още повече плачат и изобщо става омагьосан кръг. Ако не плаче от глад или колики (този плач лесно се различава, защото рита силно с крачета) или ако не го боли нещо (пронизително пищене), значи или иска внимание, или е уморено и раздразнено. Но като казваш, че почти не спите, по-скоро е уморено. Някои бебета не могат да заспят на ръце, защото се разсейват. Не знам какво да те посъветвам. Опитай да я приспиш, докато се храни. Аз установих, че Калоян колкото е по-спокоен, толкова е по-спокоен. (Не е печатна грешка, точно това имам предвид.) Тоест, ако от сутринта му спазвам режима, не го мачкам прекалено много, не го превъзбуждам прекалено много, не му нарушавам навиците, ако не му се вдига много шум, ако е добре нахранен и се е изакал, целият ден е спокоен, спи си часове наред, яде най-много пет пъти, усмихва се, гука,  и изобщо е бебче мечта. А ако от сутринта се забавя с храненето или ако баща му вземе да го мачка и гушка преди да тръгне на работа, или ако помощничката ми му бърбори един час (той иска да спи, тя седи над леглото и му говори, той, че е сладък, сладък е, ама чак пък да му развалят съня заради това...) С други думи, бебчетата искат внимание, но понякога искат и спокойствие. Поне Калата е така. Опитай се да не я приспиваш на ръце или с бърборене, а да я оставиш малко да си помрънка (ама не да се къса от рев, ако много се разплаче, ще я гушнеш разбира се.) Ако само си бърбори така и си мрънка, може и сама да заспи. Изчакай малко, нищо няма да й стане. Виж дали не й е малко храната (или много). Виж дали обича люшкане и ако обича, й купи някоя люлка с батерии. Би трябвало да спи спокойно в количката, навън, но какво трябва и какво става, няма нищо общо, както вече си забелязала. Simple Smile) Ако никоя от тези идеи не помогне, просто Марта е по-плачливо бебче и ще трябва да се въоръжиш с търпение и да се погрижиш за собствените си нерви. Пожелавам ти успех!

# 17
  • Мнения: 337
Шанталче, сега като ми изостри вниманието и аз откривам сходство,( не в характерите Laughing).  Hug
Стелкееее, кажи ми от къде са ти пердетата плийсс, че много ми харесаха .Тук перетата са им много грозни , а твоите и като цвят как ми лягат, направо , като по поръчка за моята къща са.
 Иве Hug

# 18
  • Мнения: 153
Добра ви вечер мами Simple Smile

И аз съм много въодушевена от обещанията за хубаво време другата седмица и отсега се настройвам за дълги разходки Simple Smile Да ви кажа не мога да спра да гледам бебоците в априлското албумче Simple Smile толкова са сладкиииииии  newsm51 Особено Калоян на Стела и Kристиян на Maginty, тях просто не мога да спра да ги гледам! Пу, пу, пу, да не им е уроки!

Дайв, Сияна също е много ревлива и все иска внимание. Моето спасение са разходките навън.Излезем ли, тя спи кротко, а аз си проветрявам главата от безкрайното и мрънкане вкъщи Simple Smile Жалко, че при вас този метод не работи. Понеже знам какво чудо е да имаш мрънкащо бебче вкъщи, от сърце ти желая скоро да се успокоят нещата!   bouquet

# 19
  • Мнения: 219
Иве  Hug
И моята муцунка е така, като се превъзбуди и после й е трудно запсиването и всичко. Ето сега, реве в леглото и неще да спи (ама аз съм я оставила малко да поплаче, ква лоша майка съм  Whistling).
Днес имаше много народ в нас, и всеки я мачка й гушка, тя им гука, кефи им се. Ама като я нахраня, заспива и след няма и 30мин се е събудила. А има дни дето по цял ден и цяла нощ си спи. Та явно е от превъзбуда. И сега ще ходя пак да давам цица, да се успокой и да заспи.
А пък другата седмица, щом викате, че ще е хубаво времето, най-после и ние да излезем. А може и да се видим Simple Smile
Стеле, гледах само края, че гледахме по Нова филма.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 409
Добър вечер! ИВе   bouquet
за Дюкан имам приятелка,която година след бременността я питаха "Ама кога го чакате?" и естествено това мнгооо я нервеше, защото бе качила само 10 кг., но не беше свалила нищооо и по точно свали при раждането,но ги качи с кърменето. Та тя с какви ли не диети и елачи е пробвала да сваля ама нищо! От по-малко от месец е на Дюкан,резултата е-тя е - 8 кг, мъжа й - 12
Та май се се помъча и аз!
Ние от вчера сме със странен режим: заспа в 21, аз се събудих в 3 и й дадох АМ, спяща го изяде, събуди се сутринта в 9 !!
Днеска заспа в 17 и още не се е събудила, а е почти 23.30ч.!!  Дали дъжда я приспа....

