Свърши едно успешно 2,2 годишно кърмене

  • 1 176
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 391
Честито!  bouquet

# 16
  • Мнения: 22 963
А как го стана всичко,детето самичко ли се отказа?Иначе си пожелавам второ бебе да ми ''виси'' толкова време на цицата.Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 932
Поздравления и от нас ! Това е светлина в тунела и за нас - значи все някога ще свърши  Flutter Щото на моменти си мисля , че така ще откараме наистина докато е достатъчно голям да го е срам да си иска!  Hug от нас

# 18
  • Мнения: 250
Поздравления и от мен!Много се  радвам като чета такива неща.Засега вървим по вашия път.Дано и при нас да е с толкова естествен край.  bouquet

# 19
  • Мнения: 582
Благодаря на всички за милите думи  Hug Стана ми толкова драго като ги четях  Hug

  bouquet
ПОЗДРАВЛЕНИЯ!
Дано и ние да успеем до толкова  Praynig
Ще споделиш ли как го постигна?

Да, ще споделя с удоволствие  bowuu
Според мен най-важно е вътрешното убеждение, че нещата ще се получат. Аз като родих, не знаех нищо за кърменето. Само знаех, че аз съм кърмена да година и половина и че това е единствения вариант за хранене на бебето. Наложи се да родя секцио. Бебчето ми го дадоха чак третия ден. Дори не знаех как да го сложа да суче. Кърмата ми дойде изведнъж. Цяла нощ стоях да се цедя, но напрежението си остана. Моето спасение беше само бебка. Просто тя си беше добричка от самото начало  Grinning Никога не е наддавала много - около 700 гр на месец. Разбира се първите 4 месеца много се притеснявах, че е гладна. Педиатъра още първия месец ми предписа да дохранвам, но аз слушах само сърцето си и вярвах на убежденията си. Така продължих упорито и постепенно се успокоих, че детето ми не е гладно. 6 месеца беше само на кърма, после захраних, но до годинка основно беше кърменето.
Всъщност повечето майки кърмят дълго, защото децата им са пристрастени и няма как да ги отбият. При нас не беше така-кърмих, защото ни доставяше удоволствие. Знаех, че мога да отбия, когато реша, но не виждах смисъл да го правя....
Никога не съм имала проблеми с гърдите, зърната, мастити и тем подобни.
Никога не съм правила опити да отказвам бебка от нощното хранене, но тя сама се отказа като навърши 3 месеца.
Никога не си е искала да суче-яла е, когато аз й дам.
Е, та както казах, според мен нещата си зависят от детето и нагласата на майката.
И искам да благодаря на момичетата от кърмаческия форум и да подчертая, че благодарение на тях и техните напътствия стигнах до тук   bouquet
Да, благодаря! Мислех, че ще се възползвам от намалението, но още не съм  Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 3 524
 smile3525 smile3501
поздравление и от мен!

# 21
  • Мнения: 9 973
  bouquet поздравления

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Поздравления   bouquet

Току що и аз пуснах подобна тема. Не мога да се похваля с твоя рекорд  Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 2 296
Ето, че настъпи и този момент, а си мислех, че това с кърменето никога няма да свърши........ Можех да си кърмя сякаш цял живот-толкова ми е било хубаво и приятно!
Искам да се обърна към всички новокърмещи майки -  не се отказвайте, с желание всичко се постига!
Аз през цялото време вярвах в себе си и в детето си и нищо не е било в състояние да ме откаже  Naughty
Не съм имала никакви проблеми-от самото начало, до края! Изцяло съм се наслаждавала на момента  Heart Eyes
Дори сега отбиването, мина без никакъв проблем-без напрежение, без хапчета.....

Успех на всички!!!

 newsm10 smile3501 newsm74Браво!Шапка ти свалям!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт