ИЗРАЕЛ 6

  • 42 111
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 952
Снимките са супер в целта.Браво.Много нагледно  Flutter

# 256
  • Мнения: 323
Момичета въпрос към вас,от колко годишна възраст настъпва пълнолетието при момичетата при вас,знам че при момчетата е на 13 или 14 години,но за момичетата не знам нищо.Какви задължения имат после?

# 257
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Криси, пълнолетието се навършва на 18 години. Това, другото е зрялост, свързана е с навлизането във тази възраст на съзряване - полово, умствено, на идентичността и пр.:

на 12 е зрялостта на момичетата - бат мицва
на 13 е на момчетата - бар мицва

Задълженията - изпълняване на заповедите (да се казва молитва, да се навива тфилин, да живееш съобразно нормите на еврейската общност, един вид - носиш отговорност Simple Smile)

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 18:14 от Mentha

# 258
  • Мнения: 160
Изпратихме гостите по живо по здраво и сега седя и доволно похапвам бамба пред компютъра.

Много им хареса вечерята за пръв път давам вечеря за 10 човека капнах добре, че майка и мъжа ми  удариха по  едно рамо. Весело беше, малката получи много подаръци аз тоже  bowuu. Бебето не ни оставя по цяла нощ да спим обаче докато гостите бяха за по няколко часа на ден у нас нашата сладурка спеше като за световно по 5 часа без да се събуди и те се смеят" какво се оплаквате я какво Ви е кротко детето"  ooooh! Laughing

Зълва ми е бременна за трети път  Heart Eyes  много се радвам за нея .

Свекърва ми сега иска да ходим за цялото лято да стоим там вика само елате като крале ще бъдете нищо няма да правите аз ще се грижа за нея а пък Вие ходете където искате. Simple Smile. Сега проверяваме за нея как ще я регистрираме при педиатър защото ако е повече от един месец трябва да си я вижда доктор нали е още малка .За целта ще й вадим паспорт иначе ще бъде ужасно скъпо. Роднините сега ще проверяват как стои въпроса. Така че може да се видим по-рано от предвиденото.  Wink

Мента, какво стана с документите готови ли са ?


 

# 259
  • Мнения: 323
Вчера с мъжа ми гледахме филм за Юда бен Хур.Филмът на англ.версия е Ben Hur.Останах впечатлена,въпреки че е стар,имал е 11 награди Оскар.Заслужава си,не само от играта на актьорите,но и от самата история.
Даже вчера прочетох малко притчи от Библията.

# 260
  • T"A
  • Мнения: 2 515
hand, документа от Сухой взехме днес сутринта!!! Тя доста се забави, но го е верифицирала с още един адвокат и е сложила червен печат и апостил, т.е. била е зависима от други хора все пак, а тук нали бяха празници и това, според мен, я оправдава  Simple Smile

Хубаво ще бъде да дойдете по-отрано, така ще посвикнете с климата (най-вече малката)  yes

Мъжът ти явно дълги години не е в Израел, щом е без осигуровки, но родителите му ще намерят начин този проблем да се разреши (нали и Тали писа, че за израелците е нещо стандартно да живеят на различни места в различни етапи от живота си - явно знаят как да си възобновят правата на осигурявани в Израел Wink). Интересно ще ми бъде дали ще ви поискат осигуровки за минали години или изобщо какво се прави в случаи като вашия, така че сподели! Може би най-лесният начин е да извадите ИД номер на бебка и тя да си се ползва с правата на израелците  Thinking

Бебето не ни оставя по цяла нощ да спим обаче докато гостите бяха за по няколко часа на ден у нас нашата сладурка спеше като за световно по 5 часа без да се събуди и те се смеят" какво се оплаквате я какво Ви е кротко детето"  ooooh! Laughing

 Joy На това му се казва да правиш поведение за пред хората  Mr. Green Хитруша!
Предполагам, че и за мъжа ти е било вълнуващо да покаже дъщеричката на семейството Wink! Хубави емоции са това!


krisy, аз не съм гледала Бен Хур - само знам, че до преди Титаник това беше филмът с най-много Оскари. Дрои помня връчването на Оскарите, когато Титаник беше номиниран, и как брояха и съпоставяха с "Бен Хур". Зная, че самата продукция е била много внушителна за онези времена - коне, декори, голяма работа!

