"За" или "Против" прането на ръка?

  • 6 394
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 042
Пера само сутиените и чорапогащите на ръка.Просто не съм пробвала в пералня за тях, защото пускам само пълна пералня- 5кг.
Вие как ги перете, на колко градуса,колко количество, центрофуга?

# 46
  • varna
  • Мнения: 676
tdj,повечето перални имат програми за деликатни материи-пердета,бельо,вълна...Отбелязано е на люка обикновено,или в упътването за пране  на самата пералня.така че не се притеснявай и давай смело напред.Обикновено това са програма 11или 12,но при всяка пералня е различно.

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
всичко в пералнята.
Само 2 сутиена на ръка, щот са с банел.

# 48
  • varna
  • Мнения: 676
Шани,и с банел да са,пак нищо не им става.Моите са такива.Нямала съм проблеми.

# 49
  • София
  • Мнения: 39 817
Определено клоня към пералнята. Много рядко ми се налага да изпера нещо на ръка, на крак пред мивката.

# 50
  • Мнения: 4 300
Гледам да не си купувам неща, които не се перат в пералня. Бельото- в торбичка. На качествените сутиени банелите не излизат.
Вълнени и други плетени пуловери- с течен препарат на програма за вълна.

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани,и с банел да са,пак нищо не им става.Моите са такива.Нямала съм проблеми.

виж, не искам да си рискувам сутиените, нито разглобяването на уреда.

# 52
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Преди си перях бельото на ръка,сега вече ме мързи и слагам всичко в пералнята Embarassed.Имаше някои дрехи който не оцеляха,защото  ги бях изпрала неправилно ,но това е друга тема на разговор! Peace

# 53
  • Мнения: 4 300
Шани, използвай торбичка. Втората опция със сигурност ше бъде избегната. Предимно сутиени с банели нося и само в пералнята ги пера.

# 54
Приветствам Бубина за темичката, която е пуснала.  bouquet
Всичко си пера в пералнята. Чорапите и сутиените слагам в специална торбичка, която се затваря и я поставям в пералнята.
Пера на ръка само когато е упоменато в указанията на самата дреха, но такива дрехи почти нямам. Сегашните перални са
твърде прецизни и при тях можеш да переш почти всичко.
 newsm10 newsm03

# 55
  • Мнения: 2 759
                      Твърдо против прането в пералня  Crossing Arms. На ръка се изпира много по-добре и качествено, откъдето и да го погледнеш. Ако не ме мързеше, никога не бих прала с пералня, но за съжаление не мога да си го позволя. И всъщност последните 15 години не съм прала на ръка... за което се укорявам...

# 56
  • Мнения: 282
Доводи, които съм чувала за прането на ръка:
- пералнята харчи много ток и вода - това обикновенот го казват хора, които никога не са имали автоматична пералня и по принцип са свикнали от всичко да правят икономии.
- пералнята разваля дрехите, бялото се замазва, пуловерите се размъкват - пак от гледна точка на икономиите перат всички дрехи заедно на най-ниската температура и после се оплакват как пералнята не пере хубаво.
- добрата домакиня се скъсва от търкане, плацикане и винаги е заета с някаква домакинска работа, грехота е жената вкъщи да стои със скръстени ръце, затова не й трябва пералня.


Понеже нито съм спестовна, нито горя от желание да съм перфектна домакиня, всичко слагам в пералнята - няма непрежалими дрехи.

# 57
  • Мнения: 2 759
...грехота е жената вкъщи да стои със скръстени ръце...
                  Ако цитираш Мадлен Алгафари, всъщност 'Плетенето, готвенето, ремонтирането, пребоядисването на шкафчето в коридора, шиенето на гоблени, писането – от всичко това се ражда нещо, което гарантира щастие.' Психолози разни, не им вярвай, не е модерно  Whistling...

# 58
  • Мнения: 606
 Аз пък си пера чорапите на ръка.

# 59
  • varna
  • Мнения: 676
...грехота е жената вкъщи да стои със скръстени ръце...
                  Ако цитираш Мадлен Алгафари, всъщност 'Плетенето, готвенето, ремонтирането, пребоядисването на шкафчето в коридора, шиенето на гоблени, писането – от всичко това се ражда нещо, което гарантира щастие.' Психолози разни, не им вярвай, не е модерно  Whistling...


Браво не тебе.Ти си мъж мечта. smile3525  love001

Общи условия

Активация на акаунт