С глас се смее вече ДЕКЕМВРИйското човече!

  • 10 268
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 144
благодаря, момичета. и моите хора сега отиват на разходка, а аз се цедя да им оставя млякои и отивам на фризьор. Забелязах, че едното ми зърно е посиняло. от какво може да е

# 256
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Здравейте момичета!

Да се похваля, вече и моето Слънчице се превъртя от коремче на гръбче и то цели 4 пъти за 10-тина минути.

Честити 4-ти месечинки на Мартин и Калоян и разбира се Честита 5-та месечинка на Ивайло на Фелиша! Днес първото ни декемврийско бебче става на 5 месеца!

# 257
  • Мнения: 3 080
Здравейте момичета!
Честити месечинки - Марти, Калоянчо, големи да пораснете!  Heart Eyes
Виждам, че говорите за обръщането на малките, та по тоя повод да споделя, че и ние от миналата седмица се позавъртаме, но ни е по-лесно от корем по гръб.. От гръб по корем сме го правили само няколко пъти и сме много смешни...  hahaha Като пияна баба се прекатуря Яна..  hahaha
Чудя се обаче не ни ли е малко раничко?!?!? Thinking Опитва се и да си седи на д-то, но май е вредно още, а????
То тя и ръцете по-раничко си ги откри и май всичко по-раничко ще се случва при нас, нищо, че сме малко недохранени  Mr. Green
Като я сложим по корем и драпа, драпа като гъсеница.. Ако има в какво да се оттласне почти се придвижва като жаба-кикирица..  Joy
Иначе ние сме по-спокойни вече! Вчера след консултацията отчетохме за 12 дни качени 340 грамчета, което много ме зарадва, бихме втория Пентаксим и после с тати я разходихме едно хубаво из нашия район..
Ето малко снимки на щастлива мама и спокойно бебе Яна  Mr. Green

# 258
  • Мнения: 219
Скорпи, страхотни сте  Hug
Честити ни месечинковци. Ми то другия месец, вече ще си имаме 6м бебчета. Как бързо растат децата...Като гледам бъдещите мами, как си викат "еее, кога ще минат 9м", ама си минават, а пък после съвсем лети времто.

А вие с тия почерпки...да се вземете в ръце и вече само плодове и зеленчуци да слагате, какви са тия вкуснотии, а?  Mr. Green
А за играчките, забелязала съм, че като са повече играчки около нея, сякаш не са й толкова интересни и не се забавлява с всички. А ако са само 1-2 мн повече си играе с тях.

Ееее, де избяга слънцето бе? Беше такова хубаво време сутринта, та съм разтворила прозорци...А нали чакам майстори...ще се излиза утре из Търново, то се е видяло. Че и на РД в Русе ме поканиха, ама няма как да ида без бебка, макар, че с кеф бих отишла.
Говорите си за кисти разни. Аз да чукам на дърво, таквоз нещо не съм имала, и всичко ми е ок, само имам  някаква миниатюрна раничка, дето трябва да се гори, ама кога и как никой нищо не ти казва.

А днес си мислех за диети (поръчах книгата на Дюкан, та и нея чакам, м/удругото има книга негова с 350 рецепти, може после и нея да взема, ама може и форума да ползвам, ще видим), и реших, че най-добрата диета е секса. Ми така де, как няма да пълнея, едно време не се спирах, а сега...Та ще взема да карам моя мъж, като огладнее някой - секс  Mr. Green (вярно, че през седмицата е на работа, ама и аз по цял ден почти не ям, както и той, та само вечер и събота-неделя, хем и малко опражнения). Единствения проблем е бебка. Ще трябва да я научим да се приспива и забавлява сама, докато мама и тати .... отслабват  Joy

Приятни разходки мацки  Hug

# 259
  • Мнения: 44
Честити месечинки на порасналите бебоци! Да са живи и здрави и много да радват мама и тати!
  bouquet

Скорпи, много сте готини с Яна! Точно така трябва да изглеждате, а не като в "Часът на мама" - угрижени и тъжни!

# 260
  • Мнения: 534
Цвети, не разбра ли, че имам сканирана книгата на Дюкан...що не каза да ти я пратя...вече я пратих на няколко мами...аааааа, даваш сума си пари за нема кво... Crossing Arms

# 261
  • Мнения: 99
Имам и двете книжки на Дюкан (тази с рецептите ми е от снощи и попрехвърлих отгоре отгоре нещата). Все още не съм убедена, че става за кърмачки. Много ме е страх да не спре кърмата или да намалее, защото вече два пъти бях на косъм защото все нямам време да ям както трябва. Общо взето ти трябва време да мислиш какво да ядеш и как да го наготвиш. Зълва ми (или поне така мисля ми се пада - сестрата на мъжа ми) вече е свалила 8 кила, но като я гледам как си готви... От къде толкова време, аз готвя от Фантастико  Laughing Cry

# 262
  • Мнения: 219
Ееее, Иве, ти пък сума си пари, 10лв са Simple Smile
Най много тогава да я подаря на свекървата, пък ти да ми пратиш сканираната  Mr. Green (верно може така да стане, ама ще видим).
Леле, как ми е цъфнала косата...другата седмица трябва да отида на фризьор най накрая (може да пробвам да ида с бебка). А и почна да пада малко след като заговорихте за това (ама то е нормално за сезона, макар, че мн ми харесваше да не ми пада почти косъм, никога не е било това при мен, независимо от сезона).
Ани, аз по-скоро заради мъжа ми я взех. Той да почне да пази диетата, аз като спра да кърмя, макар, че сега ям сигурно много по-малко отколкото ако подкарам диетата. Ми така де, сутрин ям (от 3 дена) зърнената закуска Фитнес и цял ден нагъвам или семки, или шоколад или сладки някакви, за да не ми е гладно. Ям вечер около 19-20ч и то нещо направено на бързо, или спагети, или филийки със салам и кашкавал, или като снощи пържени картофи и една наденица (от тези дето вътре са с кашкавал) с хляб. Та от вчера ми се струва, че ми намаля кърмата, ама сега на Търново ще ме угоят, така, че не се притеснявам  hahaha

