Мами, хранещи бебето с домашно приготвена храна

  • 59 481
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 161
Аз предпочитам стерилизирането и така през лятото си подготвихме всички пюрета за малчо от градините на бабите и дядовците му. Подготвям пюрето, слагам в бурканче, затварям, наливам вода в тенджерата да покрие бурканите и засичам 15 минути от момента на завирането на водата. След това вадя с капачките обърнати надолу да изстинат така и после прибирам в килера. С мъжа ми сме направили през лятото над 200 бурканчета и имахме около 2-3 бумбирали.

# 61
  • Мнения: 651
VESS_OK -всички видове пюрета ли така направи? Колко ли ще им е срока на годност по този начин? Какви бурканчета използва? Исках да си купя от Olx бурканчета от пюренца, но потребителката ми каза , че не ставали за стерилизация. Най - подходящи били някакви с метални капачки от лидл. Въобще не съм запозната, а и не ме бива много с импровизациите в кухнята. Дано да се справя  Praynig

# 62
  • Мнения: 111
Доколкото аз знам,стерилизирани по този начин траят много,но е хубаво до 1г най-много да се ползват!Зимнината, която ние си правим изядаме през зимата.За бебчетата не е по различно!Ако консервираш през есента тъкмо през цялата зима ще ги изядете.Това са около 6 месеца!За бурканчетата тези на Ганчев,Овко Бебевита,Хипи всичко с този вид капачки НЕ стават за заваряване.На Малечко,Дизи(лидълските) стават.Подобни бурканчета само,че по-голям грамаж (от комфитюри и лютеница )съм виждала да се продават по пазарите за около 40-50ст бр.Можеш там да провериш!Много мами правят " зимнина" за бебчовците си.Аз лично предпочитам да е прясно сготвено,като ползвам    замразени от мен продукти!Ако стане повечко замразявам,но ползвам най- много до седмица.Уф,че дълго стана Laughing

# 63
  • Мнения: 51
Замразяването на пресни,необработвани храни го разбирам,но това да сготвя нещо и да го замразя-абсурд. Винаги след размразяването има специфичен мирис (дъх) на фризер и някои продукти стават на чорба....

# 64
  • Мнения: 6 791
Накратко, бурканчета с капачки на винт са ок. Аз събирам от лютеница, гъби и т.н неща в буркани, които купуваме.
Днес сме на една елементарна манджа, която дребната най-много обича.
2 картофа, 2 моркова, резен лук, 1/2 червена чушка (имам замразени печени чушки от есента), с.л. зехтин, когато всичко се свари добавям фиде и след 10 мин. махам от печката. Може да се добави сварено месце (редувам пилешко и заешко) или твърдо сварен жълтък. Хубавото е, че ако се остави повече бульонче става крем супичка, а по-гъсто е хранително пюренце Simple Smile
Да отбележа, че фидето се добавя само ако бебока вече е захранен с глутен.

# 65
  • Мнения: 651
Благодаря на всички за помощта  Hug Страхотни сте   bouquet

# 66
  • Мнения: 111
Радева тази  манджичка и аз най-много я обичам Simple Smile))))).  Hug

# 67
  • Мнения: 1 897
Замразяването на пресни,необработвани храни го разбирам,но това да сготвя нещо и да го замразя-абсурд. Винаги след размразяването има специфичен мирис (дъх) на фризер и някои продукти стават на чорба....

 Peace

Никога не замразявам сготвена храна за нас,какво остава за бебето.Готвя всеки ден.В тенджера на пара слагам толкова колкото знам,че ще се изяде,пасирам и готово.Защо пък да готвя количества като и без това се чудя по цял ден какво да правя Rolling Eyes.Иначе на синът ми като беше по-голям понякога като готвех по-голямо количество го слагах в бурканчета с винт.Имах няколко от плодови пюрета на Малечко.И така още горещи ги обръщах да се вакумират.Така издържат седмица,ама гледах до няколко дни да ги изяде.

Днес додох заешко за пръв път.Домашно,замразено е смляно на порции,сварих го и го смесих със морков,зелен боб и картоф.

# 68
  • Мнения: 161
VESS_OK -всички видове пюрета ли така направи? Колко ли ще им е срока на годност по този начин? Какви бурканчета използва?

Направих всички пюрета, чиито продукти не мога да съхраня пресни до момента на яденето им. Не съм приготвяла пюрета от картофи, моркови, броколи, чушки, грах, тиква и тиквички, понеже тях ги запазвам или сурови или във фризера и ги готвя на момента. Иначе за бурканчета аз не съм купувала - в село се оказа, че има доста от тези едновремешните бебешки бурканчета - 190 гр. с винт. Купих им само нови капачки от Кауфланд. Иначе за трайността от баба ми разбрах, че имат около година и половина , две - като всички консервирани продукти. Пък и те до лятото ще свършат и не ме притеснява трайността им.  Попитай роднините ти за буранчета. Аз събрах  всичките малки бурканчета на родата и така. Все пак не е толкова трудно да приготвиш храна за детето, особено като има домашно гледани плодове и зеленчуци. Simple Smile Даже повечето пюрета сме ги правили вечер докато пием с мъжа ми по нещо и така между другото и неусетно се оказа че сме приготвили толкова много.

# 69
  • Мнения: 111
Да уточня,че явно грешно се изразих.Под сготвена замразена храна имам предвид сварен и пасиран спанак.Без др. добавки и една сурово пасирана круша,която като размразя незнам дали ще дам!Спанака стана повечко , никой в къщи не го яде.Ще го ползвам за основа на др. пюрета(като го размразя ще видим става ли).То е едно бебешко бурканче де.Аз също предпочитам пресни продукти ,които готвя на момента!

# 70
  • Плевен
  • Мнения: 1 622
Аз замразявам във фризера в кубчета за лед,и после разпределям в торбички и надписвам от какво е.После като готвя вадя от едната торбичка домати пасирани,чушка,тиквичка,син домат,печена чушка,карфиол,броколи.Купувам от магазина замразен грах и го ползвам когато готвя.Вече 3 година си готвя сама на детето и на кухня никога не е бил.Месото също така го правя.Когато купувам за нас го сварявам и отделям към 100 грама и пасирам.Насипвам във формички за лед и след една нощ го разпределям по торбички надписано от какво е.Само сьомгата я взимам сурова,тя и лесно се сготвя.

# 71
  • Мнения: 175
Ще ви следя,,че скоро започваме и ние и искам да й готвя аз,но идея нямам кое как се прави. Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 320
Ще ви следя,,че скоро започваме и ние и искам да й готвя аз,но идея нямам кое как се прави. Rolling Eyes
Нищо сложно няма.Вариш и пасираш или задушаваш и пасираш.

# 73
  • Мнения: 111
Имам питанка!Вчера купих сух грах в пакет,един жълт е вътре без люспа.Някой дали е давал такъв и става ли за въвеждане на грах?Нали при него люспата дразни,а този е без за това го взех!Мисля да го дам с тиквичка и картоф!
А менюто за днес ни е тиква+картоф+чушка,странна комбинация за мен,но се получи добре!За следобед пасирана круша +ябълка с безглутенови бисквитки и АМ:)

# 74
  • Мнения: 33
Здравейте цяла есен правих пюрета от ябълки круши и сливи 100% домашни .Бебо на 13.02  навършва 4 месеца и от няколко дни го захранвам с круша и се оказа ,че много му  хареса.  Направих домашни защото в купените и то най вече БГ пюретата нее 100% сигурно какво има. А относно бурканчетата имаше и в МЕТРО.

Общи условия

Активация на акаунт