Трихомони-има ли излекували се?

  • 340 758
  • 1 172
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 2 485
Аз вече съм писала някъде из темата, но ми е интересно какво си пила ти?
И в коя лаборатория ти ги хващат?
Иначе - аз от тукашните лекарства бях като теб.
Накрая с отзиви и четене по форуми из интернет, научих за Орнидазол и директно казах на доктора, с който си бях направила последна консултация, че искам да пробвам и с това. Написа ми рецепта и схема, направих си една екскурзия до Истанбул, че това лекарство тук го няма и с това + Нитроксолин се оправихме и двамата с мъжа ми.
Моя приятелка - също. Пратих я при същия доктор, написа и схема, донесоха и лекарството от Турция и се оправи.

# 976
  • Мнения: 3
Пила съм антибиотици сума и Флажил през уста и глобули. Гиназол, polijinak, и какви ли не. Последно преди време Итраназол преди  2 седмици пих Тинидазол и глобули Клион- Д

# 977
  • Мнения: 2 485
На трихомоните обикновените антибиотици не действат.
Единствените два препарата са Метронидазол и Тинидазол, които са антипаразитни АБ, а трихомоните са паразит.
Арилин, Флажил, Клион Д са все метронидазолови лекарства.
Гиназол е противогъбично, Полижинакс - срещу бактерии и гъби, Клион Д - срещу трихомони и гъби. Донякъде разбирам, защо са ти изписвани - Тинидазол и Метронидазол имат страничен ефект именно гъбички.
Доколкото знам Макмирор има някакво действие срещу трихомони от останалите БГ лекарства и това е. Имаш опция или да продължиш с познатите досега лекарства; да ти направят някакви вливания венозно Метронидазол или да търсиш алтернативи от чужбина - споменатия от мен Орнидазол, който се продава под няколко търговски наименования в Турция (и доколкото знам, Швейцария и Норвегия - поне аз докато се лекувах преди 10 години беше така), знам и за още едно - Секонал - виж в темите за трихомоните, писано е за него, има го във Франция.
Други варианти нямаш. Не знам кой те лекува, но в София поне има няколко доктора, които се занимават с трихомони и изписват чужбинските лекарства. Аз също изпих тонове Метронидазол и Тинидазол - ефект - намаляват, после при първи срив в имунната система цъфват с пълна сила. Просто са станали много резистентни.

# 978
  • Мнения: 3
Благодаря за съвета. Ако може да ми препоръчате добри лекари в София

# 979
  • Мнения: 164
Благодаря за съвета. Ако може да ми препоръчате добри лекари в София

Къде ви откриват трихомоните в София? В коя лаборатория?

# 980
  • Мнения: 316
Здравейте! Лекувам от години бактериална вагиноза. Предписвани са ми редовно препарати като флажил, тинидазол, арилин рапид, но без успех. Със или без лечение, няма подобряване на симптомите ми. Прикачвам последното изследване на вагинален секрет, в което има съмнение за трихомони. Правила съм преди години изследвания за трихомони, но бяха отрицателни. Според вас дали е възможно просто да не са ги хванали в изследванията и тази постоянна бв да е резултат от наличието на трихомоните? Бихте ли препоръчали специалист, който би ми помогнал, защото вече не издържам Sad

# 981
  • Мнения: 164
Здравейте! Лекувам от години бактериална вагиноза. Предписвани са ми редовно препарати като флажил, тинидазол, арилин рапид, но без успех. Със или без лечение, няма подобряване на симптомите ми. Прикачвам последното изследване на вагинален секрет, в което има съмнение за трихомони. Правила съм преди години изследвания за трихомони, но бяха отрицателни. Според вас дали е възможно просто да не са ги хванали в изследванията и тази постоянна бв да е резултат от наличието на трихомоните? Бихте ли препоръчали специалист, който би ми помогнал, защото вече не издържам Sad



Определено имаш инфекция според това изследване, но информацията в него е крайно недостатъчна. Препоръчвам ти да се изследваш, мога да препоръчам за София лаборатория и специалист - търсиш д-р Лесева в Пирогов, кабинета и е в клиниката по изгаряния, вътре в двора - добре е да се обадите да се уговорите предварително. Тя е микробиолог.

