Трихомони-има ли излекували се?

  • 336 711
  • 1 170
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 5
Здравей, Оля. Би ли споделила при кой лекар се лекуваш и къде те изследват?

Привет,
Живея в доста малък град, така че ходя при местната венероложка, която за мой късмет се оказа с доста положителни отзиви, макар още с влизането в кабинета да ни каза, че ще отнеме около година, за да се изчистят напълно.

# 931
  • Мнения: 172
А къде ги изследвахте и ви ги откриха?

# 932
  • Мнения: 164
"изчистихме ги и заради високата доза АБ се върнаха" - ако са се върнали просто не сте ги били изчистили.

Вътрешноболнична инфекция с трихомони - за пръв път чувам нещо такова, даже ми звучи абсурдно. Предвид че умират за 30 минути в негостоприемна среда, каквато е всяка среда извън организма.

С добавки/имуностимулатори трихомони няма как да убиете.

Къде ви ги изолираха все пак? В София ли се лекувате и коя е венероложката и какви курсове пихте?

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 14:30 от bluntt

# 933
  • Мнения: 172
На мен ми е интересно как уж не издържат много време извън човека и трябва да се изследват бързо... А в същото време много хора и дори лекари казват, че трябва да переш бельото и кърпите на високи градуси и да ги гладиш? Няма логика в двете твърдения! Едното трябва да е лъжа!

# 934
  • Мнения: 164
На мен ми е интересно как уж не издържат много време извън човека и трябва да се изследват бързо... А в същото време много хора и дори лекари казват, че трябва да переш бельото и кърпите на високи градуси и да ги гладиш? Няма логика в двете твърдения! Едното трябва да е лъжа!

Прането на дрехите и гладенето е за всичко останало освен трихомоните.

# 935
  • Мнения: 172
На мен ми е интересно как уж не издържат много време извън човека и трябва да се изследват бързо... А в същото време много хора и дори лекари казват, че трябва да переш бельото и кърпите на високи градуси и да ги гладиш? Няма логика в двете твърдения! Едното трябва да е лъжа!

Прането на дрехите и гладенето е за всичко останало освен трихомоните.


Кое например? Едва ли може да хванеш хламидия, уреаплазма или гонорея така!

# 936
  • Мнения: 164
Всички аеробни бактерии спокойно могат да се пренесат черз бельо, относно хламидия уреаплазма и гонорея не съм проверявал, но ако виреят в кислородна среда, поне е по-вероятно да бъдат пренесени от замърсено бельо отколкото трихомоните.

Трихомоните са анаеробни, т.е не могат да живеят в кислородна среда.

# 937
  • Мнения: 5
А къде ги изследвахте и ви ги откриха?
Привет, в паразитологията на РЗИ.
"изчистихме ги и заради високата доза АБ се върнаха" - ако са се върнали просто не сте ги били изчистили.

Вътрешноболнична инфекция с трихомони - за пръв път чувам нещо такова, даже ми звучи абсурдно. Предвид че умират за 30 минути в негостоприемна среда, каквато е всяка среда извън организма.

С добавки/имуностимулатори трихомони няма как да убиете.

Къде ви ги изолираха все пак? В София ли се лекувате и коя е венероложката и какви курсове пихте?

Макар коментарът да е по-скоро заядлив, ще Ви отговоря за първи и последен път. Подчертавам и че това са обяснения, които ми е дал лекар, така че не мога да твърдя 100 % достоверност.

 Венероложката ни обясни, че след всяка инфекция има слуз. Понякога тя е повече и пречи да се види дали има трихомони или не. Ние имахме такава слуз, но в два поредни дни не се изолираха трихомони и реши да изчака преди да ни изпише нови антибиотици.

Къде съм написала, че заради антибиотика са се завърнали? Написах, че заради високата доза направихме и голяма пауза, защото черният дроб се товари. И след тази пауза се завърнаха в пълна сила - тоест бяха на висока степен върху изследвано поле.

Ако искате прочетете отново главния ми коментар, в който съм описала, че трихомоните винаги вървят с бактерия или венерически болест. Болнична инфекция с трихомони може и да няма, но бактериална със сигурност има! Както и заразилите се жени сме 3. А както вече обясних - трихомоните били като мравките. Не съм лекар, но обяснението, че паразит живее на гърба на друго същество, било то и бактерия, ми звучи логично. Другото което ми обясни е, че с бактерия трихомоните живеят по-дълго извън организма. В тази връзка и трябвало да се глади бельото.

 Аз съм наясно, че с имуностимуланти няма да излекуваме инфекцията. Както и написах, след почивката ще пием антибиотик отново. С тези стимуланти сега ще се опитаме да засилим организма, като помощно средство, за да бъде по-силен в борбата.

Това е първият и единствен лекар, към който сме се обърнали за момента, но четейки цялата тема, видях, че тя ни предложи нещо различно от папагалски повторените лечения, които изписват повечето лекари. За това и реших да споделя каквото съм чула по темата, за да прецени всеки сам за себе си дали би му се сторило полезно.

