"За" или "Против" прането на ръка?

  • 6 398
  • 128
  •   1
Отговори
  • varna
  • Мнения: 676
Здравейте,мами!И аз реших да пусна една тема!Вчера поспорих с една позната за прането на ръка и в пералня.Аз съм на мнение ,че като имаме съвременни уреди в домакинството ,то трябва да ги използваме рационално.Аз не пера на ръка!!За мен е по-важно една жена да има хубави ръце,а не захабени пръсти с мазоли ,все едно е копала на полето!Вие как смятате - нужно ли е да се пере на ръка?

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
По-голяма глупост не можахте ли да измислите? ТОва като "дали да готвим на огнище или на печка".

# 2
  • Мнения: 1 008
Не, не е нужно. Освен уреди вкъщи, навън има и Химическо чистене.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 558
Че какви са доводите "За" прането на ръка  Shocked newsm78?

# 4
  • Мнения: 9 865
Пране на ръка само в краен случай. Блъскането в коритото е най-голяма хамалогия позната на човечеството.

# 5
  • Мнения: 3 770
Това за огнището наистина е тъпо!Че кой вече има огнища вкъщи?!Обаче всички имаме перални.И аз не пера на ръка.

# 6
  • Мнения: 6 804
Даже не мога да си представя кой би защитавал прането на ръка.
А за миенето на чинии на ръка или миялна на какво мнение сте. Аз съм чувала че само чиниите измити и лъснати на ръка имали неповторим блясък.  Joy

# 7
  • Мнения: 3 770
Даже не мога да си представя кой би защитавал прането на ръка.
А за миенето на чинии на ръка или миялна на какво мнение сте. Аз съм чувала че само чиниите измити и лъснати на ръка имали неповторим блясък.  Joy

И чинии не мия!Ама някои си мият кристала на ръка!И гащите си перат на ръка!Но кой както му е удобно..... newsm78

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 179
Вчера поспорих с една позната за прането на ръка и в пералня.

Твоите доводи са си ОК, ноо много ми се иска да споделиш нейните "за" прането на ръка, тъй като казваш че сте спорили.

По темата - едва ли има нормален съвременен човек, който има възможност да пере с помощта на пералня и не я използва...

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Явно темата е от типа-да се съберем и да си се съгласяваме дълго и напоително.

Има неща, които е добре да се перат на ръка, друг въпрос е дали го правим.
Има дрехи, които пускат (не ми  излизайте с парцалчетата, дето всичко обирали  Crossing Arms)
Има пуловери, които е обидно да бъдат прани в пералня, защото трябва да уважаваме и външния си вид, освен ръцете.
Има бельо и чорапогащи, които ще имаме за кратко, ако не са прани на ръка, защото трябва да уважаваме и парите, които даваме.
Има и начини да переш на ръка без да ти излизат мазоли и пр, както има голямо разстояние между две краности.

И така нататък...

Но извинявайте, май темата е, търся и други сподвижници, които са като мен, щото ми липсват смислени доводи  newsm78

# 10
  • Мнения: 173
Пера на ръка само някои дрехи,всичко останало отива в пералнята.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 350
Всичко в пералнята ако не оцелее значи не е за моя гардероб Embarassed поради факта,че не пера нищо на ръка

# 12
  • Мнения: 3 770
Всичко в пералнята ако не оцелее значи не е за моя гардероб Embarassed поради факта,че не пера нищо на ръка

 Laughing Правилно!Има си програми за всичко - за цветно,за бяло,икономично,за пуловери................за парцали! Joy Joy Joy Joy

# 13
  • на майната си
  • Мнения: 425
Не ползвам дрехи, които не могат да се пуснат в пералнята. Което не става - химче. От 10 год. не пера на ръка, мразя, а и кожата ми е безобразна - става на рани моментално  Naughty

# 14
  • varna
  • Мнения: 676
Вчера поспорих с една позната за прането на ръка и в пералня.

Твоите доводи са си ОК, ноо много ми се иска да споделиш нейните "за" прането на ръка, тъй като казваш че сте спорили.

По темата - едва ли има нормален съвременен човек, който има възможност да пере с помощта на пералня и не я използва...
[/q
uote]
Нейните доводи са,че прането се захабява(особено бельото),когато се пере в пералня.Особено деликатните материи.

