Арабски облачета бели ~ във форума са долетели ~:~ 63

  • 22 564
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 800
Лили, как да не си го представям, като  ми  показаха в аванс какво ме чака, ако имах някакви надежди, то те се постараха да ги убият в зародиш Confused  В собствената ми страна се държат така, а какво остава там да ме набарт, бял ден няма да видя. И не е че съм ги грешно разбрала. Момчето, колкото и да му е мъчно, си признава, че са си такива-гадни Confused
А сестра му, която е на моя възраст и предполагаш, че ще намерим допирни точки, ме мрази, защото работя Mr. Green
Иначе за подаването на ръка, знам, че религиозните хора не го правят. Ама   нашите не от религиозност, ако беше толкова религиозен нямаше да се разкарва по боксерки пред мен, нали така Confused Дори да не ми говори някой, усеща се какво му е отношението, дали от надменност или просто от неудобство го прави. И никой не може да ме вини като накрая наистина ги намразя.

# 226
  • Мнения: 110
Манджичка и ядене, пазар през прозореца.... мдааа, защо започнах да говоря за риба: говоря си аз вчера със свеки и по едно време чувам някой нещо вика: мъжки глас, ама не беше като за молитва... вика нещо, една дума, после пак повтаря. И питам аз, какво става. Тя казва "вика: риба, риба". Продавач е. Обикалят така по кварталите.

Хари, едва ли има контрол: ISO 22000 не ще да е във сила, а за парите - дали ги слагат в кошницата- не знам. Някой, които знае, да каже. Аз честно казано се зачудих защо мъжът ми развали идилията с вметката за данъците  newsm78 newsm78

Толкова е интересно! 

Ние сме в къща. Няма да пускаме кощница!  Sad

Ама на мен от пазене и обгрижване едва ли ще ми дадат да пазарувам сама, най-вече на сук - поне в началото. Свеки ще е залепена за мене. Така усещам.           

# 227
  • Мнения: 689
Хари-ами ето ти и сайта,може и танцьорки да си поръчаш и всичко да е по ориенталски,както му е редът:
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://ledome-catering.co … ,ADBS:en%26sa%3DN
Предполагам,че къщата е под наем-само за партита.

Тахмине-ами имаш право,но все пак може жените от фемилито да са свестни...Абе дано скоро се отделите и да не ви знаят каде сте..По добре без роднини,отколкото с такива като чичката и брат'чеда Confused

И на мен ми беше много интересно като видях как става шопинга с кошниците,а мъжа ми се смее,че зяпам и възкликвам Simple SmileПарите се слагат вътре,но не е приложим този шопинг в по-високите блокове.Нашия е на 4-5 етажа и бабите не обичат стълбите,знаете.Ако намеря снимка-ще пусна да видите как става работата Laughing
 akhyal_katya -като се замислих,може и мъжа ти да е прав.Сещам се,че по Рамадана млади момчета правят традиционните напитки:каркаде,харуб и кокос,сядат на едно столче с табела с цената и си изкарват някой паунд.Те не плащат данъци,но не знам харам ли е и дали някой следи за качеството..По-скоро не.
За пазаруване е най-добре със свеки,все пак си чужденка,а и тя сигурно се пазари,разбира кое е по-добро и т.н.Аз много обичам да ходя на сук,но винаги с роднина,не знам странно ли гледам или какво,но продавачите ми подават неща и ме карат да опитвам,пък мен ме е срам и отказвам,а те настояват,хвалят и правят всичко възможно за да купиш от тях GrinningЕх като се сетих какви ягоди има и любимата ми гуава Party
Ето типичен магазин за храна в сука:

От горе са плодовете за натурален сок,а продавача изтисква портокал,сок от захарна тръстика е много популярен също.
Най-любими са чауармата,сандвичите с дроб и бъбреци или фалафели.Кой яде в МакДонълдс в Египет-не знам Simple Smile
Ох,повече няма да разказвам,че наистина много ми домъчня,а не знам кога ще ида-като свърши Кари ще имам гости от БГ и трябва да съм тук Sad

