от кога може пълнозърнест хляб

  • 3 961
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
И сега newsm78?Още повече се зачудих какво да правя ...Абе отвсякъде се обърках вече!Май и аз ще търся машина за хляб,ама тогава наистина ще ме обявят роднините за луда Laughing
Били, и в медицината, като във философията школите и теориите са твърде много и всеки смята, че неговата е абсолютната истина Grinning В гледането на дете за мен има една основна константа - това е здравия разум - постъпи както той ти диктува.

А за машината за хляб - даже и в началото да се спомене нещо за психичното ти здраве, пусни го край ушите си и покани родата на топъл хляб. По този начин свекърите вече се сдобиха със собствена машина, а майка ми собственоръчно изяде около 1/2 кг. току.що изпечен БЯЛ хляб, след като не е яла хляб от години  Wink

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Има, има.Щом има в нашия смотан квартален магазин, не може да не намерите в по-големите.А, и в Била съм виждала.Белите са в червена опаковка, а пълнозърнестите - в кафява.Марката - не помня, върти ми се нещо като "Елит" в главата newsm78Аз ги съхранявам в кутия и съм изхвърлила пликчето....
Всъщност разликата при тези сухари е, че съдържат и ръжено брашно, освен пшенично, но изобщо не са пълнозърнести. До колкото знам не може да има пълнозърнести сухари, заради малката трайност на цялото сърно. Просто няма как да се съхраняват толкова време. Ако сте забелязвали хляба "Бонус" почти винаги има по малко мухъл Mr. Green

Bili, Няма никакъв проблем да даваш пълнозърнести храни. Не само че няма да натоварят стомахчето на бебето, но и ще му подпомогнат перисталтиката, заради фибрите които съдържат.
Белите брашна съдържат единствено въглехидрати и много малки, почти нищожни количества от ценните вещества, които ги има в изобилие в пълнозърнестите.
Друга основна причина да се дават пълнозърнести брашна на бебетата е за да свикват с вкуса им, ако искаме да се хранят пълноценно по-нататък. Сигурно си забелязала, че белият хляб няма вкусът и мирисът на естествения пълнозърнест. Според съпруга ми, последният миришел на "гадно", естествено, нали цял живот свеки го е хранила с филийки от бяло хлебче Close
Вкусовите навици се определят още от най-ранна възраст и е редно да насърчаваме правилното хранене.

А това, че децата ядат други продукти като зрънчовци, закуски, бисквити, също не може да бъде оправдание да не се дават пълнозърнести. Даже напротив по този начин ще се компенсира липсата на ценните вещества в другите храни.

ideauu Добра идея е да правиш попарата с овесени ядки. Аз купувам фини на "Фамилия Никола", слагам 4 лъжици в 200мл. вода за 2 мин. в микровъловата, после прибавям масло и сирене и...ето ти една полезна попара Grinning  А от това количество със сигурност ще остане и за теб. Много помага за увеличчаване на лактациата, поне при мен Wink

Общи условия

Активация на акаунт