Трихомони

  • 2 899
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Дами някой правил ли е лечение на трихомони ? Лекарят ми исписа флажил, ципрофлоксацин , тинидазол и макмирор вагинални капсули. Като тинидазола се оказва че го няма в складовете и няма заместители .  Четох че може да се правят промивки със сода,лайка и разни други. Някой който е правил такива може ли да сподели как точно става и може ли да навреди по някакъв начин

# 1
  • Мнения: 2 470
Трихомоните са паразити. При това доста упорити и резистентни.
Лекувала съм ги... n на брой пъти. Направо ми беше писнало от тях преди години, с мъжа ми не можахме да се отървем много дълго време.
В България се продаваха само 2 лекарства за тях - на основата на метронидазол (Флажил, Арилин или под каквото там търговско име го има) и въпросния Тинидазол. Знам, че и Макмирор има ефект срещу тях. Ципрофлоксацин няма абсолютно никаква връзка с трихомоните. Бабешки неща като сода, лайка, чесън или каквото и да е там - не стават. Това са много упорити гадини.
Свържи се с лекарят, който ти е изписал схемата, за да споделиш, че не намираш Тинидазол и да ти каже какво да правиш.
Между другото, след сигурно 6 курса с въпросните лекарства и все още изолиращи се трихомони, отидохме до Турция, от където взехме Орнидазол (Орнисид Форте или нещо такова се казваше), направихме 2 курса лечение с мъжа ми и най-накрая се оправихме. Просто при нас другите лекарства не повлияха.
Надявам се, че при теб ще се изчистят по-лесно, но бъди упорита. Партньорът да се лекува задължително!!!

# 2
  • Мнения: 6
И той се лекува даже той направи един курс и е почти излекуван. Лекаря каза че трябва да има 3 отрицателни проби за да е напълно излекуван. А той знае че няма тинидазол и казва дано го пуснат защото няма заместители.

А този орнидазол някой каза ли ви да го приемате или на ваша глава сте го взели

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 10:42 от AnMary

# 3
  • Мнения: 2 470
Орнидазол ми го изписа лекар. Той ни направи и схемата на прием. Аз така или иначе се бях насочила към това лекарство по отзиви от форума, но със сигурност нямаше да си уцеля дозировката.
Ако Ви интересува - ще Ви пиша кой е лекарят - в София е.

# 4
  • Мнения: 6
Да може да ми напишете. Моя лекар също е от София.

# 5
  • Мнения: 2 470
Ходих при д-р Кузманов, той в микробиолог и работи в Националният център по заразни и паразитни заболявания. Тогава консултираше и в МЦ Пиротска (преди 8 години беше това) и там ни взеха пробите. И така, той ни изписа схемата, отидохме за 1 уикенд до Истанбул, купихме си лекарствата и направихме 2-та курса лечение. И ние правихме после няколко проби, за да сме сигурни, че сме се изчистили.

# 6
  • Мнения: 6
Много ти благодаря

# 7
  • Мнения: 165
Ходих при д-р Кузманов, той в микробиолог и работи в Националният център по заразни и паразитни заболявания. Тогава консултираше и в МЦ Пиротска (преди 8 години беше това) и там ни взеха пробите. И така, той ни изписа схемата, отидохме за 1 уикенд до Истанбул, купихме си лекарствата и направихме 2-та курса лечение. И ние правихме после няколко проби, за да сме сигурни, че сме се изчистили.
Може ли да кажете какви са ви били симптомите?

# 8
  • Мнения: 2 470
Симптомите ми бяха доста подобни на тези при цистит, но не в най-остра форма, по-скоро в хронична - парене, болка при уриниране, трудно изпразване на пикочния мехур, често уриниране. Не съм имала течения с някакви кой знае какви цветове и миризми, както е по учебник, просто най-обикновено и нормално течение, каквото винаги съм имала.
Мъжът ми нямаше абсолютно никакви симптоми.

# 9
  • Мнения: 165
Симптомите ми бяха доста подобни на тези при цистит, но не в най-остра форма, по-скоро в хронична - парене, болка при уриниране, трудно изпразване на пикочния мехур, често уриниране. Не съм имала течения с някакви кой знае какви цветове и миризми, както е по учебник, просто най-обикновено и нормално течение, каквото винаги съм имала.
Мъжът ми нямаше абсолютно никакви симптоми.
Благодаря Ви!