# 228
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Добър ден момичета ,
влизам за малко да ви поздравя и не знам кога ще мога да се включа пак .
Възникна ми ангажимент , за който се бях обещала преди време и сега е момента да го изпълня .
Става въпрос за детето на приятели-момче на 18г , което катастрофира преди година и половина , беше в кома и преди няколко месеца се събуди . Сега има нужда от логопедични упражнения и упражнения за писане и смятане . Ще ходя след работа при него .
 Ще наглеждам темата , ще я пускам , ако имам сили ще ви драсвам по два реда .
Може би така е по - добре за всички , да се разведрим от създалото се напрежение .

Рали - много ми хареса още като прочетох първия ти пост , ей така по презумция , особено като каза , че си от Плевен . Мислех си , че освен на гробове , ще има и с кого да изпия по кафе когато ходя там , но уви , явно няма да се осъществи приятелство между нас ...Нямам какво друго да ти кажа - бъди щастлива !

Приятна среща и да си прекарате хубаво и заради нас софиянки !!!
Лек ден на всички !

# 229
  • Мнения: 800
Лили,те жените са ми най-ожесточените противнички, мъжете поне само ме пренебрегват, а жените кълнат и заплашват Mr. Green  Изобщо от никой подкрепа Sick

Их, че романтично това с кошниците.
Не вярвам да има контрол по качеството- нали в предаванията за туризъм винаги предупреждават туристите да не купуват  храна от открити места, има риск от исхал Laughing само че става въпрос  предимно за консумация на готова храна, но плодовете е видно дали са хубави или не.

Их, Другарче, да не чувам за гробове Naughty Дано има напредък с момчето на близките ти, толкова е младо. Егати и живота баш Cry

Деска, добре,че се появи, сигурно пак обиколи пазараите, ама простено ти е, количка за тризнаци не се намира лесно Joy и гледай да е синя  Praynig

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 15:51 от tahmine

# 230
  • Мнения: 3 804
дса се разпиша и аз набързо,4е пак из4езвам,преди малко се прибрахме и сега мисля да искъпя малката и дано да заспи
кате много добро описание си дала
а тук днес времето е такова преди да тръгмен мра4но и хладно,след това като пекна едно слънце-не се диша,сега пак се заобла4и и зарося
светла,хаяти после ще ви пиша,не съм забравила

# 231
  • Мнения: 55
Другарче мила ,искаш да кажеш ,че детето е било в кома близо година и половина ли, ах ,голяма мъка е това, но добре че се е събудило.Господ да ти помага , и да  се възстанови без много много последствия.То с търпение всичко се постига , най -вече щастието.Само успех ти желая. А после да споделиш какви цветя имаш в градината ,че живо ме интересува.  bouquet

Ако знаете и аз как се размечтах ,като ви слушам да разказвате за пазарите по този край (сук). На "Сук ал -хамидия" съм ходила и беше невероятно забавно.От всякъде се чува "фаддаль - фаддаль" ,посядаш , обгрижват те ,особено е запомнящо как в магазин за ядки ти предлагат да опиташ от абсолютно всички видове, но и не само за ядки ами и всичко що е за ядене. И такова уважение има към чужденците ,поне аз се чувствах много добре. Та и за това се размечтах.

Лили и аз съм запалена по възглавничките , и все ми се виждат малко и недостатъчно , тази снимка ми навява голямо спокойствие .
Тук на плажа ходим на едно заведение ,което изглежда почти по този начин :около басейн има нещо като големи матраци , много възглавници и си полягваш а масичките са по скоро табли с много ниски крачета, по същият начин има и окачени люлки и всичко е в бяло , бели сенници и бели воали се веят от топлия вятър и .............не ме питайте за име ,че не го помня.

