Мами, хранещи бебето с домашно приготвена храна

  • 59 428
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 110
Здравейте, мами, на нас ни предстой захранване в близния месец/месец и малко. Имам син на 4 месеца. Мисля да правя сама храната му, стига да му допада и ще ми е полезно да Ви следя Simple Smile
Хубава вечер!

# 46
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Записвам се да ви следя, защото на мен това с домашно приготвената храна ще ми предстои в някакъв момент в края на годината и началото на следващата.

# 47
  • Мнения: 111
Днес ще давам домашна оризова каша  ( кафяв ориз )с плод за първи път.Така прекалих с ориза,че излязоха 4 бурканчета Grinning
Отделих нужното за днес и другото във фризера,че не ми се хвърля.Ще ползвам за тиквички с ориз,тиква с ориз и плодови кашички Simple Smile

# 48
  • Мнения: 17
Здравейте и от нас. Ден 6- няма проблеми с киселото мляко  Grinning. Добре го понася, обаче напоследък голям апетит, не мога да и смогна.  Crazy
За пюрето от сини сливи- може да си го направите от сушени сини сливи. Аз съм правила, много добро става от сливите на 1 фирма- СЕРЕНА( не правя реклама, проста е хубаво на вкус пюрето) .Купувам без костилка и накъсвам на парченца, след това варя на пара в уред за варене на пара на Авент за 20 мин. Мирише на домашно сладко от сливи.
Току що правих пюре от сушени сини сливи, днес купих, тъй като нямам. В допълнение аз ги пасирах заедно с 1 банан, стана фантазия!  Wink

# 49
  • Мнения: 546
За пюрето от сини сливи- може да си го направите от сушени сини сливи. Аз съм правила, много добро става от сливите на 1 фирма- СЕРЕНА( не правя реклама, проста е хубаво на вкус пюрето) .Купувам без костилка и накъсвам на парченца, след това варя на пара в уред за варене на пара на Авент за 20 мин. Мирише на домашно сладко от сливи.
Купените сушени плодове се обработват с химикали, Факт! По-добре готово пюре.

# 50
  • Мнения: 1 897
Да,така е.Ако са домашни сушени е ОК.

# 51
  • Мнения: 111
Аз ползвам компоти правени специално за малката,че и за батко и!Без захар!И нектари имам от кайсия и праскови,но незнам колко са удачни за добавка към каша или кисел?

# 52
  • Мнения: 965
Всичко домашно и приготвено за детето е удачно, можеш да сложиш 1-2 лъжички за вкус и цвят Simple Smile
Свекърва ми все ми спори, че компоти без захара не стават, трябвало консервант и така и не сме правили още Sad

# 53
  • Мнения: 111
Много поздрави на свекърва ти Гени 66 от мен:)))).Нестава за нас на вкус, за бебе си е супер.Идеята е да се ползва по-скоро в смисъл да не стоят с години.Тогава може и да не изтраят.За нектара ме притеснява,че е с мъха пасиран плода.Мисля да изчакам и да въведа първо праскова и кайсия от компот ,като отстраня кората.Днес пасирах малко круши от компот и дадох като пюре за десерт на обяд.Многооооо и хареса.

# 54
  • Мнения: 651
Здравейте мами Simple Smile Ако може въпрос към вас. Аз съм почти новобранец в кухнята и може на някой да му се стори смешен, но за мен си е важен. Искам и аз като повечето от вас да приготвям пюретата за моя бебок. Видях качените рецепти - благодаря за тях. Като приготвя по - голямо количество искам да го съхраня по някакъв начин в бурканчета, но не знам как. Вашия опит какво показва - замразявате ли ги или ги стерилизирате? И колко време има срок на годност? Благодаря

# 55
  • Мнения: 373
Здравейте мами Simple Smile Ако може въпрос към вас. Аз съм почти новобранец в кухнята и може на някой да му се стори смешен, но за мен си е важен. Искам и аз като повечето от вас да приготвям пюретата за моя бебок. Видях качените рецепти - благодаря за тях. Като приготвя по - голямо количество искам да го съхраня по някакъв начин в бурканчета, но не знам как. Вашия опит какво показва - замразявате ли ги или ги стерилизирате? И колко време има срок на годност? Благодаря
И двете може.Замразена е с годност от 1-3 месец,зависи от вида на храната,месо,плод или зеленчук.

# 56
  • Мнения: 373
Трайност на замразени термично обработени продукти (в месеци)
Чисто месо: 1-2
Зеленчуци: 3-4
Зеленчуци с месо: 1-2
Зеленчуков бульон: 1-2

Трайност на сурово замразени продукти (в месеци):
Месо
Пилешко: 8-10
Пиле (цяло): 12
Телешко: 6-10
Агнешко: 6-10
Свинско (без мазнина): 4-6
Свинско (с мазнина): 2-4
Мляно: 3-4
Пушено: 1
Колбаси: 1-2
Зеленчуци: 8-10
Подправки: 6-12
Плодове: 10-12
Сокове: 6-8

# 57
  • Мнения: 651
Благодаря за изчерпателната информация. Ще си я запиша Simple Smile А как да ги подготвя за замразяване - приготвям пюрето и ... ?

# 58
  • Мнения: 320
Аз ги стерилизирам.Пробвах да замразявам,но при размразяването много се своднясаха и не ми хареса този начин.Незнам може и аз да не го правя както трябва.

# 59
  • Мнения: 965
Готвиш и слагаш в бурканче, но не пълни до горе, за да не се спука.
Картофите не стават единствено, нямат вкус и стоят като гума при размразяване

Аз лично практикувам за нас замразяване, но гледам да не стоят повече от месец.

Общи условия

Активация на акаунт