Знам, че дозите и курсът на лечение са индивидуални, но накратко:

Започнахме с 12 дни Флажил хапчета и Глобул за мен + Зинат, защото антибиограмата показа, че той ще повлияе на бактерията.

След това Тинидазол курс 12 дни, при който значително намалява.
Следващият курс беше Тинидазол 21 дни и не се намериха трихомони, имаше само слуз.
След дълга пауза пробвахме пак с 12 дни Тинидазол, за да видим дали не са станали резистентни. Уви, вече не им влияе, така че ще направим нова пауза от 1 месец, при която ще пием Уростин, за да укрепне организма и да подсили черния дроб. Венероложката каза, че следващата доза лекарства отново ще е ударна и продължителна, защото в нашият случай това им влияе. При въпросът ми защо има толкова големи паузи, отговори, че няма смисъл да ни излекува едно, а да разруши друго.

Успех на всички!

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 15:14 от AnMary

# 938
  • Мнения: 172
Здравейте, Олиф. Бихте ли споделила какви са ви симптомите с мъжа ви?

# 939
  • Мнения: 164
Тези курсове, които пиете вие - след курса ви правят тест за трихомони, който пак е позитивен така ли? Доста сериозно звучи, по принцип жените се справят доста по-лесно с тази инфекция, предвид че влагалището е богато кръвоснабдено и лекарствата стигат в големи концентрации там.

Къде ви изследват? Кой лекар ви лекува? Паразитологията на РЗИ в София ли?

Коментара ми не е заядлив, ни най малко - може би така съм го написал че изглежда заядлив и от интернет ни се чупи телефона.

# 940
  • Мнения: 9
Някой изпробвал ли е озонотерапия, като метод за лечение?

# 941
  • Мнения: 27
Какво значи еднични трихомони неподвижни на тест Ин Поуч в еакуалт?
На мен са ми отрицталени всички ППБ, но на приятеля ми му излезна този резултат. Оплаквания няма освен често уриниране

# 942
  • Мнения: 366
Здравейте,да се допитам до вас. Имам течение-бяло на цвят,обично с лош мирис. Докато бях на морето чувствах и сърбеж,който вече изчезна. Вече пуснах две микробиологии и двата пъти няма изолиранни патогенни микроорганизми ...

# 943
  • Мнения: 2 052
Смени си гинеколога, или поне отиди при друг за второ мнение. Има гинеколози, които тъпчат с антибиотици до откат, без дори да си помислят за друго лечение.Хайде пък видял трихомони с микроскоп, а от лабораторията не ги виждат.

# 944
  • Мнения: 2 322
Прав си, дори и да не могат са вариант за спомагателно лечение към антибиотичната терапия. Mirazid е лекарсвен продукт в щатите и е всъщност екстракт от смирна (Commiphora myrrha). В народната медицина е бил познат и се е ползвал за лечение на възпаления на пикочно половата система, камъни в бъбреците и тн. Тук може да се намери като хранителна добавка. Поне при мен успя да успокои симптомите, но не успя да убие съвсем трихомоните. Други билки, за които има изследвания, че ги убиват и могат да се намерят в България са ранилист и момина вратига. Аз сега съм ги почнал тях. Също пелин, ангелика архангелика, лавандулово етерично масло, бял равнец, зелен орех, но и естествено в комбинация с други билки или лекарства за простатит. При билките има значение за тяхното действие дали е под формата на спиртен или воден извлек или екстракт. Също така активните вещества могат да бъдат абсорбирани и през кожата, тоест бани или мехлеми съдържащи билки които въздействат на трихомоните също може да бъдат полезни. Най-малкото за успокояване на възпалителните процеси.

Обиколих почти всички лаборатории в София. Хващат ги единствено проф. Лесева, Чалашканов и Армилабор. Лекари съм обикалял също много: частни, държавни, всякакви. Не съм срещнал някой, който да ми предложи някаква алтернатива.
Направил съм по няколко 10-14 дневни серии Метронидазол по 2мг. Серия от 9 прахчета Секнол. Една 10 дневна Орнидазол и веднага след това 8 дни Атрикан. И още 2 или 3 серии Орнидазол.

Честно казано ефектът от билките, ако не друго е осезаем откъм симптоматика, което не мога да кажа за антибиотиците...

Впрочем, някой има ли информация за лекар, който да се наеме за венозно вливане на антибиотик?

Тези билки за първи път чувам да помагат!!!! От много години ги мъча да ги махна 4 курса секнол , 5 -6 тиберал , 3 - 4 атрикан, и ми излизат единични от време на време. Вече пия един път в годината разни схеми мои няма смисъл да се тровя може и да нямам вече не вярвам на лабораториите (не са масови както преди само единични  или нямам )
Единствената билка която ги мори тези гадини е Брадат лишей "Usnea", никой в България не може да каже как се пие защото е много токсична и ти уврежда  черния дроб.

Nick2014, опитах се да Ви пиша, обаче сте си забранили личните...

Общи условия

Активация на акаунт