Платихте ли си данъците?

  • 2 451
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 307
Аз си платих всички данъци по ePay. Получих си бележката за имота по пощата. Колата е на лизинг, та и на тях им платип по интернет.
Миналата година нямах бележка и се обадих в данъчното по местонахождение на имота и ми казаха точната сума.
Успех

# 16
  • Мнения: 13 770
Не ни е дошло още известието за данък сгради и такса смет. Но явно са почнали да ги разпращат. Една колежка днес сподели, че било повече от 2 пъти увеличението в сравнение с миналата година.

Не видях разлика от миналогодишната сума.

Опашки надали ще има, защото 5%-та отстъпка ще важи при плащане на цялата сума до края на юни. Има и предупреждение за начисляване на лихва след изтичането на всеки от сроковете.

# 17
  • на село
  • Мнения: 3 933
Не съм, нямаме известие.
Преди около 2-3 седмици още обсъждаха местния бюджет, не знам кога ще ни информират колко имаме да плащаме.

# 18
  • Мнения: 30
Мъж ми платил всичко   Peace

# 19
  • Мнения: 29
Извинявам се за отклонението,но все пак е по темата.Някой има ли представа как се определя размера на данъка за МПС-тата и каква е причината за големита разлики?Все ми се струва ,че по-новите коли,трябва да имат по -малък данък

# 20
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Местните данъци ли? Не, декември платихме за последните две години, а след две години пак.

# 21
  • Мнения: 653
Извинявам се за отклонението,но все пак е по темата.Някой има ли представа как се определя размера на данъка за МПС-тата и каква е причината за големита разлики?Все ми се струва ,че по-новите коли,трябва да имат по -малък данък
ако не се лъжа, гледат се мощност и година на производство
т.е. колкото по-мощна, толкова по-висок данък
единствено имаше 50% намаление, ако колата е до 74kW и има работещ катализатор

имаше един калкулатор в интернет за смятане на данъка приблизително, някой може ли да пусне линк, че не го откривам?

# 22
# 23
  • Мнения: 1 271

Опашки надали ще има, защото 5%-та отстъпка ще важи при плащане на цялата сума до края на юни. Има и предупреждение за начисляване на лихва след изтичането на всеки от сроковете.



това за до края на юни и за София ли важи и от къде го научихте?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 079
Да, платих ги всичките - и данъка на колата, и на имотите.
Нямаше нито една баба, нито един дядо.
Нито опашка.  Laughing

# 25
Още не съм плащала, но ще трябва. Данъците са доста увеличени, както за колите, така и за смет и апартаменти. #2gunfire

# 26
  • Мнения: 123
За колите данъците са като миналогодишните защото 25% увеличение го обжалваха в съда.Данък сгради и такса смет са вдигнати .Със заповед на един от зам.кметовете на София от 20.04.08г. общините ще работят до 18.00ч.

# 27
  • Мнения: 34
Не още, по принцип ги плащам към края на лятото, защото повечето народ вече се е извървял и няма много опашки. Специално за Варна- отваряте си сайта на община Варна, Общински съвет - наредба за местните данъци и такси. Там си пише всичко, взимате един калкулатор и започвате да свмятате. Ами това е.

# 28
  • Мнения: 107
Извинявам се за отклонението,но все пак е по темата.Някой има ли представа как се определя размера на данъка за МПС-тата и каква е причината за големита разлики?Все ми се струва ,че по-новите коли,трябва да имат по -малък данък
ако не се лъжа, гледат се мощност и година на производство
т.е. колкото по-мощна, толкова по-висок данък
единствено имаше 50% намаление, ако колата е до 74kW и има работещ катализатор

имаше един калкулатор в интернет за смятане на данъка приблизително, някой може ли да пусне линк, че не го откривам?

Дала съм линк на 1ва страница.

# 29
  • Мнения: 653
Дала съм линк на 1ва страница.
сега видях , мерси  Peace

Общи условия

Активация на акаунт