Oсвен за трихомони изследвай и всичко останало - хламидия, урея/микоплазма итн.

Виждам че изследването е подписано от Райна Гергова, която работи в Медирс. Там имат тест за трихомони, но не е видно да са изследвани, конкретно на това изследване което сте пуснали - трябва да се изследват на посявка.

Лечението, не се наемам да препоръчвам защото и аз се боря от много време с тези гадини и не съм се оправил, за жалост, ако не оправите тях останалите бактерии също е вероятно да останат, защото трихомоните един вид поглъщат и се хранят с тях.

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 15:29 от bluntt

# 982
  • Мнения: 173
Здравейте! Лекувам от години бактериална вагиноза. Предписвани са ми редовно препарати като флажил, тинидазол, арилин рапид, но без успех. Със или без лечение, няма подобряване на симптомите ми. Прикачвам последното изследване на вагинален секрет, в което има съмнение за трихомони. Правила съм преди години изследвания за трихомони, но бяха отрицателни. Според вас дали е възможно просто да не са ги хванали в изследванията и тази постоянна бв да е резултат от наличието на трихомоните? Бихте ли препоръчали специалист, който би ми помогнал, защото вече не издържам Sad




Блънт ви е посъвтвал много добре! Изследване за Трихомони и микробиология направете при Проф. Лесева в Пирогов! 0888 72 79 75 телефонен номер на Лесева! Обадете й се и се разберете кога да отидете. Трябва добре да си организирате нещата! Отивате на гинеколог който да ви вземе материал за изследване на Трихомони и микробиология със сух тампон! Също така да ви вземе материал за изследване на хламидия и уреаплазма/микоплазма също задължително със сух тампон който може да занесете за изследване на PCR в геника! За уреаплазма може да изследвате и първа сутрешна урина културелно (което е с антибиограма) в Цибалаб. Ако давате първа сутрешна урина трябва да е още най-първата в чашката, трябва да направите права струя! И в чашката не трябва да е пълна повече от 2/5! За всяко едно от тези изследвания след взимане на материала го носите максимум до 30мин! При желание можете да си направите и кръвен тест за хламидия!

# 983
  • Мнения: 2 359
Привет! Търся Орнидазол за двама човека. Изписани са по 2 таблетки за 10 дни. Ако някой предлага, моля да ми пише на лично.

# 984
  • Мнения: 164
Привет! Търся Орнидазол за двама човека. Изписани са по 2 таблетки за 10 дни. Ако някой предлага, моля да ми пише на лично.

Привет с цел да сме си полезни, може ли да кажете къде са ви открили трихомоните(лаборатория) и кой лекар ви е предписал този курс?

# 985
  • Мнения: 2 359
За съжаление при мен са вече хронични и ги няма във вагиналния секрет. Откриват се само в урината - сутрешна, задължително в първа струя. Изследването пуснах в Бодимед. Минахме курс с мъжа ми 5 дни Тинидазол по 3 табл. После 21 дни Макмирор по 3 табл. Симптомите си останаха и на контролната урина пак се изолираха. Пуска се бърз тест за трихомони, не стерилна урина. Излиза същия ден. Д-р Гайдаров ни лекува (уролог), но той ни предложи венозно Метронидазол, аз го питах за Орнидазола преди венозния антибиотик и той каза, ако го намерим, да го пием по тази схема - 10 дни по 2 табл.

