Кърмя и имам голям проблем със зъбите

  • 5 559
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 298
Ето го и моя опит.
След като родих и кърмих получих пародонтоза. Не мисля обаче, че причината е в това.
Ходих на пародонтолог. Диагнозата не беше добра, измерваха ми джобовете( бяха доста на брой ), имах и
оголени корени, кървене, само болка нямах. Абе ужас!
Лечението беше - основно почистване на плака и зъбен камък, след почистването - антибиотик.
Всяка година трябва да ходя на преглед и на всеки 3 месеца на почистване.

Показаха ми как да си мия зъбите правилно - 2 пъти дневно, като основно е вечерното.
Използвам от тези специални четки за между зъбите. Мия със Сенсодин и понякога Пародонтакс.

Не трябва да позволявам да ми се натрупва плака. Тежи ми това непрекъснато почистване вечер, но няма как.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Естествено,че при кърмене се разрушават зъбите  Peace- това ми го каза стоматолог

# 17
  • Мнения: 700
Естествено,че при кърмене се разрушават зъбите  Peace- това ми го каза стоматолог
Съществува по-голям риск да се получат нови кариеси както през бременността,така и при кърменето,също и вероятността да се засегне пародонта е по-голяма,но само през бременността,защото високия прогестерон влияе на защитните способности на организма към бактерии в плаката.Това,обаче не се случва при всяка жена.Така,че пародонта е засегнат вече,а резултата се проявява след раждането,когато прогестерона е намалял,венците не са оточни и се отдръпват надолу,оголват се корените.Незнам дали се разбра какво искам да кажа точно.На кратко: ако човек знае какво да прави (как да поддържа хигиена,с какво да се храни и няма генетична предразположвеност) може изобщо да не му се отрази бременността и кърменето.

# 18
  • Мнения: 3 205
Естествено,че при кърмене се разрушават зъбите  Peace- това ми го каза стоматолог

Не, не е естествено. Кърмя вече повече от година и половина сумарно, като едната ми бременност беше съчетана с кърмене в продължение на 3 месеца. Равносметката е един кариес, откакто забременях за първи път.

Ето това е решаващо:
... На кратко: ако човек знае какво да прави (как да поддържа хигиена,с какво да се храни и няма генетична предразположвеност) може изобщо да не му се отрази бременността и кърменето.

# 19
  • Мнения: 2 467

Да, не е естествено. За почти 3 години кърмене, по тази логика да съм с протези вече  Mr. Green
Нито през бременността, нито през кърменето не ми се е появил нов кариес. А съм податлива много даже.
От както започнах да се грижа правилно за хигиената в устата си, спря и появата на нови дупки (туй и други неща дължа на един господин Зъболекар  Laughing ).

# 20
  • Мнения: 1 440
Благодаря за полезната тема!Бих искала да я използвам,за да попитам.
Имам парадонтоза.От 2005 година съм от бременност в кърмене и пак бременност,кърмене.Венците доста се отдръпнаха,имам рани на две-три места.Преди съм се лекувала с Родожил,май така се казваше.Сега въпросът ми е какви разтвори да ползвам за жабурене,както и каква паста?Другото ми стана ясно.

# 21
  • Мнения: 700
 Добре е да отидеш на зъболекар,който ще почисти зъбите от плака и з. камък на местата където ти не успяваш (в джобове,междузъбни пространства и др.),ще ти назначи лечение за възпалените места и после ще ти каже с какви пасти,разтвори и т.н. ще поддържаш получения резултат.

# 22
  • Мнения: 1 440
Бунгичка ,мерси! Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 223
Отново благодаря, с конците вече почти се научих да действам - наистина изкарват неподозирани гадорийки. Това със сода-та и солта, май ми помогна най-много /Пародонтакс-а е със същият вкус, но след миене с нея, всички зъби ме болят/, вече почти нямам кървене, но смених и четката с много по-мека. За намаленото слюнкоотделяне /ако изобщо имам такова, де/, моят зъболекар ме посъветва да дъвча дъвки, но беше скептичен относно предполагаемата диагноза...
bouquet

# 24
  • Мнения: 700
 Какво искаш да кажеш,че се миеш със сода ли?Защото тя е доста агресивна към емайла и дългата употреба може да ти навреди.По принцип при чувствителни зъби е по-добре и да избягваш пасти със сода,в това число и Пародонтакса.Опитай ако искаш и Поморин Класик,все пак лугата съдържа морска сол и има стягащо действие върху венците,а и е много "мека" паста.

Общи условия

Активация на акаунт