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 23:37 от bubina

# 15
  • Мнения: 46 572
Против.
Защото не може да се изперат добре.
Защото не може да се изплакнат така, както в машината и остатъкът от сапун/прах дразни кожата.
Защото ме мързи  Laughing дрехи, които не стават за паералня, въобще не купувам  Stop

... А за миенето на чинии на ръка или миялна на какво мнение сте. Аз съм чувала че само чиниите измити и лъснати на ръка имали неповторим блясък.  Joy

Няма такова нещо, миялната ги мие доста по-добре. Няколко месеца след като си взехме, отворих шкафа с тенджерите направо останах така  Shocked 3 бях мила 2-3 пъти в машината и 3 не бяхме ползвали скоро, съответно бяха мити преди това само на ръка. Първите стояха лъскави, все едно сега са излезли от магазина, а другите си личеше, че са ползвани 7 години  Laughing сега всички са ми лъснати  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 2 493
Много ми е интересено да чуя доводите "ЗА" прането на ръка... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един!

а освен това по-съвременните перални си имат програми и за деликатни тъкани и за вълна. Пуловерите ми от пералнята изглеждат по-добре отколкото прани на ръка... Просто защотот аз немога да ги изперя толкова хубаво. Пера с препарат за вълна на програма за вълна... И са си екстра. Същото важи и за деликатни тъкани, които обаче са рядкост 'щото не съм почитателка на дантелки...

# 17
  • Мнения: 46 572
... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един! ...

Аз само за един се сещам - пЕсти ток  hahaha Joy

# 18
  • Мнения: 281
Разбира се,че против Joy......

# 19
  • Варна
  • Мнения: 915
Мразя да пера на ръка, а когато се е случвало минават часове в плакнене, все ми се струва, че не е изплакнато и плакна ли, плакна  #Crazy
Но пък редовно използвам програмата предпране на уреда на ръка  Laughing за да сваля храната от дрешките на бебока, след като няколко пъти вадих от пералнята наши дрехи с полепнали кашички  Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 2 493
... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един! ...

Аз само за един се сещам - пЕсти ток  hahaha Joy

Ама хАби повече вода... Така че все тая...

# 21
  • varna
  • Мнения: 676
Наистина,пералнята има вече всякакви програми,за всякакъв вид материи.Но лично аз съм чувала (и то от млади и съвременни хора),че било едва ли не грехота да се пере бельо и пуловери на ръка.Понякога даже започва да ми става съвестно и се замислям дали и аз да не потъркам и помачкам малко дрешки newsm78.Но после бързо ми минава и пак си ги пухам в "добрата стара" пералня. wash

# 22
  • Мнения: 431
За, разбира се, в зависимост от материите. Франзела Калина го е казала.

# 23
  • Мнения: 1 632
Според мен дрехите се захабяват на ръка,защото колкото и да търкаш няма да издържиш колкото 1 пералня.
Добре,че ги има пералните,иначе аз и мъжът ми щяхме да се разхождаме с листа като Адам и Ева,защото ненавиждам да пера на ръка  hahaha

# 24
  • Мнения: 3 770
Според мен дрехите се захабяват на ръка,защото колкото и да търкаш няма да издържиш колкото 1 пералня.
Добре,че ги има пералните,иначе аз и мъжът ми щяхме да се разхождаме с листа като Адам и Ева,защото ненавиждам да пера на ръка  hahaha


 Joy  Joy  Joy  rotfImbo

# 25
  • Мнения: 274
Според свекърва ми ползването на пералня е грехота - харчи ток и вода. Пък че водата за ръчно пране също трябва да е загрята, т'ва не се упоменава. И че плакна по 48368479 пъти, за да престана да усещам праха по дрехите, и т'ва не се брои......Добре, че живеем отделно, иначе щяхме да сме във тиха война. Или не чак толкова тиха.

# 26
  • Мнения: 8 999
Откакто моите родители тържествено внесоха вкъщи автоматична пералня Перла 05 през далечната 1976 г., никой от нашето семейство не е опрал нищо на ръка. До този момент мама переше с една пералня с перка, на която трябваше ръчно да й се източва и налива водата, но мисля, че пак рядко переше на ръка някои по-засукани дрешки.
Няма толкова деликатна материя, която да не е предвидена да се пере в пералня и да е удостоена с честта да виси в моя гардероб. На химическо давам само палта, сака,  официални панталони с ръб и рокли с гол гръб от лимитирани колекции.
Дори тънки чорапогащници с ликра и сутиени пера в пералнята.

Няма жива сила, която да ме върне на реката с бухалката, нито такава, която да ме накара да предпочета пишеща машина Марица 75 пред какъвто и да е компютър.

# 27
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
 противник съм на ръчното пране.Изключение правя само със сутиените и тънките ми чорапогащи.Единственото ми поражение вследствие употребата на пералня е,че два чифта бикини с цвят шампанско изпрани с бяло бельо на 60 С са вече сиви.Но ще си купя нови. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 686
Всичко пера в пералнята, включително и най-финото бельо и пуловери и т.н. Отдавна не съм прала нищо на ръка.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Явно темата е от типа-да се съберем и да си се съгласяваме дълго и напоително.

Има неща, които е добре да се перат на ръка, друг въпрос е дали го правим.
Има дрехи, които пускат (не ми  излизайте с парцалчетата, дето всичко обирали  Crossing Arms)
Има пуловери, които е обидно да бъдат прани в пералня, защото трябва да уважаваме и външния си вид, освен ръцете.
Има бельо и чорапогащи, които ще имаме за кратко, ако не са прани на ръка, защото трябва да уважаваме и парите, които даваме.
Има и начини да переш на ръка без да ти излизат мазоли и пр, както има голямо разстояние между две краности.

И така нататък...

Но извинявайте, май темата е, търся и други сподвижници, които са като мен, щото ми липсват смислени доводи  newsm78
Това изчерпва темата, според мен. Аз съм "За", когато материите го изискват. Никой не говори за тотална отмяна на прането в пералня. За мен е престъпление към дрехата, да си пусна пуловера от ангора в пералнята на каквато и да е специална програма.  Peace
И мен ме домързява, но като не мога да си прежаля дрехите и да си купувам нови ежеседмично.... пера си на ръка, не съм умряла. Simple Smile

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 818
Ами принципно съм ЗА , но друг е въпроса колко често го правя, само за спец. неща  Wink

# 31
  • Мнения: 18 542
Даже не мога да си представя кой би защитавал прането на ръка.
Аз пера някои неща на ръка - например бельото си, защото в пералнята се скапва за отрицателно време, също и някои блузи (по-точно една, която майка ми съсипа онзи ден като я врътна в пералнята, сви се и стана детска). С две думи пера на ръка само някои деликатни неща, другото в пералнята.

# 32
  • Мнения: 824
Пералнята ми има програми за всекидневно пране,за всякакви материи и за ръчно пране.Така че си я използвам максимално.
Тя работи,ние се забавляваме... Wink

# 33
  • Мнения: 1 120
Хе, влязох в темата за да прочета доводите "За" прането на ръка, че не можах да ги измисля newsm78
Пералнята ми има всякакви програми за различните материи дрехи.Предпочитам да използвам времето си за нещо друго,а тя да си пере. Нали това и е работата Laughing

# 34
  • Мнения: 337
Изцяло против, в това забързано ежедневие остава и това да правя Naughty

# 35
  • Мнения: 2 591
аз също сам против и то с две ръце - нищо не пера на ръка!!!

вчера например пусках едни покривки, плетени на една кука, но моята пералня има програма "пране на ръка", така че се възползвах от нея  Wink

# 36
  • Мнения: 386
имам една позната, която си пере бельото на ръка. не може да ми обясни защо. според мен й действа като някаква медитация, някакво странно време за нея си.
аз съм от тези дето ако не оцелее в пералнята, значи не става... това е положението.

# 37
  • Мнения: 970
Пералните са за това-да перат.На ръка не пера нищо. newsm44

# 38
  • Мнения: 14 502
бельото се скапва не от прането в пералнята а от ползването на омекотители. те разяждат еластичните нишки, а и ако перете на 60 градуса няма какво повече да се коментира.

