За ПАП 3 - ІІІ тема

  • 142 283
  • 177
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 475
dzraveite ,na vsi4ki tyk...ne znam kak da pi6a v tozi sait po tazi tema,ne razbiram kade da  pi6a ,kade e poleto da napi6a  za sebe si,zatova pi6a tyk....dnes mi napraviha abraziq i biopsiq ,za6toto sam s pap 3d...i  kato vsi4ki ,bah v 6ok,revah cqla no6t i den,no sega kato 4eta tyk i sam malko po spokoina...ama i az ne znam za6to ,dano da e nared vsi4ko,sega daje se  4ydq za6to mi praviha i abrazio i biopsiq ednovrem....ako ima nq2koi po  kompetenten,molq vi za mnenie,napravo 6t epolydeq.....

Прекопирвам един пост на БОБИ1, който получих, като лично съобщение, явно не  е успяла да пусне тема и тъй, като и  аз не успях да намеря нова тема за ПАП 3, освен старите две, които са заключени си позволявам да пусна нова!

ето и линковете към заключените стари  теми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28968.0
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257149.new#new -

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 17:08 от somebody

# 121
  • Мнения: 484
ооооооооооо,мерси много ,дано сам улу4ила сега то4ното място каде то тр. да пи6а...толкова сам обаркана 4е н езнам ве4е кво да мисля ,само 4ета  и тъ сам спокоина ,после пак сам ж паника......имам вапрос-на изследжането от цитонамазката ми пи6е отзад резолтата
-PVCU-едини4ни коилодити,плоски епителни клетки,без атипизам
-СС-жлезест епител в норма,хрони4но жазпаление в  сс
и веднага ми с енаправи биопсия днес и абразио...а до резолтатите има оте 10 дена...6те полудея...а докторката е спокоина и ми казва 4е вс. е наред....благодаря на жси4ки тук които искат да помогнат го правят сас савети

# 122
  • Мнения: 484
забражих да спомена 4е отдолу на листа пише- пап 3 д-което ме притесняжа наи много.не разбирам кое е по опасно -папА или папБ или папС или пап Д........МОЛЯ АКО ЗНАЕ НЯКОИ НЕКА ПИШЕ.....

# 123
  • Мнения: 484
zdraveite momi4etta,pisah v edin nov link koito mi pysna  macka ot tyk,na koqto mnogo i blagodarq za  otziv4ivostta,no nikoi ne  pisa tam,a az sam stra6no ypla6ena i zatova sam ty.ne znam ima li razlika v bykvite na pap-a,b,c,d..na men mi e pap 3d...opasno e sigorno,praviha mi biopsiq i abrazio/ne znam daje kvo e tova/,s ypoika i posle nqmah problemi,sega sam v ka6ti i 4akam rezoltata...6te polydeq...ako e  rak,6te ymra li,ne znam....

# 124
  • Мнения: 3 988
BOBI1, пиши на кирилица!

Букви б и с няма.

Тук можеш да прегледаш класификацията на ПАП тест и да прочетеш коя буква какво означава.
Погледни тук, за да разбереш какво е биопсия и втория абзац тук за абразио.

Да не би да са те конизирали? Пишеш за упойка и абразио. Абразио се прави обикновено при конизация...  newsm78

В какъв "нов линк" си писала и никой не ти е отговорил?  newsm78 Може ли да го пуснеш тук? В този форум обикновено винаги поне няколко човека се отзовават...

Какъв резултат чакаш? От нов пап тест, от биопсия, от... Стискам палци да е хубав! fingerscrossed

# 125
  • Мнения: 1 475
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324252.0   ето това е темата, която аз пуснах,тъй като ми беше писала на лични и,  тъй като не успях да намеря новата тема за ПАП 3

# 126
  • Мнения: 3 988
-PVCU-едини4ни коилодити,плоски епителни клетки,без атипизам
-СС-жлезест епител в норма,хрони4но жазпаление в  сс

cc - означава цервикс. При теб има някакво възпаление. Но щом са ти взели биопсия, скоро ще има по-конкретни резултати. Нямаш атипичен епител, което е добър знак.
pvcu - порцио вагиналис, т.е. канала преди цервикса, вагината. Тук всичко е наред.

