РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 2

  • 258 187
  • 788
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 2 882
Може ли някой да ми каже, как картофите соте получават такава хрупкава коричка в ресторантите, а моите не стават с коричка? Ясно е, че картофите са предварително сварени. Слагам ги в много гореща мазнина и добавям счукан чесън и копър. Обаче не са хрупкави. Мерси предварително!

# 241
  • Мнения: 4 358
Бъни, изгорял ли е лучника или изглежда така от снимката?
Не е изгорял мила Sick Embarassed.Фотото ми е един жалък  Жи Си Ем ooooh! - ужас срам.Освен да не снимам повече докато не купя новото фото ooooh!.
Мъча се тука с един Фото едитор ама май по зле става ooooh!

# 242
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Надявам се да не съм те засегнала, защото рецептата ме заинтригува....  Embarassed

# 243
  • Мнения: 4 358
Надявам се да не съм те засегнала, защото рецептата ме заинтригува....  Embarassed
О Ерика никак даже Hug.Още малко мила и ще съм с ново фото.Дядото Коледа рече и отсече Wink, че с това архивно чудо ме е срам да снимам просто.
Каквото и да сготвя на снимка изглежда ooooh!

# 244
  • Мнения: 2 708
 smile3508 smile3508Следя те и ти се радвам и да знаеш от кога те чакам.... Joy Joy Joy Joy Joy да ми паднеш със снимките.

Важното е поне, че дядо Коледа не се е отметнал, че нали по едно време и такива болежки имаше ooooh!, така че..... айде по бързо да идва Коледата Joy Joy Joy
сори за спама

# 245
# 246
  • Мнения: 5 254
Някой, ако знае рецептата за бисквитената торта на ресторант Хасиенда да сподели  Whistling

Тази торта изглежда чудесно, никой ли няма идея, как точно се прави  Thinking

# 247
  • Мнения: 165
Една позната ми снесе, че сместта за чушките бюрек (кой пита за тях не се сещам)
я правят със кашкавалче.
Аз я направих - стана супер.
Така и рецептата:
За 2 яйца - една ч.чаша натрошено сирене,
1/2 ч.чаша настърган кашкавал.
В сместта трябва да има повечко яйца.
Тя каза, че в ресторанта слагали само белтъците,
щото жълтъците им трябвали за нещо друго.
Затова става пухкава сместта.
Аз лично сложих 3 яйца, стана супер.

# 248
  • Мнения: 917
страхотни рецепти  Crazy

# 249
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Момичета, мъжа ми е луд по панираните кашкавалчета Хепи. Видях, че ги има в първият пост, но не ми се отварят линковете  Sad

# 250
  • Мнения: 3 219
Иренка, за твой късмет имам запазени в компютъра рецептата за панираните сиренца на Хепи, предполагам, че на кашкавалчетата е нещо подобно. Копвам ти :

Натрошава се 1кг твърдо сирене. Слагат се 2 яйца, 2-3 щипки червен пипер и чесън на прах. Правят се топчета колкото малък орех и се овалват в брашно. Нареждат се в тавичка и се замразяват във фризера. После се изсипват в найлонова торбичка и се съхраняват така във фризера. Панировка: Разбива се едно яйце, бира и брашно на гъста каша. Замразените топчета се пускат в панировката и полуизцедени се пускат в загряло олио.

Пробвах ги, много ми харесаха, аз направих половин доза, ползвах готова панировка патафри, продават я в пликчета, само се разреждаше с нещо си....не ми се удаваше преди да я забъркам сама, та реших да не рискувам и купих готова.

# 251
  • Мнения: 4 370
Кашкавалчетата са по същия начин, само че кашкавала е настърган.

# 252
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Благодаря ви момичета. Утре , ако имам време ще приготвя едни.
А защо се изсипват в торбичката? Не може ли като замръзнат и после веднага да ги направя?

# 253
  • Мнения: 1 283
Благодаря ви момичета. Утре , ако имам време ще приготвя едни.
А защо се изсипват в торбичката? Не може ли като замръзнат и после веднага да ги направя?

 Joy,Може разбира се, това се прави ако ги готвиш на по-късен етап. Peace Правила съм точно по тази рецепта за гости. Резултата беше 50/50. Едните ги харесаха, другите традиционалисти си харесват триъгълното парче кашкавал - баш нашенското.

Ето как станаха моите кашкавалчета http://www.album.bg/gaxit/images/7490719/48091/

# 254
  • Мнения: 3 419
Извинявам се ако вече е казано,но как се приготвят вкусни свински уши?

Общи условия

Активация на акаунт