Поредната гавра на НОИ

  • 2 773
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 377
vivian_78, на мен, например за януари ми преведоха парите на два пъти. До 27 януари ми бяха последните пари от 90-те процента. Преведоха ми ги на една дата, не се сещам точно кога. Известно време след това ми пуснаха пари за останалите 4 дни от януари, които вече са майчинство /около 40 лв - част от въпросните 220/. Тоест за януари имам две суми на различно основание.
Не знам дали разбираемо го обясних.

Villiana, ще ме улесниш, ако ми обясниш, защото вече има опит - малкия е роден на 7 юни 2007 г., днес прави 10 месеца, в четвъртък изтеклата седмица са ми превели 60 лв, за 4 дни от месец март, какво да очаквам ? Не трябва ли сега да ми преведат за последен път 90 процента от заплатата , а от другия месец по 220 лв? Ако е удобно разбира се и имаш време! Praynig  bouquet

# 16
  • Мнения: 953
Грешка,
информацията която бях дала не би трябвало да има отношение към проблема.

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 20:12 от Candy girl

# 17
  • Мнения: 2 374
нещо не разбрах ooooh!значи осигурителя(демек работодателя)трябва да подаде някаква молба така ли?
.........Много съм зле пак не разбрах ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 174
И аз се нареждам до вас, оплакващите се от НОИ. Sad
Подала съм молба за майчински преди два месеца и чак в средата на март решиха, че им липсвали данни по стажа ми и съответно по социалните ми осигуровки.Не били подадени от работодателите ми.А когато лично ходих да се срещна със старите си шефове и техните счетоводители, за да си допопълня трудовата книжка, да взема и допълнителни удостоверения, се оказа, че от фирмите данни са подадени!Къде се губи връзката не знам, но казват, че имали срив в системата си след 2004-та година в базата данни и нищо не им излизало.
Надявам се да не се стигне до там, че да откажат и майчинските ми... Sad

Ще следя темата ви с интерес.

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


     Според мен не са виновни толкова от НОИ, колкото от фирмите в които работите.Аз въм в болнични от септември 2007г., проблем с изплащането не съм имала.Спазиха си условието, че предвеждат парите до 45 дни от издаването на болничния.Цяла сума не са ми превеждали никога.Половината в началото на месеца и другата половина в края на месеца.Говорих с две счетоводителки които ми казаха, че е нормално двукратно в месеца да изплащат сумите.Все пак и те си имат някакви правила и срокове за отчитане.Април се върнах за кратко време на работа, изплатиха ми всичко което беше останало и сега чакам подновяване на изплащането.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз чакам още майчинството за февруари, което е първото след изтичането на 315-те дни. Проблемът, че ги няма още със сигурност не е  в работодателя.

На всичкото отгоре са ми издали грешен ПИК и не мога да вляза да проверя какво става. Единственият вариант е да отида пак до Нои за нов. #Cussing out Направо съм бясна! #2gunfire

# 21
  • Мнения: 2 131
vivian_78, на мен, например за януари ми преведоха парите на два пъти. До 27 януари ми бяха последните пари от 90-те процента. Преведоха ми ги на една дата, не се сещам точно кога. Известно време след това ми пуснаха пари за останалите 4 дни от януари, които вече са майчинство /около 40 лв - част от въпросните 220/. Тоест за януари имам две суми на различно основание.
Не знам дали разбираемо го обясних.

Villiana, ще ме улесниш, ако ми обясниш, защото вече има опит - малкия е роден на 7 юни 2007 г., днес прави 10 месеца, в четвъртък изтеклата седмица са ми превели 60 лв, за 4 дни от месец март, какво да очаквам ? Не трябва ли сега да ми преведат за последен път 90 процента от заплатата , а от другия месец по 220 лв? Ако е удобно разбира се и имаш време! Praynig  bouquet
Не бих казала, че съм особено компетентна, но ето моите разсъждения. 90 процента се получават 315 дни. От тях като извадим 45 преди раждането, остават 270 - тоест девет месеца след раждането. Твоето дете е навършило 9 месеца на 7 март. Това означава, че от 7 март вече трябва да получаваш майчинство от 220 лв. Точно така е станало - превели са ти за четири дни /последните 90 процента/, защото явно толкова са работните дни от 1 до 7 март. Сега би трябвало да ти преведат майчинството от 7 март до края на месеца. Тоест мисля около 180 лв /защото не са за пълен месец/, ама не съм сигурна, че точно ги смятам. И от април /включително/ нататък - 220 лв, при майчинството вече нямат значение работните дни.
Уффф, объркано го обясних, ама това показват моите сметки....  Hug Дано е станало ясно и дано съм права, де. Ама си мисля, че е така.