Едно питане към варненки имам , да знаете или да ми препоръчате фризьорски салон ,че съм решила да променя драстично "прическата си" ,а и не зная какво точно искам  Joy Joy Joy

# 232
  • Мнения: 110
Другарче, успех в работата с младото момче. Милата, чака те къртовска работа за мааалки крачки успех. Ти идвай идвай тука, закъде сме без теб?

Тахмине, как пък сега ще те кълнат жените от родата? Какви са тези хора, какво е това чудо? Милата....

За снимки от живота в Мароко - мисля, че ще бъда и аз със един фотоапарат и ще гледам и ще снимам винаги, когато е удобно.

Ако не се лъжа, Деси беше разказала за "подвижния пазар" нещо, но тя напоследък не пише много.  Sad Sad   

# 233
  • Мнения: 468
Ако знаете и аз как се размечтах ,като ви слушам да разказвате за пазарите по този край (сук). На "Сук ал -хамидия" съм ходила и беше невероятно забавно.От всякъде се чува "фаддаль - фаддаль" ,посядаш , обгрижват те ,особено е запомнящо как в магазин за ядки ти предлагат да опиташ от абсолютно всички видове, но и не само за ядки ами и всичко що е за ядене. И такова уважение има към чужденците ,поне аз се чувствах много добре. Та и за това се размечтах.
[

Хаяти, и аз така. Откъде беше мъжа ти?  Rolling Eyes

Оу, сори, ама сме толкова много, че съм се поотвеяла. И моят е от там, ама от теб не съм получила ЛС като сирийска снаха и затова не съм те регистрирала в моя комютър.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 16:19 от amal

# 234
  • Мнения: 55
amal аз в началото бях споменала , от Дамаск Сирия е .

# 235
  • Мнения: 3 804

Их, че романтично това с кошниците.
Не вярвам да има контрол по качеството- нали в предаванията за туризъм винаги предупреждават туристите да не купуват  храна от открити места, има риск от исхал Laughing само че става въпрос  предимно за консумация на готова храна, но плодовете е видно дали са хубави или не.

:
амал4е това имах в предвид,но ме хвана в лигаво настроение Laughing Mr. Greenкатенце намерих за 3знаци,но в всяко отделение в отделен цвят и сега съм я дала да я пребоядисат,но 4акам дуа да ми изпрари парите за коли4йката и за боядисването-нали тя е отговорна за децата hahaha

# 236
  • Мнения: 100
Здравейте, явно проблема със спора много се разпростря. Съжалявам за намесата. Не съм искала нито да обидя, нито да засегна някого. От скоро съм в темата, наистина има неща, които не са ми известни. Просто се намесих там, където не ми е работата. От сега нанатък само ще чета и ще събирам информация.
Другарче, искам да ти кажа, че нямам нищо против теб. Взех отношение, защото ми стана неприятно за Лили, не само аз взех отношение, но всички се нахвърлихте срещу мен. Извини ме, ако съм те обидила, просто изразих мнение. Няма да се повтори. А до това, че няма да пием кафе в Плевен - няма, но не защото нямам желание, а защото почти не се прибирам вече там - много рядко за много кратко.

Относно старата парола за албума, благодаря за доверието, нова нямам и бих помолила някой, който е отговорен за въпросния албум да изтрие моите снимки от там. Вече знаете как изглеждам и мисля, че не е редно мои снимки да стоят на място, където не съм желана.
Пожелавам ви да си мохабетствате на воля, аз ще продължавам да ви чета и следя с интерес. Просто ще запазя мненията и отношенията за себе си.
Радвам се, че се запознах със всички вас, късмет!  Hug  bouquet

# 237
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Здравейте, красавици!

Днес пак е мрачно. Дано за срещата ни пекне слънчице! Ходи ми се по сандали и блузки с къс ръкав вече, мен ако ме питат да е вечно лято- най ще ми е добре.  Laughing Ето и мъж от Средиземноморието ми се падна, това ако не е съдба.