Биха ни на 3ти април втория пентаксим,вече сме 6650кг и 61см!!!   Heart Eyes Сестрата ме подготвяше "Плакали на първата ваксина" аз "Не", а тя " А на втората,т.е. Първия пентаксим?" аз пак не, а тя " Е,сега тази е болезнена, ще плаче,но ти й дръж крачето здраво" ЕЙ препотих се три пъти да като забоде иглата, а нашта Убавица я гледа право в очите смее се и вика Гггъъъъ
мазохистчето на мама  Mr. Green

Anichka  кат пиша с една ръка е такаааа. Сега вече се разбира!

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 00:10 от munieca

# 21
  • Мнения: 1 210
Стела Мария, гледах много малко от филма (някъде по средата беше), но недолюбвам Анджелина Джоли и поради тази причина съм пропуснала да се насладя на твоя превод. Друг път казвай по-отрано кога да гледаме нещо твое.

Муниека, изредактирай малко поста. Докато стигна до предпоследния ред се отчаях, че диетата на Дюкан може да доведе до качване на килца, вместо до сваляне. Виж там нещо запетайки или нови изречения. Сори, че те бъзикам на тая тема..... Ама ако има някоя и друга блейка като мен, току виж се отказала от въпросната диета.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 675
Иве, бладодарим за темичката.  Hug Сложи, моля те, и нашият аватар отпред.   bouquet    http://www.mybabyavatar.com/include/avatar-anim2.php?uid=1216&id=6543

Стела-Мария, съжалявам, че не гледах филма. Щях да го гледам със сигурност, ако знаех, че преводът е твой. Преди време и аз се занимавах с превод, но различен, не филмов.  Peace

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 00:26 от bissera

# 23
  • Мнения: 41
Днеска заспа в 17 и още не се е събудила, а е почти 23.30ч.!!  Дали дъжда я приспа....

munieca, ами и ние сме с такъв режим днес.
Преди малко се събуди, татА го нахрани и сега отново спи.

Но днес каква игра падна с костенурката   Joy:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217095&photo=18

# 24
  • София
  • Мнения: 1 626
Стела Мария, аз гледах филма. Любим ми е. Особено на момента с бебето и гранатата си плача всеки път  Cry И накрая когато Сара /Анджелина/ отстъпва от мината преди да я е приближил Ник /Клайв/  Cry

Ох, какво друго щях да казвам. А, да, за превъзбуждането на бебешорския народ. И аз съм го установила същото. Като сме през седмицата сами е мир и любов и съъъъъъъъъъън. А дойде ли събота и неделя, и като ни наскачат баби, дядовци и лели /всичко е в единствено число  Laughing/ и гледай кво става. Е, одеве лудница беше, рев, ама рев. Обаче май има нещо свързано със зъбите. Много странно си плези езичето, създава ми асоциация на дете с клатещо се зъбче, дето все го бута с езика. И нещо ми белее една точица на долния венец. Накрая не се стърпях и й начесах венците с пръст и като почна да ми се хили. Кеф! Та да ми кажете горен или долен зъб избива първо  newsm78

А и да се похваля, днес най-накрая моята човечка си вдигна като хората главата. Подпря се като човек на ръцете си и така си стоя може би 5 минути с вдигната глава. Ами тя досега не включваше ръцете в упражнението и само вдигаше врат  Laughing

И друго да се похваля, вчера най-накрая посетих фризьорския салон  newsm44  Понапазарувах доста козметика, бельо и други глезотии за лично удоволствие тези дни и ми е много гот!