# 261
  • Мнения: 160
Мента, много се радвам за документите!  Hug

Мъжа ми не живее повече от 8 години в Израел обаче си плаща абсолютно всички осигуровки  защото от време на време стоим за по няколко месеца и поне той да е осигурен а пък аз си правя туристическа застраховка от България. Според законите в Израел не е възможно да не плащаш осигуровки ако имаш само израелско гражданство няма как да излезеш от системата (за добро или лошо  Grinning)

Обаче бебето трябва да е израелски гражданин за да се ползва от здравеопазването (дано не се налага но все пак не ни се рискува с малко бебе).

# 262
  • Мнения: 720
 
Здравейте ,здравейте

''Бен Хур ''съм го гледала . Peace

Мента- да ти отговоря -децата се виждат с баби и дядовци и тук и там. Simple Smile Ние ходим често ,а и те прескачат(като им купим билети де Mr. Green).За предпочитанието им- определено там им е по интересно на децата ,аз съм от морски град и не се спират като са там.пък и там няма домашни,няма детска стая, която те трябва да оправят, а и майка им от хойкане едва намира време да им се скара за нещо.

слънчев ден момичета.
( Петя жалко ,че няма как да срещна свекъра ти да му кажа аз ''дай една целувка'' Mr. Green сладури са те със свекървата ..тя пък виж кви съвети важни ти дава Wink)   Вие на колко време си ходите до Бг ?

# 263
  • Мнения: 2 952
Всяка година , но и някой от нашите идва , та цепим годината на половина за виждания...

# 264
  • Мнения: 323
Мента гледай Бен Хур има го и с бг.субтитри.И Оскарите си ги заслужава.
Къде се изгуби Тали Дан,взе нещо да ми липсва?
Пете,абе твоя свекър голям коцкар го е давал,чак българка си свалил човека,ама българка снаха има.Няма лошо.Да е жив и здрав.
Момичета да попитам -има ли скок на цените  при вас,защото тук в Европа настана голяма бъркотия с цените,особено на горивото и хранителните стоки,та дали това го има и при вас или просто европейски случай.
фалират даже и банки.

# 265
  • Мнения: 29
случайно някой да знае къде се намира посолството на Израел в Берн, Швейцария?

# 266
  • T"A
  • Мнения: 2 515
miramiranda, проверих в google, даден е този адрес: Alpenstrasse 32  Peace

http://www.about.ch/various/embassies/il.html

Сайтът на посолството: http://bern.mfa.gov.il/mfm/web/main/missionhome.asp?MissionID=63&

# 267
  • T"A
  • Мнения: 2 515
harriet, не знаех, че си от морски град  Hug Как няма да се радват децата - аз още не съм срещнала деца, които да не обичат море  Grinning В Израел слънцето е опасно и за съжаление само привечер или рано сутрин може да се ходи на плаж (макар че израелците са по цял ден там, но за това и имат проблеми). Аз си обичам Черно море, защото не е толкова солено, както е Средиземно, и при повече късмет като се намери по-чисто място - кееееф, кеф!!! Party


krisy,  и тук поскъпнаха някои стоки. Хлябът в Израел традиционно е скъп - имаше няколко покачвания на цените през последните години -  Rolling Eyes Израел произвежда много малко пшеница (около 10 до 20 % от потреблението) и разчита на внос, като по договор със САЩ е задължена да внася от тях 50% от общото си потребление.  Confused Реално излиза, че точно за "насъщния", както наричаме хляба, държавата е зависима от външните фактори, и всяка криза в чужбина я усещаме и тук (не става въпрос за обедняване и лишаване от хранителни стоки, но цените се променят Sad)


 Sick Исках да ви кажа, че ми заглъхват ушите вече, защото вдругиден ще има някакво авиошоу и два дни кръжат със самолети да се упражняват нещо  ooooh! А вечерта започва още един мемориален ден - на загиналите във войните, и пак ще тъгуваме, но аз ще се включа с един псалм  Thinking по-късно, де Peace

# 268
  • Paris, France
  • Мнения: 14 405
Привет на всички,

Бихте ли ми помогнали да открия скъп за мене човек в Хайфа. Имам проблем с ползуването на тел. указател и иврит. Някой би ли се наел да потърси името в указателя или да се обади по телефона на 144?

Предварително благодаря

# 269
  • Мнения: 323
Чудя се не ви ли притеснява тази прекалена зависимост от САЩ.Ясно е,че Израел е в близки отношения с щатите,но все пак...(имам предвид както икономически,така и политически).САЩ изживяват криза в момента и то сериозна,няма начин да не отрази и у вас.
И сетих се още нещо-Израел географски се намира в Азия,но защо по състезания и то европейски Израел присъства като европейска държава.?

Момичета вие изкарахте цяла траурна седмица--идва ли края на тъгата?

Общи условия

Активация на акаунт