# 22
  • Мнения: 6 441
И аз имам подобен проблем.Всяка седмица някаква малка сума превеждат.
Аз си го обяснявам така.
Ако както казваш ти са ти превели за 4 дена от март,може болничният ти лист да е пуснат дотогва и за останалите дни от март-другият месец.
Но понякога правят не толкова логични неща. Close

# 23
  • Мнения: 377
vivian_78, на мен, например за януари ми преведоха парите на два пъти. До 27 януари ми бяха последните пари от 90-те процента. Преведоха ми ги на една дата, не се сещам точно кога. Известно време след това ми пуснаха пари за останалите 4 дни от януари, които вече са майчинство /около 40 лв - част от въпросните 220/. Тоест за януари имам две суми на различно основание.
Не знам дали разбираемо го обясних.

Villiana, ще ме улесниш, ако ми обясниш, защото вече има опит - малкия е роден на 7 юни 2007 г., днес прави 10 месеца, в четвъртък изтеклата седмица са ми превели 60 лв, за 4 дни от месец март, какво да очаквам ? Не трябва ли сега да ми преведат за последен път 90 процента от заплатата , а от другия месец по 220 лв? Ако е удобно разбира се и имаш време! Praynig  bouquet
Не бих казала, че съм особено компетентна, но ето моите разсъждения. 90 процента се получават 315 дни. От тях като извадим 45 преди раждането, остават 270 - тоест девет месеца след раждането. Твоето дете е навършило 9 месеца на 7 март. Това означава, че от 7 март вече трябва да получаваш майчинство от 220 лв. Точно така е станало - превели са ти за четири дни /последните 90 процента/, защото явно толкова са работните дни от 1 до 7 март. Сега би трябвало да ти преведат майчинството от 7 март до края на месеца. Тоест мисля около 180 лв /защото не са за пълен месец/, ама не съм сигурна, че точно ги смятам. И от април /включително/ нататък - 220 лв, при майчинството вече нямат значение работните дни.
Уффф, объркано го обясних, ама това показват моите сметки....  Hug Дано е станало ясно и дано съм права, де. Ама си мисля, че е така.


Благодаря ти, за съжаление  Simple Smile мисля, че разбрах!

# 24
  • София
  • Мнения: 170
Гаврите са непрекъснати. Проверявайте си внимателно колко точно са ви превели по сметка и дали толкова е трябвало.
На мен ме бяха объркали болничния и ми плащаха по- малко (по сметката имам и други приходи ), става каша- превеждат различни суми, по няколко  пъти и се объркваш напълно. Имам колежка по майчинство, излезе 3 месеца преди мен и парите си ги взима на ръка. При нея няма проблем,  моя болничен сгрешен- счетоводителката е една и съща, заедно ни подава документите. За 7 месеца са ме ощетили с 220лв.(от 315-те дни майчинство само първите три месеца са точни сумите). Сега преизчислиха болничния и ми ги изплатиха.
Задължително си вземете ПИК и си проверявайте какво са ви изплатили. Става веднага, само си изтегляш една молба от сайта на НОИ- справки-примерен образец на  молба да издаване на ПИК. Успех. Peace

# 25
  • Мнения: 256
Аз пък си мислех, че съм изключение... Уви! В болничен съм, заради една "по-нелека" бременност. През март са ми пуснали на два пъти по малко парички по сметката, които са с около 150 лв по-малко от обезщетението, което ми се полагаше. Не знам да чакам ли още един превод от тях или не. Звънях им, но на мен пък ми дава и свободно понякога, хм  Laughing И все пак не мога да се свържа, а до НОИ няма как да стигна. Пратих мъжа ми, но трябвало да съм отишла лично. Еми... оплаках се и аз, но решението още си виси във въздуха, едва ли ще ми обяснят какво правят с парите ми.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И на мен са ми превеждали така парички на части, но може да не е в НОИ причината  newsm78. Виждам, че детето ти е на 10 месеца и най-логичното обяснение според мен е, че счетоводителите не са подали декларацията, която се подава след изтичането на 9-те месеца, и НОИ са ти превели пари само за периода, за който имат информация. И на мен така ми плащаха на части, и причината беше в счетоводителите, а не в НОИ!

# 27
  • Мнения: 378
абе жива гавра си правят с нас и знаят,че не можем да се разправаме зариди децата и нищо не можем да организираме и за това е така,тая държава оправия няма никои не го интересува да ли имаш памперси,пюрета и мляко,вече нямам нерви #Cussing out newsm61

# 28
  • Мнения: 1 197
абе жива гавра си правят с нас и знаят,че не можем да се разправаме зариди децата и нищо не можем да организираме и за това е така,тая държава оправия няма никои не го интересува да ли имаш памперси,пюрета и мляко,вече нямам нерви #Cussing out newsm61
Много си права

# 29
  • Мнения: X
При проблеми с НОИ не им звънете на телефоните/и да ви вдигне някой едва ли ще ви свърши работа/,а пишете на мейлNOI@nssi.bg-отговарят бързо и конкретно/явно има контрол в/у подадените жалби и се стараят/,ако евентуално и това не свърши работа-пишете жалба до омбудсмана-на сайта муwww.ombudsman.bg и се оплачете от тях.

Общи условия

Активация на акаунт