Мами, хранещи бебето с домашно приготвена храна

  • 59 424
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 855
За пръв път чувам за тези групи. Ако може линк.
По принцип бих приготвяла всички храни на бебето си сама, но има някоибпроблеми с това.
За мен пазаруването от био магазини е временно решение. Не мога добезкрай да си храня детето с отделна от нашата храна. Все някога ще мине на обща храна и тогава не знам.
Както и да е. Вероятно това не е за тази тема.
Ианче, бебето ми е на кърма и на АМ, и така си е от самото начало. Яде домашни (от каквото имам продукти) и готови пюрета. Готовите ги предпочитам за нещата, които ги няма пресни и чисти на пазара. Не си представям каква ще е тази прясна кайсия (например) през януари. Нямам и месатА откъде да ги намирам. Все си мисля, че има контрол при производството на бебешка храна

Последна редакция: чт, 22 яну 2015, 15:59 от anp

# 16
  • Мнения: 965
Напишете в търсачката на ФБ Хранкооп и ви излизат предложения по градове. В Сф има Фермерски пазар на Римската стена, пак с търсачаката се намира. Във форума има тема за "Чиста храна". В ФБ, за София има Група за поръчка на чиста храна. Сигурно има и стотици още из нета, търсене трябва Simple Smile
anp, не е страшно като мине на обща храна, аз до годинката я "пазех" и готвех отделно почти на 80%. После започваш да търсиш и пробваш оттук-там меса, зеленчуци и т.н. Купих си дехидратор преди 2 години и днес примерно си ядохме летни праскови, изсушени, без консервати и добавена захар Simple Smile Човек се учи с времето, аз продължавам. Ако се сетя нещо, пак ще пиша

# 17
  • Мнения: 17
Не разбирам защо трябва храната на детето да е отделна от нашата. Имам предвид, че човек малко или много подбира храната и за себе си и не я приема на гранули, който за да се получат храната се обработва до безкрай. Просто вчера се замислих като цяло върху храненето. Ние в къщи ядем основно домашна храна или храна която не е чак толкова обработена, например никога няма да купя готови пилешки хапки, ами ще си взема месо и т.н. и ще си ги направя. Важи за пастет, кренвирши, кайма и т.н. Относно каймата пък, когато ми се случи да купувам, винаги си меля на място в магазина, а не взимам от готовата. Да, не казвам, че месото е много хубаво, обаче знам, че вътре има само месо. А относно децата, не знам, мисля, че контрол при храната за бебета има толкова, колкото има контрол, примерно, в саламите предлагани на пазара. И после лекарите се чудят какъв е тоя бум на алергии? Това за мен не е храна, а отрова. Не казвам, че човек трябва да приема само био продукти, това е невъзможно, а да ограничи приема на полуфабрикати, гранули, или прах- това вече е отрова.  Crazy Стига, че се отплеснах. Менюто за обяд ни беше-
Ориз, спанак, морков, броколи, праз лук, четвъртинка жълтък, и мааалко червено цвекло(ново за днес).

# 18
  • Мнения: 965
Ами всяко дете и семейство си е различно и си има навици и предпочитания  Mr. Green
Аз примерно късно съм давала млечни, меса, разни тежки или нитратни храни, затова е нямало как да яде от нашата. Отделно тогава и ядях разделно, а мъжа ми смесваше пък месо и млечни, та така

# 19
  • Мнения: 6 790
Отначало е неизбежно храната на бебето да се приготвя отделно. Най-малко заради сол, подправки, олио. Постепенно към 2 годинки ще премине към по обща храна. Особено ако тръгне на ясла детето, процесът се ускорява.

# 20
  • Мнения: 373
Момичета аз пък готвя в една тенджерка храната и после отсипвам за малкия и там добавям вече подправки, които досега съм дала. Никога не слагам сол в неговите храни, то и по принцип и ние не ядем солени неща, даже рядко слагам сол в манджите, които иска да си соли.Що се отнася за месото, досега съм му давала пилешко и пуешко, защото ние само това ядем.

# 21
# 22
  • Мнения: 17
Мерси, Малиш, много полезно инфо. Абе, да ви питам. Тъй като ми намалява кърмата, дори и след като правя всичко необходимо. Цедене през 2 часа, чай, много течности и прочие. За сега закърпвам положението, но все се чудя, ако спре кърмата, какво да и давам на малката. Не ми се ще да е адаптирано мляко.  Rolling Eyes ,Мисля си за кисело, макар че, всички ме разубеждават. Говоря за кисело мляко заквасено от мен, с прясно мляко директно от кравата. Има ли майки, който са хранили с кисело мляко?

# 23
  • Мнения: 373
Незнам на каква възраст е детето ти, но кисело мляко може да дадеш на 10 месеца според СЗО, а специално тук в Северна Америка може от 9-ти месец, кое е вярно вече незнам.Прясно мляко след 1 годинка.Има майки които чета дават кисело и на 8 месеца, аз лично дадох седмица преди да навърши 10 месеца.

# 24
  • Мнения: 1 897
Мерси, Малиш, много полезно инфо. Абе, да ви питам. Тъй като ми намалява кърмата, дори и след като правя всичко необходимо. Цедене през 2 часа, чай, много течности и прочие. За сега закърпвам положението, но все се чудя, ако спре кърмата, какво да и давам на малката. Не ми се ще да е адаптирано мляко.  Rolling Eyes ,Мисля си за кисело, макар че, всички ме разубеждават. Говоря за кисело мляко заквасено от мен, с прясно мляко директно от кравата. Има ли майки, който са хранили с кисело мляко?

На колко е бебето ти? Кисело мляко аз въведох на 8м.,но го давах за разнообразие 2-3 пъти седмично.Не мислех до 1г. то да е преобладаващото мляко.Но,защо пък не искаш да даваш АМ? Имала си кърма,страхотно,но ако си нямала,детето ти нямаше как да е от раждането на КМ.

Аз разсъждавах като теб със синът ми.До 2г. само здравословна храна,хранех го по книга,готвех 4 пъти дневно само за него и мисля,че направих грешка,защото тръгна на ясла,а там филийка със салам,с лютеница,обърка се детето - да яде ли да не яде ли.Така стана,че вече само това яде + някакви супи и плодове.

Затова мисля с дъщеря ми да не се впрягам толкова,а наравно със здравословното да предлагам и не чак толкова,за да знае да яде всичко като порастне,а и най-вече вкъщи  се ядат и кренвирши и полуфабрикати.Много рядко,но понякога се налага.

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 12:11 от Sunshine Mom

# 25
  • Мнения: 17
Малката е на 6 месеца. Някой замислял ли се е, че АМ, както и готовите детски храни са една доста печеливша индустрия? И след масовото използване на АМ започват честите оплаквания от алергии? Каква е гаранцията, че ако детето е на АМ няма да развие алергия? Аз самата съм хранена с кисело мляко от 1 месец, познавам и десетки такива. В това число деца, който са на 2 години в момента и на 12 години. Не знам, разсъждавам просто.

# 26
  • Мнения: 320
Малката е на 6 месеца. Някой замислял ли се е, че АМ, както и готовите детски храни са една доста печеливша индустрия? И след масовото използване на АМ започват честите оплаквания от алергии? Каква е гаранцията, че ако детето е на АМ няма да развие алергия? Аз самата съм хранена с кисело мляко от 1 месец, познавам и десетки такива. В това число деца, който са на 2 години в момента и на 12 години. Не знам, разсъждавам просто.
Масовите алергии не са от АМ.А и като гледам повечето мами кърмят успешно.Но това е за друга тема.Ако си решила да даваш кисело мляко опитай!Всеки си преценява кое е най-добро за детето му!Аз имам позната която даваше на дъщеря си още като беше на два месеца и нищо и няма,но всеки сам си решава!Аз лично мисля да почакам поне до 9-ти месец!

# 27
  • Мнения: 20
Аз кърмих 22 масеца, започнах захранването 6тия месец в началото с бульон от картоф, морков и тиквичка като към него добавях от кашите без глутен (ориз, царевица, тапиока). Алекс ядеше по 2-3 лъжички. На 4-5 дена прибавях нещо ново. От 7ми месец започнах да му давам зърненни харни с глутен, риба, месо...продължаваше да яде много малко, но растеше много добре (роди се 4 кг и беше доста едро бебе). Рядко съм му давала готови храни, защото според мен по-хубаво от домашното няма (по време на ваканциите ползвах предимно продуктите на hipp, който смятам за най-чисти). В био и не био не вярвам вече...гледам просто плодовете и зеленчуците да са горе-долу за сезона.

# 28
  • Мнения: 6 790
С подквасено от теб КМ внимавай. Наше близко дете като му дадоха домашно КМ, разви алергия към млечни продукти. Коментарът на лекаря бил, че домашното мляко е дошло прекалено силно. Не знам има ли резон, но по тази причина отлагам домашното до към 1,5г. Иначе купувам по БДС, за пръв път дадох на 8м.

# 29
  • Мнения: 1 897
Малката е на 6 месеца. Някой замислял ли се е, че АМ, както и готовите детски храни са една доста печеливша индустрия? И след масовото използване на АМ започват честите оплаквания от алергии? Каква е гаранцията, че ако детето е на АМ няма да развие алергия? Аз самата съм хранена с кисело мляко от 1 месец, познавам и десетки такива. В това число деца, който са на 2 години в момента и на 12 години. Не знам, разсъждавам просто.

Искаш да кажеш,че от АМ се развава алергия.Ако едно дете е предразположено да развие алергия от АМ,ще развие и от кисело мляко.Не споря да не даваш КМ,но чак пък да се твърди,че АМ е опасно нещо,не съм съгласна.

Скрит текст:
То е реално погледното,всичко е печаливша индустрия.И фармацевтичните компании са такива,ама щем не щем им използваме продуктите.

Общи условия

Активация на акаунт