Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 2

  • 44 343
  • 330
  •   1
Отговори
# 255
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Цвети е пила рибомунил, точно както казва Пали е-докато го пие е ок, след това си наваксва.  Cry

# 256
  • Мнения: 5 531
Аз не съм давала нито Рибомунил нито Бромховаксом. Мария ми е алергична и все ме беше страх. И сега след като и сложиха тетраксима и тя естествено реагира и направи отново реактивен артрит алерголожката ни категорично забрани да и се бият и дават ваксини под каквато и да е форма.

# 257
  • Мнения: 636
Синът ми е на почти 9 години и има астма.Борим се с проблема от 5-6 години.Бяхме на флексотид и вентолин при нужда, а също и сингюлер.Сега сме на пулмикорт само сутрин и вечер сингюлер.Миналото лято по съвет на лекар спряхме пулмикорта за 2-3 месеца, но в края на август направи страшен пристъп и затова това лято на моя отговорност не съм спирала нищо.Скоро мисля да си запазя час при д-р Куфарждиева, за да го прегледа и да видим как ще продължаваме.Започнах да се притеснявам, че много години вече не съм спирала и сингюлера, а детето много напълня.То в нашия малък град няма и къде да го запишем да тренира нещо.
Някой може ли да каже кога могат да се спрат лекарствата, ако 6 месеца не е получавал пристъп.

# 258
  • Мнения: 5 531
Ами аз на мойте всичко съм им спряла. Естествено след консултация с лекар. Сега докторката иска отново да започваме, но аз всем още не съм взела лекарствата. Спряхме лекарствата след катои дете деца не бяха правили пристъпи около 6м. Последно и двамата бяха с пристъп февруари месец. Ние ги спряхме юни и да чукна на дърво smile3538все още са добре и изчаквам .

# 259
Здравейте отново,

Виждам че има доста майки, който имат дечица с астма. Аз съм от Варна и днес (24.09.2008) посетих този център, в който се провежда курса за контролиране на дишането по метода на акад.Бутейко. Точно започваше поредната среща. В курса са предимно деца, дори разговарях с една от майките-тя сподели, че на своя глава е спряла лекарствата на сина си преди няколко месеца и след първите дихателни упражнения от 22.09.2008 (началото на курса) ноздрите на детето са се отпушили. Беше развълнувана от резултата, който е постигнал сина й, благодарение на този метод и за толкова кратко време.

Ако желаете повече инфо, пишете ми на лични или звъннете в центъра. Ето координати:
Wellness center "FITVIBE" - Варна, 0878 695656 и 052 695656
Ще се радвам ако инфото е полезно и по метода се излекува дори и едно дете.
До скоро.

# 260
  • Мнения: 16
Привет на всички

mamadanii искаш да кажеш че от продължителния прием на Сингулера се напълнява? Ние го вземаме от една седмица и в листовката с показанията не прочетох за такъв страничен ефект. Ние имаме малко нужда от напълняване но все пак се надявам да нямаме проблем с теглото. За третата сливица се надиавам като е махнем да спре проблема с нослето поне. Вечер като спи съм го чувала че преглъща трудно. Спи с отворена уста. Казаха ми че ако е махнем ще расте на височина той е на 3г.7м. а е 96см.Надявам се че като е махнем ще дръпне малко на височина. Praynig

# 261
  • Мнения: 1 434
От сунгулера  не се напълнява,но от кортикостеродите    може  да се напълнее особено ако си предразположен към това   и ти е заложен ген .Аз също много се притеснявах...

Правите ли инхалация  със  физ р-р   ? И кога  ?
Сега   имаме  една бонхитна ка6лица която се надявам да отмине без антибиотик   ве4ер му правя инх  с физ  р-р  без вентолин успокоява го   ..

