Платихте ли си данъците?

  • 2 460
  • 52
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 456
Този казус не е клюкарстван Heart Eyes до колкото виждам.

Я, кажете платих ли си данъците за имот,смет и МПС.
Ако да, как?
Не ми се виси по опашки, електронен подпис нямам, а и да имах от Местни данъци не
ми вдигат (бележка на пощата нямам), че да ми кажат колко да платя!?
Та, как разбрахте колко дължите?

Благодарности на отзовалите се в това мое търсене....  bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Плучих известие по пощата, платих си и данък сгради и смет + МПСтата, нямаше опашка.. Нищо трагично и страшно..

# 2
  • Мнения: 4 916
Получихме честитка за данък смет в кутията. Още не съм си платила ДОО от миналата година, все забравям... Ама като отида, ще гледам да платя всичко.

# 3
  • Мнения: 5 622
Платила съм си всичко  Grinning

# 4
  • Мнения: 653
за София започнаха да събират данъците от 1 април
още има време

# 5
  • Мнения: 599
За тази година още не са ни пращали писмо и незнам колко е.
Мисля, че пак има увеличение,но как да разбера.
Ще чакам да се извървят бабите и дядовците,че на тях това им е спешно,
а аз хич не обичам да ги плащам.

# 6
  • у дома
  • Мнения: 966
Платих ги, да.
Изкарах старите бележки за мин. година - сумирах, сложих още 50 лв. отгоре за всеки случай и така. Нямаше опашки, защото отидох навреме.
Нямаше увеличение  - напротив, за апаратемента беше по-нисък от миналата година.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 456
Проблема е , че искам да платя данък на имот в
различен от града в който живея и искам да е по банков път
за не се разхождам само заради данъка.

Но, как да разбера колко да платя, като никой нe ти казва! newsm78

Като получиш бележките е ясно, ама аз няма как да ги получа  освен
това за първа година ще плащам данък. Та  и стари бележки нямам.

Плащал ли е някой по банка или epay-то?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 572
днес изпратих мама - платила е всичко. получих писма с дължимия данък в пощата за имотите, за колите на място се разбира. (има калкулатори, с които можеш да сметнеш приблизително)
за имоти извън софия град, ще чакаме известия от съответната община, защото вече били разделени от тази година.
аз се бях стреснала, че ми го няма единият имотец  Mr. Green Mr. Green Mr. Green   
за имат извън софия съм плащала през и-пей  и данък, и такса смет. само лихвата не можах да платя, че беше нещо изостанало от 2003 г.

# 9
  • Мнения: 5 001
И аз платих...По банков път....БЕЗ опашки и главоболия....

# 10
  • София
  • Мнения: 1 456
Добре си плащате, но ако нямате бележки как разбирате колко да платите.
Има ли някакъв начин да се разбере от
сайтовете или на някакъв национален телефон? newsm78

# 11
  • Мнения: 107
http://www.nap.bg/ospage?id=173
http://pariteni.com/Calcs/1679091c5a880faf6.html

Писмото ти трябва да пристигне на адреса от личната ти карта.
Успех

# 12
  • София
  • Мнения: 6 302
Не ни е дошло още известието за данък сгради и такса смет. Но явно са почнали да ги разпращат. Една колежка днес сподели, че било повече от 2 пъти увеличението в сравнение с миналата година. Но няма как, ще се плаща. За колата... миналата година мисля, че юни го плащах, явно и тази няма да е по-рано. Лошото при мен е, че трябва да подавам декларация и да плащам и данък за физическите лица. А още не съм изтеглила бланката от интернет. Срока е края на април, така че май ще трябва да се заема най-напред с това.

# 13
  • Мнения: 0
А сигурно ли е, че тази година ще пращат писма? Защото аз още не съм получил и чух, че май вече нямало да ги пращат?!

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Още не, писмото ми дойде предо 2 дни. Ще отида съвсем скоро Peace

# 15
  • Мнения: 307
Аз си платих всички данъци по ePay. Получих си бележката за имота по пощата. Колата е на лизинг, та и на тях им платип по интернет.
Миналата година нямах бележка и се обадих в данъчното по местонахождение на имота и ми казаха точната сума.
Успех

# 16
  • Мнения: 13 801
Не ни е дошло още известието за данък сгради и такса смет. Но явно са почнали да ги разпращат. Една колежка днес сподели, че било повече от 2 пъти увеличението в сравнение с миналата година.

Не видях разлика от миналогодишната сума.

Опашки надали ще има, защото 5%-та отстъпка ще важи при плащане на цялата сума до края на юни. Има и предупреждение за начисляване на лихва след изтичането на всеки от сроковете.

# 17
  • на село
  • Мнения: 3 965
Не съм, нямаме известие.
Преди около 2-3 седмици още обсъждаха местния бюджет, не знам кога ще ни информират колко имаме да плащаме.

# 18
  • Мнения: 30
Мъж ми платил всичко   Peace

# 19
  • Мнения: 29
Извинявам се за отклонението,но все пак е по темата.Някой има ли представа как се определя размера на данъка за МПС-тата и каква е причината за големита разлики?Все ми се струва ,че по-новите коли,трябва да имат по -малък данък

# 20
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Местните данъци ли? Не, декември платихме за последните две години, а след две години пак.

# 21
  • Мнения: 653
Извинявам се за отклонението,но все пак е по темата.Някой има ли представа как се определя размера на данъка за МПС-тата и каква е причината за големита разлики?Все ми се струва ,че по-новите коли,трябва да имат по -малък данък
ако не се лъжа, гледат се мощност и година на производство
т.е. колкото по-мощна, толкова по-висок данък
единствено имаше 50% намаление, ако колата е до 74kW и има работещ катализатор

имаше един калкулатор в интернет за смятане на данъка приблизително, някой може ли да пусне линк, че не го откривам?

# 22
# 23
  • Мнения: 1 271

Опашки надали ще има, защото 5%-та отстъпка ще важи при плащане на цялата сума до края на юни. Има и предупреждение за начисляване на лихва след изтичането на всеки от сроковете.



това за до края на юни и за София ли важи и от къде го научихте?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 079
Да, платих ги всичките - и данъка на колата, и на имотите.
Нямаше нито една баба, нито един дядо.
Нито опашка.  Laughing

# 25
Още не съм плащала, но ще трябва. Данъците са доста увеличени, както за колите, така и за смет и апартаменти. #2gunfire

# 26
  • Мнения: 123
За колите данъците са като миналогодишните защото 25% увеличение го обжалваха в съда.Данък сгради и такса смет са вдигнати .Със заповед на един от зам.кметовете на София от 20.04.08г. общините ще работят до 18.00ч.

# 27
  • Мнения: 34
Не още, по принцип ги плащам към края на лятото, защото повечето народ вече се е извървял и няма много опашки. Специално за Варна- отваряте си сайта на община Варна, Общински съвет - наредба за местните данъци и такси. Там си пише всичко, взимате един калкулатор и започвате да свмятате. Ами това е.

# 28
  • Мнения: 107
Извинявам се за отклонението,но все пак е по темата.Някой има ли представа как се определя размера на данъка за МПС-тата и каква е причината за големита разлики?Все ми се струва ,че по-новите коли,трябва да имат по -малък данък
ако не се лъжа, гледат се мощност и година на производство
т.е. колкото по-мощна, толкова по-висок данък
единствено имаше 50% намаление, ако колата е до 74kW и има работещ катализатор

имаше един калкулатор в интернет за смятане на данъка приблизително, някой може ли да пусне линк, че не го откривам?

Дала съм линк на 1ва страница.

# 29
  • Мнения: 653
Дала съм линк на 1ва страница.
сега видях , мерси  Peace

# 30
  • Мнения: 120
Нищо не съм плащала. Вчера точно бях до данъчното, ужасни опашки. Пак има някакви отстъки от 5% и всички баби и дядовци са там. Какво да правят хората.Аз ще поизчакам малко да намалее опашката.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 456
След настоятелно звънене в службата по Местните Данъци..., успях да се свържа и да ми кажат сумата на данъка.

Оказа се, че сумата за такса смет е по-голяма от сумата на данъка за имота /92 м2 апартамент, с идеални части от земята в тухлена кооперация8/.
И, при вас ли е така, бе хора?! newsm78

Ето един калкулатор за данъка на МПС:

http://www.epi.bg/calc_danak_auto.php

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 15:12 от muzka

# 32
  • Мнения: 316
 И аз приключих с данъците ooooh! Само някой може ли да каже - кога ще изплатят данъчните облекчения за деца? Не беше ли срока за изплащане един месец? Или бъркам нещо? Thinking

# 33
  • София
  • Мнения: 1 511
Само на колите са платени данъците.
На имотите - не. Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 13 801
... защото 5%-та отстъпка ще важи при плащане на цялата сума до края на юни. Има и предупреждение за начисляване на лихва след изтичането на всеки от сроковете.
това за до края на юни и за София ли важи и от къде го научихте?