# 263
  • Мнения: 1 210
За който се притеснява, че му е намаляла кърмата - да си сготви супичка от коприва. Аз много обичам такова чудо, но явно ще се въздържам, защото предния път след супичката бях с 2 бомби отпред. И пълнех контейнерчетата ей така без усилие. Пък малчо не смогваше да изцока продукцията.

# 264
  • Мнения: 630
Седя и гледам  Shocked Часът на мама.  То бива хубост, бива, ама тази жена малко прекалява. И на 21 години с три деца и фотомодел. Чак не мога да завидя - толкова е хубава и е като по-голямата им сестричка. На мен ми идва в повече раждане на 15 и 16 и на.. не знам колко. Всъщност доста неща ми идват в повече, като си помисля, че имам две дъщери.

# 265
  • Мнения: 482
А за който ненавижда коприва?
Какво се учудваш, Амадис? Ние имаме племенничка, която от 12-13 годишна води полов живот, колко му е и на нея да се случи /сега е на 15/ и после и тя ще ги разправя същите, какво друго да каже? Но не е нормално това - деца да раждат деца, мислех, че само на ромите им се случва. Майка ми е родила на 19 и на 20 и така се е психирала тогава - студентка с две деца, родени през година. И досега си лекува нервите.

# 266
  • Мнения: 99
Аничка, благодаря за съвета. Това е къде къде за предпочитане пред чая с анасон.
И аз съм пуснала телевизора и немога да им се начудя на тези хора. Как да им се зарадвам на лудоста, като знам кво чудо е да си на 15-16  newsm78.

# 267
  • София
  • Мнения: 210
Хай хой  Grinning
Мислехме си да излизаме днес, пък и баба беше рекла, че ще дойде да ни измъкне от къщи, но като го видяхме как се смръщи решихме да си седим вкъщи и ударихме с тоз куршум няколко заека - мама си мързелуваше и гледаше дебатите по вота, баба си нагняви внучето, а после набрала инерция ми изглади натрупаното от няколко перални.  Mr. Green
Аннисофт  welcome
Дани, много се радвам, че пак се включваш редовно при нас  Hug
Девойки, нищо май не сме се разбрали за утре. Има ли някой, който със сигурност ще идва в Южния парк, за да си определим някакъв приблизителен час.
Скорпи, малката е страшен сладур, а твоята усмивка е наистина прекрасна   Heart Eyes
Амадис, е те туй не мога да го приема за нормално. Сега като го написа и включих да погледна. Туй слабичкото момиче си е още дете. Изобщо не мога да си представя как осъзнава какво се случва, как поема отговорност, как се бори с това, че й се живее. Аз родих доста млада за собствената ми представа (на 23г.) и със сигурност не бях готова. Сега усещам, че съм много по-зряла и с цялото си сърце се наслаждавам на моментите с  дечко.

# 268
  • Мнения: 41
Успяхме да се приберем от разходката, изпреварвайки дъжда и сега и ние гледаме Часът на мама. Преди време попаднах в нета на инфо за младата майка - модел и сега не бях изненадана, но ми е някак си странно това ранно раждане.
Лично аз не бих се навила. То и затова Никола се появи толкова късно според някои макар че според мен детето си дойде в най-подходящия момент.

И да се отчета - днес най-после се наканих и си подадох и аз молбата за помощта за раждане  Laughing Всичко стана много бързо може би защото бех с малкия.

Бабче, там сме. Дай предложение!

# 269
  • Мнения: 331
Здрасти, и аз гледайки "Часът на мама" се обръщах често, често към спящата Невенка и се чудех какво ли ме чака с моята сладураната. Майка на 15 ... идва ми малко множко, макар че не искам да бъда крайна в оценката си. Аз родих на 30 и макар да се смятам за зряла и интелигентна жена, често се чувствам като ученичка, "отглеждайки" бебка и нейния татко. Изобщо семейството е сложна "професия".
Честити месечинки на малките юначета и на техните майки Hug
Мами, имам нужда от съвет. От 10 дни насам Невена яде през 2 -3 часа, независимо дали е ден или нощ. Беше си направила нощна пауза от около 6-7 часа и аз най-после започнах да се чувствам като бял човек, успявах да си почина. Какво и стана  напоследък, имам чувството, че ще умре от глад, ако цицата закъснее с повече от 3 часа. Тя изглежда добре, наддава добре, весела е , играе си, изобщо няма признаци да е недохранена. Даже не успява да изяде цялата гърда, суче достатъчно като време. Не знам вече какво да правя, имам чувството, че току що съм се прибрала вкъщи от родилния дом, изтощена съм, нямам сили за нищо. Снощи вече пробвах да я залъжа с вода, досега не съм го правила, само на кърма сме. Изпи около 50 мл, сука 5 минути и заспа. След часа имах чувството, че ще си изяде ръцете, такова зверско смукане и сумтене беше, и пак на гърда ...
Ако някой ми даде съвет ще му бъда благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт