За кръщането на близнаците

  • 9 037
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 950
Каси, ние ще ги кръщаваме през юни. Аз съм за ранното кръщаване, защото имам опит от Йоана. Тя беше на 5 месеца и през цялото време се хилеше на попа, много се забавляваше, не плака изобщо. Племеницата ми я кръстиха на 1 г и рева през цялото време. Нормално е... детето не разбира какво пък иска от него този брадатия, който на всичкото отгоре го топи в някакъв казан с вода.  #Crazy

Близнаците ще ги кръщаваме в Семинарията. Харесва ми, че има къде да се паркират колите, а също има двор за останалите хлапета, които не могат да издържат в църква повече от 2 мин. Миналото лято бах там и много ми хареса - бързо, красиво и много приятно. Кръстник ще е зет ми, който ни е кум. На Йоана беше сестра ми - кумата. Grinning После ще се съберем в някое заведение само най-близките роднини. Hug

# 16
  • Мнения: 243
Нашето кръщене беше в Драгалевския манастир, когато бяха на 1 и няколко месеца. Аз лично съм доволна от този манастир. Имаше и други кръщенета, но бяха записани през половин час, така че всичко приключи за това време. Тъкмо и децата не се изнервят прекалено. Аз взех за кръстница (само една) моята кръстница Simple Smile Колкото до плача...то си е до дете по-скоро, отколкото до възраст. Дъщеря ми от момента с къпането до края не спря да реве, но Лъчко се настани в казана като за баня hahaha и голям кеф Joy Изобщо не е плакал. След това се почерпихме в един ресторант в Драгалевци....и така. Успех с начинанието Laughing

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 580
       Ние ги кръстихме миналата година - на 1год и няколко месеца. Кръщенето беше в  "Св. Мина". Кръстници бяха дъщерите на нашите кумове. Ицко постоянно се усмихваше на всички, но не и Бобо. Не иска да стои в кръстницата си, пищя докато го къпаха в казана, докато му подстригаха косичка. Добре, че попът ни е съсед и беше много спокоен. После се почерпихме в ресторант. Бяхме около 15 човека, само най близките.
       В началото мъжът ми предложи Бачковския манастир, но аз категорично отказах. Бях кръстница на едно от децата на братовчед ми там. Кръщават на веднъж по няколко и деца и големи. Поповете прибраха всички кърпи и тези, с които се поемат децата от котела, та леля ми тича да си ги иска, но и дадоха вместо големите тези за лице. Едва по избърсахме децата, за да ги облечем. ooooh!

# 18
  • Мнения: 125
А ние ,както винаги сме против всички правила.Кръстихме ги на година и половина ,на 30.12.2007 в най-студеното време,но Господ ги пази.Избрахме църквата в Горно Воден,защото там измолохме нашите деца,/ритуалът с ябълката/
и тя се превърна в наша и тяхна църква.Кръстници са две сестрички-деца на наши приятели,гледахме да са млади, хора ,защото ние ги родихме след 40-тата си година и искам тези деца един ден да имат опора до себе си
За мен Кръстникът е духовен родител.Плакаха във водата,но това е чарът на ритуала.Беше вълнуващо.После почерпка в къщи/12човека/,защото им се до спа и трябва да се съобразите с това
Иначе се изнервя ситуацията много.Оставихме ги в леглата,ние си се черпихме и след като се наспаха,пак при нас.

# 19
  • Мнения: 983
Нашите ги кръстихме като бяха на 10мес. През цялото време разглеждаха. Много им беше интересно. Даже стана така, че имаше още едно детенце с нас, което малко плачеше, но нашите не се повлияха от него. Кръстници им бяха кумовете ни. Единият кръщаваше едната, другия другата. Но не го направихме, защото така е редно, а защото кумовете ни са много готини и са ни едни от най-добрите семейни приятели. Църквата беше в Пловдив. На ритуала бяха поканени към 30 човека, но после в ресторанта бяхме към 20тина. Те бяха толкова уморени, че се нахраниха, заспаха в количката и така докато не стана време да си тръгваме. После се радваха в баба им на подаръците. Аз май повече от тях Blush.

В друга тема се обсъждаха и таксите. До колкото разбрах на някои места ритуалът е без пари, а на нас ни взеха към 60лв, освен това 20 за камера (без да ни предупредят, на края ги искаха, иначе нямало да ни дадат кръщелните), че и за осветяването на златните кръстчета и медальончета, които получиха децата искаха пари.

Ето малко снимки:
http://images25.snimka.bg/005581929.jpg
http://images25.snimka.bg/005581930.jpg
http://images25.snimka.bg/005581931.jpg
http://images25.snimka.bg/005581933.jpg
http://images25.snimka.bg/005581937.jpg -пред църквата баба със всичките й внуци и правнуци

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 21:08 от vesito 2

# 20
  • Мнения: 53
Нашите синове ги кръстихме на 15,08,2007 год. на Богородица в църква Свето Успение Богородично. На Коледа, когато отидох на църква, застанах пред иконата на Богородица и й се зарекох да си кръстя децата на нейния празник, защото Тя винаги е чувала молитвите ми, когато децата бяха много зле и винаги ми е помагала.
Наистина беше голяма лудница - на този ден в църквата имаше около 20 - ина кръщенета, но пък Климент и Калоян въобще не заплакоха. Дори им беше безкрайно интересно.
След това, в един приятен ресторант с красива градина се събрахме все отбор юнаци и подобаващо отпразнувахме това важно събития в живота на синовете ни.