От известието. Графите са три - три тримесечия, начална дата за плащане -31.03.2008

...Оказа се, че сумата за такса смет е по-голяма от сумата на данъка за имота /92 м2 апартамент, с идеални части от земята в тухлена кооперация8/.
И, при вас ли е така, бе хора?! newsm78 [

Винаги е било така.  Явно не си плащала досега данък сгради и смет Laughing
Дори ми се струва, че промила за сметта е намален.

# 35
  • Мнения: 1 152
Всичко платихме - коли и имоти. Не обичам да имам задължения.

# 36
  • Мнения: 75
И аз приключих с данъците ooooh! Само някой може ли да каже - кога ще изплатят данъчните облекчения за деца? Не беше ли срока за изплащане един месец? Или бъркам нещо? Thinking
Да, срока е един месец. Ако е минал се обади по телефона и поискай справка.

# 37
  • Мнения: 4 651
Платила съм си всичко  Grinning
Е как? Скоро слушах, че за Варна ще закъснеят с изчисляването. Аз известие не съм получила още  newsm78.

# 38
  • Мнения: 2 005
Ние също скоро получихме писма с дължимите суми за данъци , но не смятам да бързам да ги плащам  Peace Ще чакат , бързата работа е срам за майстора  Joy Joy Joy

# 39
  • Мнения: 622
Аййййй още не съм  doh Непременно ще ги платя тази седмица.Благодаря за напомнянето.

П.П. Ще платя на място в данъчната служба.

# 40
# 41
# 42
  • Мнения: 2 700
Да. На каса. Нямаше опашка.

# 43
  • Мнения: 7 430
....да, и от тях останахме без пари....Нали сме честНИ Tired

# 44
  • Мнения: 123
И аз приключих с данъците ooooh! Само някой може ли да каже - кога ще изплатят данъчните облекчения за деца? Не беше ли срока за изплащане един месец? Или бъркам нещо? Thinking
Да срока е един месец,но първо трябва да се резулира декларацията и тогава срока е един месец.Резолюцията не се знае кога ще се направи.Смятам,че до лятото ще си получиш парите.

# 45
  • Мнения: 721
Не още, но си попълних декларацията. Отне ми бая време - отпускът по майчинство ми действа затъпяващо май  Laughing Laughing Laughing

# 46
  • Мнения: 123
Не още, но си попълних декларацията. Отне ми бая време - отпускът по майчинство ми действа затъпяващо май  Laughing Laughing Laughing
Не си мисли,че си затъпяла просто тази година декларациите са направени много гадно.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не не съм още, но ще трябва да се изръся няма как.

# 48
  • Мнения: 786
... защото 5%-та отстъпка ще важи при плащане на цялата сума до края на юни. Има и предупреждение за начисляване на лихва след изтичането на всеки от сроковете.
това за до края на юни и за София ли важи и от къде го научихте?

От известието. Графите са три - три тримесечия, начална дата за плащане -31.03.2008


Те така са ги направили графите, че голяма чуденка падна дали отстъпката е до края на юни, или до края на май. Че и нашата счетоводителка ми каза, че бил до края на май, но според графата излиза по-скоро, че е до края на юни  Rolling Eyes. Я пак да питам, няма нужда май да се внася част от сумата, ако възнамеряваш до края на юни да внесеш цялата, нали така?

# 49
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нищо не съм платила още.
Даже и не съм подала годишната декларация.
Следващата седмица това ме чака, че иначе лошо ми се пише.

Относно плащането на данъците за имоти - срокът с 5% отстъпка е до 30.06.2008 г.

Не се шашкайте, ще ви дойдат известията.

# 50
  • Мнения: 786

Относно плащането на данъците за имоти - срокът с 5% отстъпка е до 30.06.2008 г.


  bouquet

# 51
  • Мнения: 721
Относно плащането на данъците за имоти - срокът с 5% отстъпка е до 30.06.2008 г.

Мислех, че имоти е до 30-04-2008 и го платих със сметта. За София - ако случайно не сте получили писмо по пощата, от съответната община усложливо ви го казват и по телефона, само срещу ЕГН...  doh

Платих онлайн, не съм се редила по опашки Peace

А има ли удължаване на срока за данъка на МПСтата, че ми е в друга община и не ми се ходи до там сега?

# 52
  • Мнения: 13 801
Данък сгради и данък смет се плащат едновременно!
Може да се плати цялата сума наведнъж или на 3 вноски -до края на юни, края на септември, края на годината.
При плащане на цялата сума до края на юни (и наведнъж) има 5% отстъпка.
При пропускане на срока за вноска се начислява лихва. Т.е., ако не си платите 1/3 от дължимото до края на юни, от юли вече ще ви начисляват лихва върху тази 1/3.

Общи условия

Активация на акаунт