# 262
  • Мнения: 2 070
ние сингулар сме пили до февруари,общо 5 месеца.след това детето направи спазъм,който в последствие се оказа двустранна пневмония.след болницата,започнахме  Ксизал,после Аериус,после пак Ксизал,до като извадим сливицата.кортикостероид пръскаме в носа,не знам дали от него се напълнява.

# 263
  • Мнения: 636
Незнам дали от сингюлера или от пулмикорта, но от 2 год значително напълня, а всъщност не яде много.Сингюлера го пием повече години от пулмикорта и се притеснявам колко години ще продължи.Но смятам да го заведем при д-р Куфарджиева за консултация пак.

# 264
  • Мнения: 3 146
Оф, мами, не зная, аз Куфарджиева изрично първо това я питах, като ни изписа Сингулера - дали има опасност за детето и дали има странични ефекти. Тя каза, че за опасност изобщо не може да се говори и практически няма странични ефекти. Кортикостероидите били друга работа.
Постоянно ме е страх. Моят ходи на градина 2 дни само и се разболя от вирус с температура, повръщане, ангина и... кашлица, разбира се. Надявам се да е от вируса (звучи нелепо, но дотам сме я докарали). С тези болести, които го влачи от градината, се притеснявм да не влошим състоянието. Питах лекаря му дали трябва да давам за имунната система нещо, той каза да не давам... Вие давате, предполагам?

# 265
  • Мнения: 2 070
аз давам на АКВА СОРС.не знам от тях ли ,или защото за сега се справяме с хремата ,но вече месец не е боледувала.а това лято беше кошмар.две ангини ,и общо 4  антибиотика за 4 месеца.
а ,извадихме и носната,може и от там да има подобрение

# 266
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
По препоръка на хомеопатката ни давам витаминен сироп за деца на АД ЛИКУИДС, отделно по схема разни алергени хомеопатични. Пак по нейна препоръка още не е започнала сингулера, каза, че засега е добре и няма нужда, евентуално ноември месец ще го даваме. А за сингулера на моя въпрос дали е вреден д-р Филчев отговори, чебезвредни лекарства няма, но при нас се отчета, че ползата ще е повече от вредата.Така че аз не вярвам за нещо без никакви странични ефекти Cry
Но и малката още не е тръгнала на градина, като се сблъска с вирусите, ще видим. Това лято я побърках от санаториуми, дано има ефект Praynig

# 267
  • Мнения: 16
Ние не сме боледували от пролетта. Преди около месец започна да кашля но не направи спазъм.  Praynig Пихме Зиртек и Мукоплан на д-р Таис и Дрозера отиде на балкан и като се върна вече не кашляше. Но носа не е спрял да тече. До сега не ни се е налагало да правим инхалации, дори не зная как се правият. От както започнахме Сингулера му се промени гласа стана му по-дрезгав. Ходи на детска градина от 1 септември и още не се е разболял(да не чуе дявола). Надявам се като извадим сливицата да спре и нослето да тече.

# 268
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Здравейте! Току що говорих с алерголожката ми и тя ми каза, че инхалера Фликсотид ще си го ползвам доживотно и нямало никакъв проблем от това. А аз нямам астма а някаква кашлица и лек задух, които дори не се доказа от какво са, въпреки тестовете. Дайте идея някаква. Нещо не съм навита цял живот да ползвам това лекарство. Пък и не ми е безплатно, защото не съм астматичка.

# 269
  • Мнения: 1 434
Задух и астма е едно и също...Може да правиш почивки      стига да се чувстваш  добре разбира се    дозите се намалят постепенно и не е казано че постоянно  ще си на 2х2 инхалации  Фликсотид  ..постепенно се намалят и стига  примерно през ден  1  път ве4ер   но докато се стигне  до такава доза минава време  .
Идеята  е да се запазят  белите  дробове ...тк    от др  Филчев  знам , че всеки един пристъп и задушаване    уврежда   белите  дробове ,затова  се взимат  тези  лекарства...
Явно си алергична , направи   един   добър тест ...

Общи условия

Активация на акаунт