пера на ръка 2-3 пуловера на които пише "пране на ръка" и то не от уважение към етикетите с указанията ( щото и моята пералня е със специална програма за вълна) а от уважение към цените им Mr. Green

# 39
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Пера на ръка само някои дрехи,всичко останало отива в пералнята.
Така правя и аз.

# 40
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Пера само и единствено в пералнята.

# 41
  • Мнения: 3 641
Почти всичко. Имам някои много фини дрехи, които ме е страх да пера в пералнята.

# 42
  • Мнения: 2 211
Пера всичко в пералнята.

# 43
# 44
  • Варна
  • Мнения: 472
Пера на ръка само някои по-фини дрехи , които ме е страх да пусна при останалите.
Имам горчив опит от пускане на боя. Даже наскоро и при пране на ръка - така че мноого внимавам.
Освен боядисването, някои неща се и пораздърпват при пране в пералня. /Възможно е това да е от пералнята - вече е на поне 3 години  Embarassed / Забелязала съм, че по-фини чорапогащници стават на черти, да не говорим за сутиените  Confused

# 45
  • Мнения: 2 044
Пера само сутиените и чорапогащите на ръка.Просто не съм пробвала в пералня за тях, защото пускам само пълна пералня- 5кг.
Вие как ги перете, на колко градуса,колко количество, центрофуга?

# 46
  • varna
  • Мнения: 676
tdj,повечето перални имат програми за деликатни материи-пердета,бельо,вълна...Отбелязано е на люка обикновено,или в упътването за пране  на самата пералня.така че не се притеснявай и давай смело напред.Обикновено това са програма 11или 12,но при всяка пералня е различно.

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
всичко в пералнята.
Само 2 сутиена на ръка, щот са с банел.

# 48
  • varna
  • Мнения: 676
Шани,и с банел да са,пак нищо не им става.Моите са такива.Нямала съм проблеми.

# 49
  • София
  • Мнения: 39 833
Определено клоня към пералнята. Много рядко ми се налага да изпера нещо на ръка, на крак пред мивката.

# 50
  • Мнения: 4 300
Гледам да не си купувам неща, които не се перат в пералня. Бельото- в торбичка. На качествените сутиени банелите не излизат.
Вълнени и други плетени пуловери- с течен препарат на програма за вълна.

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани,и с банел да са,пак нищо не им става.Моите са такива.Нямала съм проблеми.

виж, не искам да си рискувам сутиените, нито разглобяването на уреда.

# 52
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Преди си перях бельото на ръка,сега вече ме мързи и слагам всичко в пералнята Embarassed.Имаше някои дрехи който не оцеляха,защото  ги бях изпрала неправилно ,но това е друга тема на разговор! Peace

# 53
  • Мнения: 4 300
Шани, използвай торбичка. Втората опция със сигурност ше бъде избегната. Предимно сутиени с банели нося и само в пералнята ги пера.

# 54
Приветствам Бубина за темичката, която е пуснала.  bouquet
Всичко си пера в пералнята. Чорапите и сутиените слагам в специална торбичка, която се затваря и я поставям в пералнята.
Пера на ръка само когато е упоменато в указанията на самата дреха, но такива дрехи почти нямам. Сегашните перални са
твърде прецизни и при тях можеш да переш почти всичко.
 newsm10 newsm03

# 55
  • Мнения: 2 759
                      Твърдо против прането в пералня  Crossing Arms. На ръка се изпира много по-добре и качествено, откъдето и да го погледнеш. Ако не ме мързеше, никога не бих прала с пералня, но за съжаление не мога да си го позволя. И всъщност последните 15 години не съм прала на ръка... за което се укорявам...

# 56
  • Мнения: 282
Доводи, които съм чувала за прането на ръка:
- пералнята харчи много ток и вода - това обикновенот го казват хора, които никога не са имали автоматична пералня и по принцип са свикнали от всичко да правят икономии.
- пералнята разваля дрехите, бялото се замазва, пуловерите се размъкват - пак от гледна точка на икономиите перат всички дрехи заедно на най-ниската температура и после се оплакват как пералнята не пере хубаво.
- добрата домакиня се скъсва от търкане, плацикане и винаги е заета с някаква домакинска работа, грехота е жената вкъщи да стои със скръстени ръце, затова не й трябва пералня.


