Кой модел тенджера под налягане FAGOR

  • 15 561
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 282
Аз имам от първия вид. Купих я от Технополис препоръчаха ми я тк. била с по-стабилно затваряне - е с 2 дръжки.
Цената беше не 115 лв., а 84 лв. за 6 л

# 16
  • София
  • Мнения: 8 282
Извинявам се, Ати, но ще попитам нещо в твоята тема.
А какво ще кажете за тиган на Фагор?

# 17
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Имам първата, ползвам я доста активно  Peace
Много ми е удобна и много й се кефя.

# 18
  • София
  • Мнения: 170
Моята тенджера е с къси дръжки като втората, но формата на долната част е като третата. Потърсих снимка но нещо не намерих. Доволна съм, лесно се почиства- всичко се разглобява, вентила се маха, уплътнението също. Има защита и не може да се отвори докато не излезе парата,   с късите дръжки лесно се събира при другите тенджери. Но базата ми за  сравнение е една стара от преди 15- 20 години.


И тигани имам на Фагор-  доволна съм. Съпруга ми ползва отстъпки при покупка от тях и повечето ми неща са от тази марка.

# 19
  • Мнения: 679


Тази купихме - 8л. Много й се радвам и засега всеки ден готвя в нея. Страшно е удобна. Затваря се и се отваря много лесно. При затваряне копчето само щраква. Има достатъчно защити, за да я ползвам спокойно.
Но имам някои забележки. Съдът към нея, който би трябвало да служи за варене на пара, не е за този размер тенджера и сътветно не става за нищо. От долната страна е направен като ренде, но е толкова тъпо, че не може да се ползва. Готварската книга, която върви като бонус към тенджерата е на италиански. Упътване на български трябваше настоятелно да си поискаме, за да ни дадат. Гаранцията е две години, а уплътнението трябва да се сменя всяка година. Според мен при това положение е редно към тенджерата да има резервно уплътнение, но такова няма.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

тъкмо да ти препоръчам по-големия литраж  Laughing
Честито   bouquet и със здраве, дето се казва...

# 21
  • Мнения: 136
Свекърва ми ми подари от първия вид. Доволна съм, няма проблеми.

# 22
  • Мнения: 112
Да ви е честита!
Аз имам същата, но 6л. Винаги ме е било страх от тенджери под налягане, но тя наистина се ползва много лесно. За вътрешния съд съм съгласна с теб, затова съм го дала на сина ми да си играе на барабан с него Laughing Единствената ми забележка е, че е доста обемиста и тежка и не влиза в миялната ми #Crazy

# 23
  • Мнения: 1 116
Аз имам ето този комплект, голямата тенджера е 8л.



Никога до сега не ми е текло по капака, както имаше оплакване, но аз никога не пълня повече от 2/3 от тенджерата, в упътването дори пише да не се пълни повече от половината.

# 24
  • софия
  • Мнения: 25 461
Ползвах я вече веднъж и недостатъкът, който мога да споделя е, че понеже парата излиза отстрани се събират капчици, които се стичат отстрани по тенджерата и прокапват по дръжката.
Да не си сложила вода повече от допустимата  Thinking
Тогава се получава това стичане  Wink
Тцъ. Аз съм доста бъзлива по отношение на тези тенджери (четох ужасии какво може да се случи с тях) и спазвам изискванията. Но от тогава не ми се е случило да я ползвам и не мога да преценя дали не е било пък от боба (готвих боб).

# 25
  • София
  • Мнения: 6 080
Защо да излиза отстрани парата? Ние имаме третия модел и нормално си съска от вентила парата нагоре. Отстрани мислех, че е някакъв авариен изход за парата, ако се вдигне прекалено налягането...
Всъщност, може и да греша, на нашата тенджера вентилът изглежда малко по-различно...

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 15:38 от лято!

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
На мен ми капе по дръжката, ако не съм я затворила качествено. Не зная коя е по-добра, защото не съм имала от всички Simple Smile Имам най-голямата, а бях си поръчала по-малка и друг модел, ама....мъж ми я купува Simple Smile Във връзка с големината да се оплача - много трудно я мия, едва я завъртам в мивката ooooh!

# 27
  • Мнения: 51
Мале мен много ме е шубе от тези тенджери. Имахме такава в къщи като бях по малка, нещо винтила се беше повредил и изби под налягане, беше нещо страшно и опасно, добре, че не стана беля!!!! то беше преди доста години, сигурно вече са по добре защитени не знам ма мен си ме е страх, гледам с много голямо доверие, а хората не спират да се хвалят колко са бързи и удобни. Всички около мен използват такива, а аз от страх спя пред печката с часове... хората забравят кога са зготвили с тези тенджери, а аз ..... ма шубето е голям страх да знаете Laughing

# 28
  • Мнения: 78
Имам от първия вид. Колкото и малко да я пълня, тече от капака! И това от самото начало. Определено не съм доволна и не препоръчвам марката!

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 01:18 от zran40

# 29
  • На село
  • Мнения: 873
уплътнението трябва да се сменя всяка година

Това изискване не само, че не съм го знаела, но и никога не съм го спазвала  Confused. За 13 години ползване на по-старата ми тенджера съм сменила само един път уплътнението и то защото бях забравила една манджа и гумата така беше поела миризмата на изгоряло, че цялата ми къща се вмирисваше, когато готвех в тази тенджера, не се търпеше. Едно резервно уплътнение ми отлежава вече 5-6 години в шкафа, но никога не съм се замисляла да го сменя.

Относно прокапването на тенджерите - моите и двете прокапват, но само когато котлона е твърде силен, просто парата трябва да кондензира някъде. Така че за мен това е по-скоро фичър, а не бъг.

Общи условия

Активация на акаунт