# 986
  • Мнения: 164
За съжаление при мен са вече хронични и ги няма във вагиналния секрет. Откриват се само в урината - сутрешна, задължително в първа струя. Изследването пуснах в Бодимед. Минахме курс с мъжа ми 5 дни Тинидазол по 3 табл. После 21 дни Макмирор по 3 табл. Симптомите си останаха и на контролната урина пак се изолираха. Пуска се бърз тест за трихомони, не стерилна урина. Излиза същия ден. Д-р Гайдаров ни лекува (уролог), но той ни предложи венозно Метронидазол, аз го питах за Орнидазола преди венозния антибиотик и той каза, ако го намерим, да го пием по тази схема - 10 дни по 2 табл.

Моят съвет е да търсите и друго мнение за лечението, особено ако и този курс който сте решили да правите не помогне.

П.п И още нещо изследването в централата на Бодимед ли го занесохте и на какъв тест от урината излизат трихомоните? PCR или посявка?

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 00:23 от bluntt

# 987
  • Мнения: 2 359
Мислите, че венозният антибиотик също няма да помогне ли?
Не съм носила материала в централата, не знам какво имате предвид с тези въпроси, но трихомоните са ми излизали на много изследвания и преди години, в различни лаборатории. Пила съм и Секнол, 10 дни по едно саше и си мислех, че съм ги преборила, но явно не съм. Съветът на лекаря е да изчакаме около месец преди следващото лечение, защото имунитетът им сега е повишен и ще е по-трудно, ако веднага приемаме друг препарат.

# 988
  • Мнения: 164
Мислите, че венозният антибиотик също няма да помогне ли?
Не съм носила материала в централата, не знам какво имате предвид с тези въпроси, но трихомоните са ми излизали на много изследвания и преди години, в различни лаборатории. Пила съм и Секнол, 10 дни по едно саше и си мислех, че съм ги преборила, но явно не съм. Съветът на лекаря е да изчакаме около месец преди следващото лечение, защото имунитетът им сега е повишен и ще е по-трудно, ако веднага приемаме друг препарат.

Много е важно да спомена, че не съм лекар и да ме слушате за лечението си няма да е правилно, това е някакъв форум и аз мога да ви напиша куп глупости(или някой друг).

Ако вие сте пили по 1 прахче на ден секнол(което представлява 2грама вещество, активно срещу трихомоните - секнидазол) и не сте ги оправили, какво ви кара да мислите че с венозно лечение с по-малка доза, на по слабо действащ препарат(като метронидазола) ще го направите?

Ако сте ги имали и преди и сега отново излизат имате проблем общ с мъжа ви, защото вероятно ако при вас симптомите са изчезнали  и изследванията са станали отрицателни преди, той да ги е "консервирал" прочетете темата тук назад, повечето мъже им е адски трудно да се справят с този проблем и често се стига до лъжливо отрицателни изследвания.

Питам ви защото има не малко хора които четат темата и които също стоят с проблемни и неизлекувани трихомони, лабораториите в България са на много ниско ниво и това че на вас ви ги откриват в Бодимед е важно да се знае от гледна точка че изобщо намират трихомони.

# 989
  • Мнения: 2 359
А вие кой лекар препоръчвате? Защото аз съм минала през много гинеколози и на всички съм разказала, че преди години съм лекувала трихомони и единствено този уролог се сети да ги търси в урината, а не във влаг секрет. Секнолът беше точно такъв от 2 г. и го пихме заедно с мъжа ми плътно десет дни. Аз лично щях да умра тогава,
Още на първото прахче имах ужасно повръщане и правех и невъзможното да ги изпия и 10-те без да повръщам. През целия курс ми беше ужасно лошо. Тогава нямах симптоми, но знаех, че имам неизлекувани трихомони и исках да ги махна, заради планирана бременност. Така че сега съм готова и от Луната да си взема лекарство, но да ми помогне. За венозния Метронидазол също съм скептична, защото знам колко таблетки съм изпила и глобули съм слагала преди години и трихомоните просто си се хранеха от него.

А Орнидазол такъв ли се взима:

https://fitveform.com/ornisid-fort-500-mg-nedir-ne-icin-kullanilir/

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 14:05 от ~Mystic~

Общи условия

Активация на акаунт