Понеже нито съм спестовна, нито горя от желание да съм перфектна домакиня, всичко слагам в пералнята - няма непрежалими дрехи.

# 57
  • Мнения: 2 759
...грехота е жената вкъщи да стои със скръстени ръце...
                  Ако цитираш Мадлен Алгафари, всъщност 'Плетенето, готвенето, ремонтирането, пребоядисването на шкафчето в коридора, шиенето на гоблени, писането – от всичко това се ражда нещо, което гарантира щастие.' Психолози разни, не им вярвай, не е модерно  Whistling...

# 58
  • Мнения: 606
 Аз пък си пера чорапите на ръка.

# 59
  • varna
  • Мнения: 676
...грехота е жената вкъщи да стои със скръстени ръце...
                  Ако цитираш Мадлен Алгафари, всъщност 'Плетенето, готвенето, ремонтирането, пребоядисването на шкафчето в коридора, шиенето на гоблени, писането – от всичко това се ражда нещо, което гарантира щастие.' Психолози разни, не им вярвай, не е модерно  Whistling...


Браво не тебе.Ти си мъж мечта. smile3525  love001

# 60
  • varna
  • Мнения: 676
Моля да бъда извинена.Похвалата беше за зеф-4 фантом.

# 61
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Аз пък си пера чорапите на ръка.

Браво на теб.Моят мъж също си пере чорапите сам.

# 62
  • Мнения: 2 211
Аз пък си пера чорапите на ръка.

Ти си бил злато! А палачинки правиш ли?

# 63
  • Мнения: 13 512
Само ангора/ на детето/ пера с шампоан на ръка. Всичко останало- в пералнята!

# 64
  • Мнения: 606
Ти си бил злато! А палачинки правиш ли?

  Само омлет мога. И салатка.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 097
Нищо не пера на ръка  Naughty

# 66
  • Мнения: 1 152
Как може да има "За" прането на ръка - в кой век живеете? Никога не съм прала на ръка, мама така ме е учила. Crazy

И не си слагам сутиените в торбика /нищо, че си я имам/. Mr. Green

# 67
  • Мнения: 5 462
Нищо не пера на ръка и аз . Naughty ooooh!

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Явно темата е от типа-да се съберем и да си се съгласяваме дълго и напоително.

Има неща, които е добре да се перат на ръка, друг въпрос е дали го правим.
Има дрехи, които пускат (не ми  излизайте с парцалчетата, дето всичко обирали  Crossing Arms)
Има пуловери, които е обидно да бъдат прани в пералня, защото трябва да уважаваме и външния си вид, освен ръцете.
Има бельо и чорапогащи, които ще имаме за кратко, ако не са прани на ръка, защото трябва да уважаваме и парите, които даваме.
Има и начини да переш на ръка без да ти излизат мазоли и пр, както има голямо разстояние между две краности.

И така нататък...

Но извинявайте, май темата е, търся и други сподвижници, които са като мен, щото ми липсват смислени доводи  newsm78
+1

# 69
# 70
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
По темата съм против,но понякога се налага.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 744
И аз съм "против" по принцип, но се налага  Wink Не мога и да си помисля да пусна бельото си в пералнята. Както и фините блузи. Пък и дори на най-деликатния режим на ръчно пране.

# 72
  • Мнения: 1 449
Не пера нищо на ръка, а не ми и се отдава.

# 73
  • Мнения: 7 430
...аз съм от 16-ти век и понякога ми се налага да пера на рЪка Crazy
Детето като се наака в гащичките ги изпирам веднага на ръка  Peace
МирО има няколко фланели и тениски, които "пускат" боя и тЯх пера на ръка...

Това е bowuu

Много крайни мнения прочетОх...ох горката аз ooooh!

# 74
  • Мнения: 2 759
                      Да си допълня предишното мнение - понеже много повече харесвам изпраното на ръка, понякога накисвам за няколко часа предварително и после само плакна с пералнята. Това някакъв микс се води сигурно...  newsm78? И всякакви подобни комбинации си правя... пералнята ми го позволява.

