Предлага се закон Българският Език да не е задължителен!!! Накъде вървим!!!

  • 962
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
 Shocked #Cussing out

# 16
  • Мнения: 353
Аз сега се зачетох в детайли в стенограмата. Това е протокол от обсъждането на проектозакона от Комисията по образованието и науката, която в крайна сметка подкрепя законопроекта. Но не ми е ясно дали това е достатъчно да се счита за приет. Не трябва ли да се гласува и от цялото Народно събрание?
Прави ми впечатление и че само на едно място се обръща  внимание на въпросния чл.16 т.4:

"ДИМИТЪР КАМБУРОВ: ... Затова у мен буди недоумение един факт и една наглед дребна промяна – в чл. 16 от Закона за народната просвета, с който от държавните образователни изисквания се изважда усвояването на книжовния български език - § 2. Първо, не е важно каква е логиката на тази промяна, при положение че един от основните зрелостни изпити си остава българският език и литература.
Второ, пресата и обществото отдавна са обезпокоени от ниската степен на владеене на официалния език на българите. И кой друг, освен Министерство на образованието и науката трябва да се грижи за неговото нормално опазване?
Трето, обучението по български език е гръбнакът на българското образование от първо отделение до 12 клас. Затова това обучение има необходимост от стандарти - това е крайно необходимо.
"

Питам се кой, ако не държавните образователни центрове, ще има грижата за усвояването на книжовния български език?

# 17
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Струва ми се, че това ще е надгробната плоча на нашата държава.......
Срам ме е....и ме боли за милионите хора които 1300 години не са се предали....Е,нашите управници успяха за 10-ина години да разрушат това което се е градило столетия......

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
 ooooh! Naughty Thinking
какво да кажа...няма смисъл Shocked #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing outтова стига!!!!!!!!!!!!

# 19
  • Мнения: 6 323
Тази тема не е за този подфорум, а за общия подфорум - Клюкарник (място за мнения и дискусии по теми, които не се засягат в останалите форуми. Общи приказки, клюки, спорове, актуални събития и проблеми, несвързани с бременността и майчинството)
В него темата за българския език е вече 38 страници.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279888.msg7004321#msg7004321

Моля, имайте предвид, че форумът е общ, потребителите имат достъп до всички подфоруми, всички подфоруми са свързани в едно общо цяло и неслучайно са разделени тематично.

Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт