под каква форма да включа белтъка и млечните продукти???

  • 3 095
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
Грахът и зеленият боб са силно алергенни храни. Учудвам се, че ги понася.

ами в предписаната диета не беше написано само това и аз за това му ги давах, а между другото когато трябваше да започнем да включваме вече новите продукти д-р Мустаков ми написа да започна първо с месата и после с варивата, и аз се притесних, защото аз наблягах точно на тях, част от тях през самата диета, той каза да продължа с останалите варива 

Важното е, че не е имало проблеми. Голяма мъка, голямо нещо е това. Отстрани не изглежда кой знае какво, но е голям гърч. При нас, да чукам на дърво, млечните ги въведохме успешно след 3 г. възраст. Преди това имаме 3-4 опита неуспешни.

# 16
  • Мнения: 469
А това обезбелтъчено масло  къде да го намеря? Е значи ако направи обрив трябва да изчакам още време и да пробвам пак! Благодаря така се успокоих, това означава че трябва да пробвам докато приеме тези млечни п/ти! Hug

# 17
  • Мнения: 2 211
А това обезбелтъчено масло  къде да го намеря? Е значи ако направи обрив трябва да изчакам още време и да пробвам пак! Благодаря така се успокоих, това означава че трябва да пробвам докато приеме тези млечни п/ти! Hug

Обезбелтъченото масло се прави. В малка тенджерка, слагаш 1 пакет масло и наливаш 3-4 пръста вода. Слагаш на слаб котлон, докато се разтопи маслото, оставяш да изстине, захлюпваш и в хладилника за 1 нощ. Маслото е по - леко и изплува отгоре, а в хладилника се втвърдява. С нож го отлепяш по края и го изваждаш - получава се като питка и го измиваш със студена вода. Белтъка остава на парцали във водата. Повтаряш процедурата, за да се пречисти още по - добре. Все пак остава малко белтък, той се вижда - бели частички в жълтото масло. Можеш, ако ти се играе да почоплиш и да го махнеш. Така приготвеното масло, се слага в кутия с капак в хладилника и приготвяш храна за детето с него. Аз му мажех филии, правех сандвичи, мажех го върху катми за да омекнат и т.н. Обезбелтъченото масло е първата стъпка към захранването с млечни продукти. Направи по - голямо количество, за да не си играеш да го правиш често. Може да стои в хладилника с месеци. А чийз кейка е много вкусен. Не веднъж съм го поднасяла на гости и си облизваха пръстите. Става добре с компот от вишни, череши или боровинки, даже и сини сливи.

# 18
  • Мнения: 469
А това обезбелтъчено масло  къде да го намеря? Е значи ако направи обрив трябва да изчакам още време и да пробвам пак! Благодаря така се успокоих, това означава че трябва да пробвам докато приеме тези млечни п/ти! Hug

Обезбелтъченото масло се прави. В малка тенджерка, слагаш 1 пакет масло и наливаш 3-4 пръста вода. Слагаш на слаб котлон, докато се разтопи маслото, оставяш да изстине, захлюпваш и в хладилника за 1 нощ. Маслото е по - леко и изплува отгоре, а в хладилника се втвърдява. С нож го отлепяш по края и го изваждаш - получава се като питка и го измиваш със студена вода. Белтъка остава на парцали във водата. Повтаряш процедурата, за да се пречисти още по - добре. Все пак остава малко белтък, той се вижда - бели частички в жълтото масло. Можеш, ако ти се играе да почоплиш и да го махнеш. Така приготвеното масло, се слага в кутия с капак в хладилника и приготвяш храна за детето с него. Аз му мажех филии, правех сандвичи, мажех го върху катми за да омекнат и т.н. Обезбелтъченото масло е първата стъпка към захранването с млечни продукти. Направи по - голямо количество, за да не си играеш да го правиш често. Може да стои в хладилника с месеци. А чийз кейка е много вкусен. Не веднъж съм го поднасяла на гости и си облизваха пръстите. Става добре с компот от вишни, череши или боровинки, даже и сини сливи.

Чудесно много ти благодаря! Дано да се справя с кейка защото никога не съм работила със желатин, нямам представа дали стават гафове с него, аз ползвах и една рецепта за сладкиш с козе кис. мляко без яйца тук от форума също става страхотен! Много ти благодаря за всичко Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 2 211
Пак заповядай!

# 20
3др,на вси4ки.колко далго триабва да се спа3ва та3и диета.моето дете е на 3,5от половин година не консумира биало бра6но,яица,соя,краве млиаки ,ядки.само екологи4но 4исти храни,вси4ко е много серио3но,3а6тото ако не спа3вам диетата полу4ава дихателни проблеми.от скоро я и3пробвам с  мле4ни продукти и  и понасиат добре,но сам много предпа3лива.
При нас оба4е  ве4е докторите па3грани4ават хранителна алергиа ор хранителна непоносимост кам определени храни.Сега и откриха кандида в и3пражнениета и другиатн лекар с4ита,4е тоя вид гьби водиат до такав вид непоносимост много пати баркан с алергиа.4ували ли сте такава теория?Ние жижеем в германия ,но искам да 3нам какви терапии има в Б.я
благодариа Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 820
Преследвам те без да искам... Joy
А ти защо искаш да включваш белтък и мляко при положение, че детето е с алергия?Лекари ли ти го казаха?Питам те, защото имам дъщеря на същата възраст с АД, който май ще се окаже провокиран от млякото.Съветът на хомеопат-педиатър е да изключа млякото и после, ако се наложи и всички млечни.Можеш да внасяш полезните вещества с други храни.Не е нужно да захранваш толкова рано детето с мляко и белтък.
Но, ако държиш, можеш да пробваш кисело млако с банан, десерт от нишесте ванилия с прясно мляко.А белтъка-с кексчета.Но, моят съвет е да не го правиш още. Hug Peace
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт