Вярвате ли в съдбата ?

  • 3 864
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ооооо, да вярвам в "крачолите на времето"
За справка - "Истории от света на Диска" на Т. Пратчет. Laughing

# 16
  • Мнения: X
Съдбата е онази гад, която се появява изненадващо, когато си мислим, че всичко сме наредили и ни се изсмява в лицето.
Съдбата е онази вълшебница, която се появява изненадващо и ни извежда на прав път, докато сме заровили нос в канавката, ринем, ринем и се закопаваме.

През другото време Съдбата е във ваканция на Карибите и си пие дайкирито! Wink
  smokeuu

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, не вярвам в съдбата. Вярвам, че нещата се случват с причина и всяко нещо си има обяснение....
Не вярвам и на повечето хора, които твърдят, че вярват в предначертаното бъдеще, а в същото време се борят с него....

# 18
  • Мнения: 5 103
Вярвам, каквото ти е писано ще стане, даже да не искаш.

# 19
  • Мнения: 1 447

 Да вярвам в съдбата,но и аз и помагам от време на време

# 20
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз оправлявам съдбата си!
Оставям 'Я' да си мисли,че тя оправлява мен....но,не е така!
Живота ми е такъв какъвто аз си го направя!

Пише се управлявам.

По темата да вярвам в съдбата.
В същия смисъл - преди думичката да, можеш да поставиш запетайка или поне тире  Grinning

# 21
  • Мнения: 152
В "Терминатор 2", майката Конър издълба на една маса, че нямало съдба... или демек можем да променим всичко.., а накрая роботите пак ни превзеха.., и пак имаше съпротива!
 "ДЖЕЙН", ако има съдба... еееееех! Embarassed

# 22
  • Мнения: 502
   Слувало ли ви се е да ви казват:"Не говори така,ще предизвикаш съдбата!"и понякога наистина да ви се струва,че я предизвиквате с мисли или постъпки?
Да,вярвам в съдбата,но вярвам,че можеш да влияеш върху лъкатушенето и.

# 23
  • Мнения: 14 489
не, не вярвам
има неща, които са предопределени (като например това, че ако ти се отдава много математиката например вероятността да станеш голям художник е минимална) но за всяко нещо си носим отговорност ние.
тези, които вярват в съдбата искат да избягат от отгворността за постъпките си

# 24
  • Мнения: 750
В "Терминатор 2", майката Конър издълба на една маса, че нямало съдба... или демек можем да променим всичко.., а накрая роботите пак ни превзеха.., и пак имаше съпротива!
 "ДЖЕЙН", ако има съдба... еееееех! Embarassed
Какво 'ех' бре мило....какво ех-каш! Mr. Green

Който вярва в Съдбата,моля да гледа филма 'Тайната' за да разбере,че такава няма!
Всичко е в главите ни!Мда....

Дано не съм пропуснала някоя запетая! Embarassed

# 25
  • Мнения: 5 622
Вярвам, че няма случайни неща  Wink

# 26
  • варна
  • Мнения: 1 830
Май, че вярвам newsm78

# 27
  • Мнения: 2 792
 Единственото нещо, в което може би съм убедена (не бих използвала глагола "вярвам") е, че  вярата притъпява усещането за реалност и създава погрешен комфорт. Не говоря само за вярата в съдбата. Понякога е по-лесно просто да вярваш,  защото има готови отговори.
 А какво точно всъщност е съдба и кой си е направил труда да подреди по една съдба за неизброимия живял до ден днешен човешки род?

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
За съдбата не зная, но вярвам, че случайността има значение и образно казано отваря или затваря някои врати в живота.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 966
Вярвам в съдбата,която сами сме си избрали.

Общи условия

Активация на акаунт