Сабинка, на мен лично много ми се щеше да нагушкам близнаците. Но и теб те разбирам.

Дуа, съкровище, добре си дошла с малчуганите. Аз срещи с деца много обичам, а и съм свикнала покрай огромния брой племенници на мъж ми.
Ако се разбеснеят много ще ги вържем за пилоните Mr. Green Същото важи и за синчето на Амал. Laughing

Хаяти, и аз мисля утре да ходя на фризьор, ама само да ми подреже краищата. Поради тази причина ще се ориентирам към кварталния салон.
Ти някаква голяма промяна ли ще правиш?

Другарче, не ни забравяй. Успех ти желая в начинанието, дано се възстанови момчето! Евала на теб, че си се заела с това!

Кате, честно ти казвам, аз на твое място нямаше да издържа. То любов, любов, ама ако родата до такава степен е непоносима, бъдещето ми се вижда крайно неприятно. Колкото и да се изолирате, те няма да изчезнат, все по някакъв начин ще напомнят за себе си.

В Сирия също е разпространена тази разносна търговия, главно на плодове и зеленчуци. Свекърва ми много, много не се възползва, щото обича да има избор. Купува ако нещо спешно и трябва , иначе Али (туй е свекъра Laughing) обикаля сука и избира зарзавата. Гледа я като писано яйце той.
По същия начин се продават и бутилките с газ, разнасят ги с едни камиончета. А как ги товарят и разтоварват, страх ме хваща като ги гледам, хвърлят ги, блъскат ги. Досега не съм чула някоя да е гръмнала, ама гледам да стоя по-далече Mr. Green

Дуа, и аз си мечтая за градина в Сирия. Иначе на свеки винаги и нося семена , нейната градина е кукла. Тя също много обича цветята, по цял ден може да чопли нещо. Майка ми и баща ми като бяха дошли на гости много се сдушиха с нея на тая тема, щото и те са видни земеделци. Само дето баща ми много държеше да му отделят място да насее разни полезни култури- магданоз, грах, домати, тиквички и т.н. Било разхищение в такава голяма градина да няма зеленчуци. Уйдисаха му само за граха и до сега свекърва ми стриктно поддържа лехите, сакън граха на баща ми да не се затрие. Laughing

Манел, ако четеш, ще се радвам да дойдеш на срещата!
Сноу, ти също! Ти съвсем изчезна, как са Алекс и Илияс?

Мамамария, нещо за бъдеща оманска снаха прочетох. Чакам подробностти Laughing

ЛЕКА ВЕЧЕР!  bouquet

# 238
  • Мнения: 800
Ясминке, като вържете бесовете за пилоните, рискувате да изкъртят цялото НДКто Mr. Green

Свекърите ти са ми любими, да са живи и здрави, да се радват на мъника Praynig

Абе вече се чудя това нашето любов ли е  или инат Twisted Evil Joy  Егати и късмета извъдих да му се не види, направо не е честно. То и аз взех да не издържам напоследък, и си изкарвам агресията пред вас и на момчето, а те пак са си щастливи и дебели и радостни от успеха.

На другата среща и аз ще се дотреса Sunglasses  сега хем бързам да видя мама, да си почина , пък и съм като черен облак, никакво настроение няма да внеса.


# 239
  • Мнения: 610
Другарче  успех с момчето и дано се възстанови по бързо  Praynig пиши когато можеш  Hug
Марси  как сте, къде си днес ?
Хари  не съм те забравила за кекса, но днес много палав ден, три пъти сядам на компа и те ми го изключват  Whistling по-късничко ще ти го напиша.
Жасмин  предполагам че ще има и втора среща и тогава ще ги взема  Party
Кате  за следваща среща те чакаме и теб  Simple Smile хайде да си починеш при мама  Hug

Общи условия

Активация на акаунт