парички за бебо

  • 4 160
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
И се моли да е здравичко,че цените на лекарствата са убийствени!Днес купих най- елементарно гелче за зъбки-10 грама е и струва почти 6 лева! #Cussing out

# 16
  • Мнения: 1 900
Много разтеглив въпрос. Значи има пелени на различни цени, зависи дали кърмиш. Първоначалната инвестиция в легла, колички, столчета, дрехи и други.
Абе да си кажа честно незнам колко са ни се увеличили разходите откакто сме трима, но май с около 3000лв. Но повечето са глезотии, така че...
А най-важното е да имаш желание, да имаш здравичко дете и да расте в любов и разбирателство. Другото малко или много е постижимо.

# 17
  • Мнения: 1 174
Не мога да кажа точно. Rolling Eyes
От раждането на дъщеричката ни до днес...най-голям разход е сякаш този за памперсите (средно към 40лв/месец).На второ място са дрешките (по-скъпи и от тези за голям човек) и играчките, много от които пък, сме получили като подаръци.Изключвам необходими неща като кошара, количка, столчета, люлки и други, купувани преди раждането и по случай появата на бебето у дома.
Храненето досега не ми е било "разход" защото все още сме на кърма плюс част от нашата храна, която приготвям за нея.
За друго не се сещам сега...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 912
И се моли да е здравичко,че цените на лекарствата са убийствени!Днес купих най- елементарно гелче за зъбки-10 грама е и струва почти 6 лева! #Cussing out
и аз днес взех, но хомеопатично някакво за облекчаване на болката от никненето и беше почти 7  Rolling Eyes
та по въпроса - разходите за бебето не са страшни, ако имаш взъможност ще се простираш по-широчко, ако не - по-изкъсо и бебчето изобщо няма и да ти се разсърди  Wink например първите бискивитки, които му дадох бяха 150 гр. - 4 лв., от там нататък му давам обикновени от 50 ст., първият кус-кус му е специален бебешки  Crazy , също около 4 лв. за пакетче, което няма и 400гр., първите му меса идваха към 60 лв килото  #Crazy но скоро ще е на кухня за по лев и двайсет за три яденета  Grinning
Първоначалното пазаруване е малко по-хард (корито, количка, кошара, завивки,стерилизатор, шишета и още дребушлаци), но ако си отделяте парички от началото на бременността докато и двамата работите, ще ви е по-лесно  Peace

# 19
  • Мнения: 486
Едно бебе се гледа и с много и с малко пари, за да е щастливо трябва мнооого любов, търпение и внимание - не знам нещо от това да се купува с пари.
Може да купиш пюре и от 1лв. и от 3лв. може да купиш кремче и от 1.5лв. и от 30лв.

# 20
  • Мнения: 742
Здравей,
аз не разбрах дали очакваш дете или просто се чудиш дали да предприемеш подобна крачка, та предварително да си направиш сметката колко парички ще ти струва newsm78

Знай, че едно дете винаги си струва! Първоначално излиза по-скъпо докато си набавиш необходимите неща - количка, легло, биберони дрехи и т.н, но след това (както са ти писали мамите) ако кърмиш-ще ти трябват само парички за памперси, което са около 50лв на месец Hug
и дано е здравичко детето!
Най-лесно се гледа здраво дете-всичко друго са капризи на мама  bouquet

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Едно бебе се гледа и с много и с малко пари, за да е щастливо трябва мнооого любов, търпение и внимание - не знам нещо от това да се купува с пари.
Може да купиш пюре и от 1лв. и от 3лв. може да купиш кремче и от 1.5лв. и от 30лв.


 Peace

# 22
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Зависи как гледаш бебето Simple SmileАко кърмиш изключително усвоиш ЕБХ,захраниш педагогически и имаш много роднини и приятели да ви подарят дрешки ще ти излезе напълно без пари Simple Smile
Peace

# 23
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И аз мисля, че всеки се простира според чергата си.Можеш да наминеш в които и да е Отчетни и да си помислиш, че детето е като каса за пари, но без дъно.От друга страна, ако влезеш във форума, свързан с подкрепа, благотворителност и помощ за социално слаби или изпаднали в затруднено положение жени с бебета ще видиш, че има жени, които успяват и с минимални доходи...Има памперси по 32 ст/бройката, има и по 7 ст./бройката...

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Лично аз не съм си правила сметка нито преди да родя ,нито сега.Просто като трябва нещо го купувам.Иначе мога да ти отговоря така всеки се простира според чергата си.Ето ти пример:Мокри кърпички има и от 2 лв. и от 5 лв.,кремчето Бочко е около 2 лева ,но има и такива от 8 лв./като Мустела /.Шишета има от 2 лв./Камера/ и около 11 лв./Авент/ и т.н и т.н, Компромис с АМ не може да се прави ,все пак това е храна.Разбира се има неща,които не са евтини,но след като става въпрос за бебчо пари се намират.В началото пари за дрешки не се харчат ,защото всеки ,които дойде да види бебето носи такъв подарък/поне при мен е така/ и даже има излишък.
Peaceточно

# 25
  • Мнения: 728

Може и 200, може и 2000 зависи ти с колко разполагаш.
много точно казано Peace
Да си призная не съм теглила чертата да вида колко ми излиза Thinking
Както са ти казали, зависи дали ще кърмиш или не.

С по малко отколкото си мислиш. Но ако тръгнеш да си правиш сметаката без кръчмаря .. винаги ще излезе крива

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Едно бебе се гледа и с много и с малко пари, за да е щастливо трябва мнооого любов, търпение и внимание - не знам нещо от това да се купува с пари.
Може да купиш пюре и от 1лв. и от 3лв. може да купиш кремче и от 1.5лв. и от 30лв.

и аз така мисля  Peace

# 27
  • Мнения: 1 897
Едно бебе струва  изключително много търпение, внимание, любов и грижи.
Хубаво е човек да мисли и за финансовата част на въпроса, но тя се оказва по-лесно разрешимия проблем отколкото емоционалната готовност да бъдеш родител.
Както вече са казали преди мен: 'Бебе се гледа и с 2 и 200'.

# 28
  • Мнения: 2 090
...
Бебе и дете се гледа и с малко и с много пари,но задължително с много любов.[/b]
Ето това много ми хареса  bouquet

# 29
  • Мнения: 953
Зависи,
примерно АМ което Вики пие е 24 лева *10 кутии на месец средно = 240 лв мляко
Памперси - 2*30 = 60 лева + влажни кърпички 30 лв = 90 лева
Каши десерти, плодове и т.н още около 100 лева поне
Дрехи - различно около 40 лв минимум
Обувки - през 2м - мин 70 лева
Ползвам и Детска кухня.

На мен месечните разходи са ми поне 500 лева
Незнам как успявате да съкратите разходите до 150-200 лева, аз си мисля че купувам само най-необходимото.

Когато беше по-малка и я кърмех, разходите бяха значително по-малко.



Общи условия

Активация на акаунт