А за снимките преди и след беременността мога да кажа, че и аз си намирам косури. И на мен ми изскача коремчето над дънките, ама кво да се прави. Стрии ми се появиха сега  Shocked, уж ги боря с маслото на Икаров пък да видим.
Иначе ето:
септември 2006 - качеството е лошо, ама с телефон така става http://images22.snimka.bg/004725828.jpg
юли 2007 - демек 4-ти месец http://images22.snimka.bg/004726170.jpg
март 2008 - тази сте я виждали, но да обърна внимание на паласките дето ми излизат над дънките http://images25.snimka.bg/005515211.jpg
Та и аз съм недоволна, защото имам 5 кила, те не са много, ама ми тежат като съм свикнала с определно тегло дълго време.

Шанталче искам да ти кажа, че сега по-ми допадаш. Много слабичка си била преди  Simple Smile

Лека нощ ви казвам, защото окъснях  Laughing


# 25
  • София
  • Мнения: 293
Добро утро
Днес е мой ред за кафето и закуската. Тъй като повечето сме на диета ви сервирам това:

Macata , по принцип първо изникват долните предни зъбчета, а дефакто при всеки е различно.
Стела Мария, много професионално си се справила с фотосесията на Калоян. Направо си стават за корица на списание.И най вече тази: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233176&photo=85
 Ние вчера ходихме до Мола да си търсим шапки. Купихме една от FOX baby, точно такава каквато исках. С нея изглежда като малко сладко рибарче, само остава да му купихме и въдица. Гледахме и кърпите за глава в Benetton, но имаше само за момиченца на разни цветенца, много ме е яд  smile3516. така ми се искаше да му взема поне една
Лек ден на всички и много целувки на дребосъците
И как забравих  smile3538 Ивеее много сладка темичка с тея мишленца и розички   bouquet

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 09:01 от nellyli

# 26
  • Мнения: 684
Добро утро!
Нелили мерси за кафето, а закуската е перфектна! Peace
Момичета, които се съмнявате за зъби...това което описвате по скоро са зародишите на зъбчета по венеца( незнам дали сеизказах добре) но като започне да расте зъбче, по скоро първо става едно като дупчица, където венеца се разцепва за да излезе зъбчето.
green apple   с какъв апарат снимаш този прекрасен модел?
Стела Мария прекрасни деца имаш-пу пу, но пък този малкия е просто невероятен!
Да го намачкаш от мен!
Мойто дете от няколко вечери ме събужда чак сутринта към 5.30, като е легнал в 11 което си е направо постижение Laughing
Ми време им е да се очовечват вече, аз даже си мисля дали да не му сложа вече летния вариант на количката newsm78
Някой от вас който има и зимен кош сменял ли го е?
Днес времето е просто отврат, май ще си спим в къщи цял ден!

# 27
  • Мнения: 1 210
Нели, благодарско за кафето.

Льонка, моята количка има портбебе и още поне месец не мисля да го махам (освен ако не му окъсее тотално или пък не стане невероятна жега.)

Мацата, радвам се, че си се поглезила. Тази терапия определено ми действа и на мен изключително положително.

Дайте идея какво да правим на това скапано време.

# 28
  • Мнения: 482
На скапаното време  може да отидем на гости или да поканим гости в къщи, бяхме се нагласили за Зоопарк, но тази седмица нито един ден не им съвпадна с прогнозите.
Всички дечица са ни много сладки и колкото по-големи стават, толкова са по-хубави и различни.
И аз чакам момента за лятната количка /дали някой от вас не ползваше вече/, но май ги препоръчват след 6-и месец.
Пожелавам ви един мързелив неделен ден!

# 29
  • Мнения: 1 144
Мацо, и ти си клечка като Шанталчето, стига си се оплаквала, никакви паласки нямаш Simple Smile))

Аз имам да се боря поне с 10 килограма, но нека спра да кърмя. Иначе ще взема да докарам някоя алергия на бебето.

Маце, иначе и ние имаме бяло топче на венеца. Не знам какво е, може и зъбче да е.

Вчера четох едни ужасии за ваксините, направо се потресох. Дано няма странични ефекти, че...

Всичките ни дечица са прекрасни, наистина. Сладурчета, да ги схрускаш Simple Smile))

Момичета, ние отиваме до Пловдив да си взема голямото детенце. (Какво ти детенце, по-висок е от мен, но...)

Довечера ще чета. Целувки и приятен ден,.

Общи условия

Активация на акаунт