Мами, хранещи бебето с домашно приготвена храна

  • 59 479
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 39
Това че АМ предразполага към развитие на алергии ми го казаха на лекция за кърменето. Получава се, защото в състава му освен адаптираната молекула на краве мляко има куп други примеси, палмово масло, растителни масла и т.н.

# 31
  • Мнения: 855
Geni66 , благодаря. Ще го погледна този фермерски пазар. Той поне ми е близо. Макар че каква е гаранцията, дори и да купуваш от разни баби, че не са насипали сто кила тор ии пък, че не са от Кремиковци. Както и да е   Simple Smile

За пръв път чувам, че АМ води до алергии. Познавам безкрайно алергични към какво ли не деца, които са кърмени и абсолютно неалергични, които са хранени с АМ. Звучи ми като пропаганда в полза на кърменето на тази лекция, защото доста често има майки, на които не им се занимава.
В тази връзка, Ahimacia, пред теб едва ли стои въпроса дали да даваш АМ на бебка. Щом не си и давала 6 м, вероятността да пие такова нещо е минимална  Simple Smile

Някой има ли идея царевичното нишесте, което се продава в Лидл, дали е ок@

# 32
  • Мнения: 6 791
Ако е чисто царевично нишесте, без оцветители и т.н. е ок.  Peace

# 33
  • Мнения: 111
До авторката на темата!Да ти е минавало през ума,че има деца които отказват домашно приготвена храна?Майка съм на две деца и леко се засегнах от коментара ти относно готовите пюрета и храненето с АМ!Понякога просто нямаш избор!Синът ми вече 6годишен категорично отказваше всякакъв вид приготвена от мен храна.Изцяло кърмен на поискване до 5,5 м след което на АМ поради внезапно спиране на кърмата.Захранен на 6м след няколко седмичен опит за пробутване на домашно пюре  реши,че купешките са по- вкусни!Дъщеря ми е на почти 6 м и яде само домашни пюренца.Тя пък е на АМ от 4 си месец.Имаш късмет,че детето ти яде твоите произведения.А изказването ти за АМ....ми някой майки нямат избор,гладно бебе не стои.А КМ за новородено примерно немисля,че е вариянт.Не се обиждай,но изказванията са ти малко крайни!  Hug

# 34
  • Мнения: 855
Radeva, благодаря

# 35
  • Мнения: 161
Айде, запис и от мен. До сега всичко, което яде малкия е домашно и нямаме проблеми. И аз смяатм, че няма по-добро от домашното за малчо. Видях, че сте обсъждали даването на кисело и прясно мляко. Аз дадох на малкия КМ като стана 3 месеца и от около половин месец започнах да му давам и прясно. В момента е на 7 месеца и 4 дни. Нашето захранване е почти към края му, но ми е интересна темата и рецептите, които споделяте.  Grinning

# 36
  • Мнения: 1 897
На 6м.прясно мляко Shocked

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 622
а на 3 кисело?Само на мен ли ми се струва прекалено рано?

# 38
  • Мнения: 1 897
И на мен ми се струва рано на 3м. за кисело,но някак по го приемам от гледна точка на това,че не винаги вреди.Ама прясно мляко преди навършване на 1г. си е направо шантава работа и мамата застрашава сериозно здравословното състояние на детето си.Дори и аз съм хранена с кисело мляко,глутен преди 6м. и какво ли още не,но майка ми е изчакала с прясното до 10м.

# 39
  • Мнения: 373
Айде, запис и от мен. До сега всичко, което яде малкия е домашно и нямаме проблеми. И аз смяатм, че няма по-добро от домашното за малчо. Видях, че сте обсъждали даването на кисело и прясно мляко. Аз дадох на малкия КМ като стана 3 месеца и от около половин месец започнах да му давам и прясно. В момента е на 7 месеца и 4 дни. Нашето захранване е почти към края му, но ми е интересна темата и рецептите, които споделяте.  Grinning
Vess_Ok и преди съм чела постовете ти и знам, че имаш доста необичаен подход на захранване на детето ти. Добре би било да не бързаш с някой продукти като към това мога да кажа прясното мляко, тъй като то е много богато на белтъчини които трудно се обработват от детския организъм и в последствие могат да доведат до по нататъшни прояви на астма, алергии и т.н. Разбира се захранването може да не даде отражение в началото но с натрупването това определно би могло да се отрази. Тъй като аз живея в Северна Америка, захранване с прясно мляко се започва не по-рано от 10 месечна възраст, мъкар и да казват че след годинка е още по-добре, когато организма на детето ще е вече по-развит и ще моге да обработва по-голямо количество храна. Има си също така и схема на захранване с прясното мляко, което трябва да стане постепенно, а не изведнъж. Също така е препоръчително самия процес да започне със съчетаването му на различни видове вече предложени продукти на детето, като например кремчета, нишестета, каша и т.н, неща които не изискват голямо количество прясно мляко за направата им.Като начин на даване на детето да пие и заменянето на кърмата с прясно мляко (ако разбира се това ти е била целта) се започва първо с разреждане на прясното мляко с вода и постепенно увеличване на млякото и намаляане на водата, до достигане на пълна порция от 180 мл. за едно хранене.Няма да се впускам в подробности, но искренно се надявам да прочетеш малко информация преди да продължиш така драстично със захранване на високо алергенни продукти.Все пак децата ни не са "пуйки" (извинявам се за израза),които може да тъпчим просто ей така, само за да са захранени.

# 40
  • Мнения: 17
До авторката на темата!Да ти е минавало през ума,че има деца които отказват домашно приготвена храна?Майка съм на две деца и леко се засегнах от коментара ти относно готовите пюрета и храненето с АМ!Понякога просто нямаш избор!Синът ми вече 6годишен категорично отказваше всякакъв вид приготвена от мен храна.Изцяло кърмен на поискване до 5,5 м след което на АМ поради внезапно спиране на кърмата.Захранен на 6м след няколко седмичен опит за пробутване на домашно пюре  реши,че купешките са по- вкусни!Дъщеря ми е на почти 6 м и яде само домашни пюренца.Тя пък е на АМ от 4 си месец.Имаш късмет,че детето ти яде твоите произведения.А изказването ти за АМ....ми някой майки нямат избор,гладно бебе не стои.А КМ за новородено примерно немисля,че е вариянт.Не се обиждай,но изказванията са ти малко крайни!  Hug
Teddka2, не искам да засягам или товаря някой с мойте разсъждения или изказвания. Нямам това за цел, самата аз не съм наясно с много неща, просто споделям мнение. Не се засягай, не го приемай лично. Най-важното от всичко е децата ни да са ЗДРАВИ, независимо кой какво ще избере дали готови пюрета, или АМ. Понякога разбира се децата не искат приготвената от нас храна, това не означава, че детето ще израсне болно или т.н. Разбира се има много деца отглеждани с АМ, които са здрави, има и деца кърмени доста дълго време с алергии и прочие. Моят избор е кисело мляко. Дадох и в петък, прие го добре. Дано всичко да е наред. Ако трябва да съм честна доста се наплаших , но изборът си е избор. Между другото, ако не ми беше спряла кърмата, щях да въведа киселото мляко по-късно. Не знам вътрешното ми усещане ми е, че КМ е по-добро от АМ.

# 41
  • Мнения: 111
Искрено се надявам вътрешното ти усещане да не те лъже.Аз също не харесвам адаптираните млека и когато трябваше да дам и на двете си деца за първи път плаках!Особено на сина ми ,който три дни стоя гладен докато го пропие ( искаше си кърмата и това е).Надявам се детето ти да е от безпроблемно приемащите КМ!Както и да няма по- късни последствия от това.При всички положения както и да го храниш,ще порасне.Аз лично ще дам КМ ,както и прясно след годинка на дъщеря ми.Баткото също е гледан така.Имам позната която даде на дъщеря се КМ на 6м и в резултат лежаха в детското ,защото се запече толкова зле,че са и правили някакви интервенции за да се изходи.Това по времето на сина ми 2009г.Това беше случката, която ми затвърди убеждението,че трябва да се внимава много с тези продукти и тяхното въвеждане.Разказвам случката просто за инфо не с цел да плаша някого.Синът ми и до днес като прекали с прясното мляко,а в детската им дават доста и има проблем с корема.Всеки сам си решава за децата.А по темата на моята малка мацка много и се услажда следния "бъркоч": кафяв ориз+тиква+половин ябълка.Приготвям по следния начин:накисвам половин чаена чаша от ориза от вечерта,после варя, като малко преди да омекне добавям тиквата.Като се сварят добавям и половин обелена и нарязана ябълка и пасирам всичко.Може да се сложи АМ и кърма или вместо ябълка да е морков ,но сварен.С ябълката става и за следобедно хранене на вместо каша.Да ви е сладко Simple Smile

# 42
  • Мнения: 39
Здравейте,
Искам да попитам някоя от вас давала ли е елда или киноа? Моя бебо е на 8 месеца, сега давам от готовите каши, но искам вместо тях следобед да давам по-здравословна храна Simple Smile

# 43
  • Мнения: 965
Здравейте,
Искам да попитам някоя от вас давала ли е елда или киноа? Моя бебо е на 8 месеца, сега давам от готовите каши, но искам вместо тях следобед да давам по-здравословна храна Simple Smile

да Simple Smile

# 44
  • Мнения: 24
За пюрето от сини сливи- може да си го направите от сушени сини сливи. Аз съм правила, много добро става от сливите на 1 фирма- СЕРЕНА( не правя реклама, проста е хубаво на вкус пюрето) .Купувам без костилка и накъсвам на парченца, след това варя на пара в уред за варене на пара на Авент за 20 мин. Мирише на домашно сладко от сливи.

Общи условия

Активация на акаунт