Опитай се да се успокоиш! Успех!  Peace

# 127
  • Мнения: 484
доктор костова от раковата ми  написа сле дпрегледа 4е имам малак ъ4астак на бял епител ,нажлиза6т в канала...и после патолога е написал след като го е изследвал ,4е има едини4ни коилодисти дискератоцити,плоски епителни клетки без атипизам-това за PVCY,  за СС ми пи6е -жлезист епител в норма,хрони4но вазпаление В СС...дано да не ви отег4авам вси4ки тък с моите проблеми...ама  няма да повтарям пове4е диагнозата си.....от цитонамазката...лека ве4ер на вси4ки...........

# 128
  • Мнения: 1 475
ехооооооооо,моля жи сеееее,помогнете,даите ми тел. и адреси на големите специалисти за операция.....сега 4акам ресолтатите от биопсията.....мерси на жси4ки

Мацка, копирам ти отново поста, писала се ми пак на мен лично съобщение!! Wink Wink

Можеш да потърсиш, проф. Карагьозов от Токуда или сина му д.р Карагьозов- професора го водят светило в тази област!!!
доц. Кърлов от Ракова болница в Дървеница също е голямо светило, доколкото съм чула!!!

# 129
  • Мнения: 484
ама този карагиозов сигорно записжа месеци напред,като е такожа светило....а има ли 4астен кабинет,там е по вероятно да се уредя с 4ас.......?

# 130
  • София
  • Мнения: 2 908
Записвам се да следя темата.

# 131
Здравейте момичета. Радвам се, че най - накрая и аз се реших да ви пиша. Много сте полезни и от Вас може да се научи много. Чета от доста време форума. Другата седмица ми предстои конизация, и повечето от това което знам за нея е от тук. Много ме е страх Cry, изчела съм всички теми , и въпреки това ми се иска някой пак да сподели нещо успокоително. Simple Smile Бъдете живи и здрави.

# 132
  • Мнения: 328
Веднага те успокоявам!Няма нищо страшно,честна дума.Моята беше със спинална упойка и нищо не усетих.След това също не ме е боляло.Къде ще ти я правят?Питай нещо конкретно ако те интересува.С удоволствие ще ти отговоря,защото знам колко ти е притеснено.Успех!

# 133
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета! Днес изчетох почти всичко във форума по темата за ПАП 3 и вече не знам на кой свят съм. Моят проблем е следният: май месец т.г. - ПАП 3а, последва хистероскопия за премахване на ендометриален полип. През юли месец на контролната цитонамазка се повтори ПАП 3а. Лекарката ми /д-р Тюфекчиева/ видя изменени участъци на шийката и искаше веднага да направи биопсия. Аз се уплаших....и отказах /исках второ мнение/ Миналата седмица направих контролна цитонамазка в онкодиспансера /София/. Та вчера не бях на себе си - резултатът е ПАП 3д. Точно вчера ми се случи и най-голямото щастие, за което се боря вече 2 години - установи се, че съм бременна. И сега....просто не знам. Лекарката ми не каза нищо конкретно. Гледа ме на колпоскопа - участъка изглеждал намалял. Смята, че имам и някакво възпаление - взе проба за микробиологично изследване и ако се установи нещо ще се лекувам. А междувременно каза, че биопсия при това положение не е препоръчителна, защото има опасност за бременността. Само в краен случай ще прибегне към нея.
Има ли сред вас някоя с моя проблем - да лекува ПАП 3 по време на бременност??? Моля, споделете.

# 134
  • Мнения: 3 988
dobronamerena, честита ти бременност първо!  Hug
Много дълго (от май до сега) си с ПАП 3. Пробвайте консервативно лечение, консултирай се, ако трябва и с други лекари.
На много места съм чела, че оставят жените да си бременеят и след това се лекува високия ПАП.
Пожелавам ти успех. fingerscrossed

Общи условия

Активация на акаунт