Мами, хранещи бебето с домашно приготвена храна

  • 59 412
  • 756
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, тъй като не можах да намеря подобна тема реших да създам. Надявам се тук да споделяме опит, рецепти и мнения относно хранене на бебоците с натурална, домашно приготвена храна.   bouquet

# 1
  • Мнения: 17
Вчера търсих каша за бебето и се ужасих от съставките! Според мен колкото по обработена е една храна толкова по-вредна е тя, та се замислих аз да си ги правя. И направих следното- сварих ориз с тиква, ябълка и банан, пасирах го, прибавих кърма, после пак малко го заварих(така според мен става по-вкусно) и си направих оризово-млечна каша с ябълка, банан и тиква. Ако сложиш и вит.C, ами с какво е по-лошо от тая в магазина. Това са съставките на една "БИО" каша:
Обезмаслено мляко*, Частично деминерализирана сладка суроватка на прах*, Растителни масла*, Малтодекстрин*, Яйчно масло, Обезмаслено мляко на прах*, Калциев хлорид 0,4 г, Витамин С, Калциев карбонат 0,1 г, Бифидобактерии, Витамин Е, Железен лактат 13,5 мг, Цинков сулфат 8,2 мг, Ниацин, Калциев-D-пантотенат, Меден сулфат 983 мкг, Витамин А, Витамин В1, Витамин В6, Манганов сулфат 269 мкг, Витамин В2, Калиев йодат 148 мкг, Фолиева киселина, Витамин К1, Натриев селенат 23 мкг, Витамин D.
* от биoлогичен произход Confused

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Аз съм купувала от здравословния магазин смляно брашно от зърнена култура,само брашно без абсол=тно нищо друго.Това са кашите,а плодовите и зеленчуковите пюрета си ги приготвях аз сама.Детето ми е на 3 годинки и до сега не съм купувала нито веднъж АМ,пюрета или каши(като изключим смляното брашно от зърнена култура).И нищо не му липсва,расте здрав и щастлив.

# 3
  • София
  • Мнения: 983
Чела съм, че кърмата се затопля на водна баня, а Вие пишете:"прибавих кърма, после пак малко го заварих" newsm78. Добавяла съм кърма, когато захранвах, но синът ми не одобряваше така получената смес Laughing и спрях да добавям, та въпроса ми е защо не добавяте накрая, когато всичко е готово? Не се заяждам, просто искам да разбера дали аз не съм пропуснала нещо. Hug

# 4
  • Мнения: 17
Защото съм новак в това което правя. И аз си го помислих и днес ще е така. Все пак заварявайки кашата убиваш някой ценни съставки. Затова така. Засега ще правя каши на оризова основа. Мога ли например да взема царевично брашно? И то да е основата. Малката е на 6 месеца, захраних я по-рано. В момента яде месо(пилешко, домашно), моркови, домат, броколи, картофи, спанак, ориз, праз лук(много обича), жълтък, лук, тиква, ябълки, банани, моркови, сини сливи(те са от готово пюре, за съжаление). Та май вече може и царевично брашно да вкарам. Иначе е на кърма.

# 5
  • Мнения: 6 774
След като има такъв брой въведени храни, царевичното брашно не е проблем. Кърма добавях и аз в началото, но накрая и при охладена до към 30 градуса храна. Кърмата не се вари. Wink

# 6
  • Мнения: 1 897
На синът ми купувах пюрета,но гледах да са уж по-качествени.Някъде до към 10м. и започнах да му готвя аз.Каши също не съм купувала,а зърна и ядки,които смилах сама.Сега на дъщеря ми правя и пюрета.Само в началото на захранването взимах няколко пъти зеленчукови пюрета от зеленчуци,които нямам.Колко е натурална така храната,не знам,но поне знам какво яде.Сега ми направи впечатление,че в една тема момичетата коментират кашата на Хип - елда и,че вече съдържа глутен. ooooh!