# 10
  • Мнения: 2
Трихомоните са паразити. При това доста упорити и резистентни.
Лекувала съм ги... n на брой пъти. Направо ми беше писнало от тях преди години, с мъжа ми не можахме да се отървем много дълго време.
В България се продаваха само 2 лекарства за тях - на основата на метронидазол (Флажил, Арилин или под каквото там търговско име го има) и въпросния Тинидазол. Знам, че и Макмирор има ефект срещу тях. Ципрофлоксацин няма абсолютно никаква връзка с трихомоните. Бабешки неща като сода, лайка, чесън или каквото и да е там - не стават. Това са много упорити гадини.
Свържи се с лекарят, който ти е изписал схемата, за да споделиш, че не намираш Тинидазол и да ти каже какво да правиш.
Между другото, след сигурно 6 курса с въпросните лекарства и все още изолиращи се трихомони, отидохме до Турция, от където взехме Орнидазол (Орнисид Форте или нещо такова се казваше), направихме 2 курса лечение с мъжа ми и най-накрая се оправихме. Просто при нас другите лекарства не повлияха.
Надявам се, че при теб ще се изчистят по-лесно, но бъди упорита. Партньорът да се лекува задължително!!!

Бихте ли споделили схемата  по която сте пили лекарството купено от Турция?

# 11
  • Мнения: 2 470
5 дни 2 пъти на ден по 500 мг / 8 дни почивка / 5 дни 2 х 500 мг Орнисид Форт. Успоредно пиехме Нитроксолин, обаче не помня дозировки и не помня дали беше през целият период от 18 дни 🙄… много беше отдавна… но за турското лекарство съм 100 % сигурна, че това беше схемата, нали чак до Истанбул ходихме да го купуваме.

# 12
  • Мнения: 1
Трихомоните са паразити. При това доста упорити и резистентни.
Лекувала съм ги... n на брой пъти. Направо ми беше писнало от тях преди години, с мъжа ми не можахме да се отървем много дълго време.
В България се продаваха само 2 лекарства за тях - на основата на метронидазол (Флажил, Арилин или под каквото там търговско име го има) и въпросния Тинидазол. Знам, че и Макмирор има ефект срещу тях. Ципрофлоксацин няма абсолютно никаква връзка с трихомоните. Бабешки неща като сода, лайка, чесън или каквото и да е там - не стават. Това са много упорити гадини.
Свържи се с лекарят, който ти е изписал схемата, за да споделиш, че не намираш Тинидазол и да ти каже какво да правиш.
Между другото, след сигурно 6 курса с въпросните лекарства и все още изолиращи се трихомони, отидохме до Турция, от където взехме Орнидазол (Орнисид Форте или нещо такова се казваше), направихме 2 курса лечение с мъжа ми и най-накрая се оправихме. Просто при нас другите лекарства не повлияха.
Надявам се, че при теб ще се изчистят по-лесно, но бъди упорита. Партньорът да се лекува задължително!!!


Здравейте, имам въпрос специално за вас. Боря се с това от месеци наред, да не кажа и години (защото са се връщали). Тази година вече 5 пъти съм си слагала флажил глобулите, които са на основата на метронидазол. Мисля, че само те ми помагаха, но на опаковката пише, че не трябва да се слагат повече от 2-3 пъти, а аз вече съм прекалила. Имала съм и раничка, което още повече ме притеснява, да си правя експерименти с глобулите. Въпроса ми към вас е, видях за това, че препоръчвате Орнисид форте/Орнидазол, но той също спада съм групата на имидазоловите, също като глобулите Флажил. Дали е разумно да пробвам с Орнисид? Въпреки че ми изискат турска рецепта и намирането му ще ми е доста трудно.... Тинидазол пия от време на време и само ме успокоява, на следващия ден пак си ги имам гнусните гадини. Много се надявам да ми отговорите, благодаря предварително 😔😔

Последна редакция: вт, 31 окт 2023, 13:21 от sladkobebi

# 13
  • Мнения: 2 470
При трихомоните няма такова нещо като “връщане”, както е при други инфекции.
Или не си се излекувала изобщо или партньорът те презаразява.
Само с глобули няма как да стане, то с хапчета е супер трудно, пък камо ли с локални средства.
Не мога да давам на никой съвет как да се лекува, само споделям с какво съм се оправила аз.
Аз лично бих говорила с лекаря си за алтернативно лечение - било то с Орнидазол, било то с другото лекарство Секнидазол. Да, от една и съща група са с метро и Тинидазол, но уж са по-силни, а трихомоните не са толкова резистентни към тях. И е добре комбинация с друго средство като Нитроксолин или Макмирор, НО схеми се изписват от лекар, не по форум.
За раничката - надали е свързана с трихомоните или глобулите. Провери се при добър АГ, задължително с колпоскопия и по принцип тестване на HPV е препоръчително, защото те причиняват раничките най-често.

# 14
  • Мнения: 18
А може ли някой да ми каже от къде мога да закупя Орнисид или Тиберал, моля Sad

Общи условия

Активация на акаунт