Според мен е важен денят, в който ще се кръстят децата. Важни са и хората, които ще ги кръстят, важна е и църквата, в която ще се извърши кръщавката.
Нека всяко от тези неща е избрано и подсказано от сърцето на родителите - защото те знаят кое е най-доброто за техните деца !!!

# 21
  • Мнения: 28
Здравейте! Кръщенето на Калоян и Николай беше, когато бяха на 9 месеца. Аз много държах да ги кръстя в църква, в която кръщаването се извършва в основната зала на църквата, а не в някаква странична стаичка с 10 други ревящи деца. Исках да сме си само ние и да е много празнично. Поради тези причини избрах църквата в Банкя - на много приятно място е в парка и е добре поддържана. Много съм доволна!
За кръсници избрахме много добър приятел на мъжа ми от студентските години и жена му. Те се справиха чудесно и бяха много поласкани от честта. Аз също смятам, че избора на кръстник трябва да е много внимателно направен. Все пак се сродяваш с тези хора за цял живот. 

# 22
  • Мнения: 46
Момичета,някой кръщавал ли е близнаците си скоро?Колко струва кръщенката за близнаци в църквата?Има ли някаква отстъпка?На нас ни предстои.Благодаря ви!

# 23
  • Мнения: 28
Момичета,някой кръщавал ли е близнаците си скоро?Колко струва кръщенката за близнаци в църквата?Има ли някаква отстъпка?На нас ни предстои.Благодаря ви!

Ние нямахме отстъпка за количество, но може би зависи от църквата. На нас ни взеха по 30 лева на дете. Но това в тази църква. Преди това кръщавахме един приятел в Свети Седмочисленици на Графа и ни казаха да оставим като дарение на църквата, колкото преценим. Нищо друго не ни искаха да плащаме.

# 24
  • Мнения: 623
Ние нямахме отстъпка за количество.......
newsm62
matskio, как си го написала само.....ей,как ме разсмя! Hug

# 25
  • Мнения: 28
Ние нямахме отстъпка за количество.......
newsm62
matskio, как си го написала само.....ей,как ме разсмя! Hug

Ами то при нас с близнаците си е точно това. Аз почти навсякъде се пазаря за отстъпки за това, че са двама. Това си е далавера от финансова гледна точка. Защото да отглеждаш близнаци е доста по-скъпо от това да отглеждаш 2 деца на различна възраст. При нас (както са ми от първа бременност) няма ефекта от износване на дрехите на каката или баткото. Всичко е ново и х2. Рядко можем да наследим нещо от момчето на сестра ми - винаги ще са облечени различно или ще е само едно колело, на което не можем да намерим подобно и битката между тях ще е истинска. Не знам как е при вас, но моите момчета много се бият за нещата си и затова винаги гледаме да са им еднакви, за да няма спор кое на кой е. Ако не можем да намерим еднакви дрехи или обувки, или играчки, винаги ги питаме още в магазина кой кое си избира за да няма после хър-мър.

# 26
  • Мнения: 87
Ние на6ите принцеси ги кръстихме на 6 месеца,по мое настояване.И тъй като не сме имали свадба направихме голямо кръ6тене.За кръстници избрахме братът на моята половинка с жена му.Интересното е 4е тя е католи4ка но попа каза 4е няма зна4ение важното е да е кръстена.Кръстихме ги в Клисурския манастир на Йорданов ден.По4ти не плакаха само Пипи малко но едно 6и6е млеко спаси положението.Бе6е голям празник и много всело си изкарахме.

# 27
  • София
  • Мнения: 163
Аз съм намислила да ги кръстим сега на 24 май. Хем за мен, това е един от най-светлите български празници, хем единият бандит има имен ден.

# 28
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
Направихме кръщенето когато бяха на 4 месеца.Беше октомври месец, един хубав слънчев ден.Кръстници бяха кумът ни и неговата дъщеричка.Кръщенето беше в манастира до нашия град.Малките бяха много послушни, въобще не им се чуха гласчетата.Заедно с тях кръщавахме и племеницата, която беше на 3 г. и непрекъснато мрънкаше нещо.След кръщенето се събрахме с близките и приятели и се почерпихме.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 727
Айде, отметнахме кръщенето.
В "Свети Георги" ги кръстихме. Имахме две кръстници - не кумовете, че не са в БГ. Общо взето и двамата се държаха мъжки, само Божката се изплаши от купела и си вдигна краката нависоко, голям смях.
Церемонията продължи към 40 минути, умряхме от топлина, защото в тази църква кръщавките се правят не в основната зала, а в една стаичка на третия етаж - добре че не бяхме много хора.
Съвсем накрая се размрънкаха, защото явно вече им меше много жега, а и им се доспа.
Много съм доволна от децата, даже приятно изненадана - много се оглеждаха и се смяха на свещеника. Виж, бабите са друго нещо - бетер малки деца. Ти им викаш остави детето на мира, а тя - еее, ще спи довечера, дай сега да го намачкам. Абе ужас! #2gunfire До 1.00 часа не можаха да заспят от превъзбуда - не бабите, децата.

Общи условия

Активация на акаунт