Можеш да вземеш царевично брашно,но гледай първо основата да е ориза,а не царевицата.Аз я захраних с нишесте,а сега и правя грис,но вече съм въвела и глутен.Брашното лично на мен ми нагарча.

btw и моето дете расте здрав и щастлив,нищо,че е на АМ от раждането.Не виждам какво общо има с темата?

# 7
  • Мнения: 17
Споделете, ако може как приготвяте каша с царевично брашно?  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 320
От скоро и аз започнах да правя домашни пюрета,стават по-хубави от купешките. Но ме притесняват нитратите,а не мога всеки път да пазарувам от био магазини. Особено сега зимата плодовете и зеленчуците са още по-зле. И готовите пюрета съдържат кой знае какво и направо да се чуди човек с какво да ги храни тези деца!?

# 9
  • Мнения: 17
От гледна точка на това какви са храните, дали съдържат нитрати или не, аз поне съм облагодетелствана, тъй като повечето храни ги произвеждаме. Разбира се купувам и от магазина- ориз, броколи, банани, ама няма как. А иначе когато живях в по-голям град и пазарувах за себе си, винаги съм купувала от бабите по пазара. Но като цяло, ми се струва, че пак е по-добре от храна на гранули и прах.

# 10
  • Мнения: 51
Като една бъдеща мама (термин 25.03.2015),както може би повечето мами,минавайки покрай бебешките щандове в магазина и аз се заглеждах по прословутите готови пюренца и останах потресена,как може да напишеш на нещо "натурално" или "био" при положение че съдържа половината менделеева таблица  smile3515 а уж е произведено  от плодове и зеленчуци.И така стигнах до решението,че сама ще си приготвям всичко  cook и и дума не може да става за готови пюрета или децката кухня.Вече юрнах бабите да ме снабдят с книгите си с рецепти за хранене до 3 годишна възраст,като смятам да си взема и някоя нова за сравнение.Подготвяме и зеленчуковата градина от където да се снабдявам с продуктите,като от сега си затворих тиква в бурканчета,които стерилизирах 15-20 мин понеже до колкото разбрах с нея се почва.

# 11
  • Мнения: 965
Animacia, с царевица и аз захраних първо с нишесте, както някой бе писал по-горе. А каша от царевично брашно се прави както другите сигурно  завира ти водата и слагаш, бъркайки....  newsm78 Гледай само да пише, че не е ГМО или си вземи има един царевичен грис в ДМ.
Относно нитратите, нямам село наблизо, затова купувам и кисна във вода.

# 12
  • Мнения: 320
И аз ги кисна, но четох че по телевизията в някакво предаване правили експеримент с кисненето и после проверявали дали е намаляло съдържанието на нитратите. Оказало се същото, така че и това май няма ефект!  Имам и още един въпрос до мамите, които вече са въвели месо, предстои ми и на мен да въвеждам до един два месеца .От къде го снабдявате, защото на купешкото пак нямам много вяра newsm78?

# 13
  • Мнения: 965
И аз ги кисна, но четох че по телевизията в някакво предаване правили експеримент с кисненето и после проверявали дали е намаляло съдържанието на нитратите. Оказало се същото, така че и това май няма ефект!  Имам и още един въпрос до мамите, които вече са въвели месо, предстои ми и на мен да въвеждам до един два месеца .От къде го снабдявате, защото на купешкото пак нямам много вяра newsm78?

Ами зависи имаш ли средства примерно.... Къде живееш? Има групи и хранкоопи във фейсбук за домашна продукция, но са по-скъпи. Или отиваш в някое село, но е добре да имаш познат Simple Smile Уговаряш се с някоя баба и така. В краен случай, пилешко специално бих дала от бурканче  Thinking

# 14
  • Мнения: 17
Ето тук има списък с храни. В него зеленчуците отбелязани със звездичка са богати на нитрати и пише да не се дават повече от 2 пъти седмично:
https://zabliznacite.wordpress.com/2010/09/27/shema-za-zahranvan … -mesecha-vazrast/

Общи условия

Активация на акаунт