# 75
  • Мнения: X
Против............щом може да влезе в пералнята-се пере там.....ако не излезе в приличен вид-значи  отпада от употреба.............предпочитам да пазя себе си и ръцете си,отколкото дрехите си.

# 76
  • варна
  • Мнения: 1 830
Като се замисля 1-2 пъти да съм прала на ръка Thinking.Всичко слагам в пералнята Peace

# 77
  • Мнения: 1 505
И аз съм "против" по принцип, но се налага  Wink Не мога и да си помисля да пусна бельото си в пералнята. Както и фините блузи. Пък и дори на най-деликатния режим на ръчно пране.
Peace Peace Peace

# 78
Почти всичко пера в пералнята

# 79
  • София
  • Мнения: 4 063
Портокалово момиче, бъзикаш се, нали?  Или наистина смяташ, че изпраното на ръка е по-добре изпрано?

# 80
# 81
  • Мнения: 8 999
Кажете ми, моля, кои са тези "особено фини материи", които не се перат в пералня. Гледам си гардероба и виждам и лен, и памук, и коприна, и вълна - всякакви видове /ангора, меринос, непалска високопланинска късокосместа и дългокосместа и т.н./, коприни всякакви /въпреки, че не ги долюбвам особено/, сутиени - не с банели, а с цели железобетонни конструкции вътре в тях.... е, нищо не ми се е повредило от пране в пералня досега.
Та кажете - кои са особено фините материи /просто за да ги избягвам и занапред, както, явно неосъзнато, съм правила до този момент/.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не знам дали е "особено фина материя" естествената коприна и дантела, но не бих си пуснала бельото с банели и връвчици в пералнята. Както и чорапогащниците. Пускала съм някои по-обикновени, които нося под панталон, та съм виждала резултата.

# 83
  • Мнения: 4 300
Нищо им няма на чорапогащниците. Имам и по плътни от студентските си години, още живи и здрави и си ги нося. Винаги с пола, под панталон слагам веднъж на високосна година. Но и на по тънките- 20 дена- нищо им няма. Естествено черен тънък чорапогащник както и да го переш след 4-5 обуване става на едни чертички, но това е от закачане, дърпане и т.н. Все пак ходя напрад назад, сядам, ставам.
Пак ще се повторя, че ги пера в торбичка, сигурно на реклама заприлича, ама....Не произвеждам торбичи де:) Ако ги пуснете заедно с дреха с цип например може и да стане фал, ципът да закачи чорапогащника Thinking

# 84
  • Мнения: 3 770
Ей ,момичета , тази тема да не стане ,като онази с обувките?  Laughing

# 85
  • Мнения: 2 759
Портокалово момиче, бъзикаш се, нали?  Или наистина смяташ, че изпраното на ръка е по-добре изпрано?
                     Ни най-малко  Naughty. По-добре се изпират нещата  Peace.

# 86
  • Мнения: 281
Прането на ръка смятам за загуба на време.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 063
Портокалово момиче, бъзикаш се, нали?  Или наистина смяташ, че изпраното на ръка е по-добре изпрано?
                     Ни най-малко  Naughty. По-добре се изпират нещата  Peace.

Хи-хи, може пък и да зависи кой пере. Щото моето мнение е напълно противоположно.  Joy

# 88
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Няма За,само Против.
Имам дъъъъълга практика с прането на ръка......мерси.Като си погледна ръцете и ми става зле.
Каквото може всичко в пералнята,което не може се занася в някоя от почистващите фирми.А дрехите са ни такива,че се перат без проблем в пералнята.

# 89
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По цял ден да пера на ръка, пак няма да смогна да изпера купищата дрехи, чорапи, кърпи, чаршафи, покривки... Най-малкото заради това ползвам пералня (понякога се чудя не прегреват ли тия машини?!).

# 90
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
(понякога се чудя не прегреват ли тия машини?!).

естествено, че да.
Най-малко 30-40мин. м/у 2 цикъла.

# 91
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Най-малко 30-40мин. м/у 2 цикъла.
Не го спазвам. В почивните дни пералнята ми е непрекъснато включена ooooh!

# 92
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Нищо им няма на чорапогащниците. Имам и по плътни от студентските си години, още живи и здрави и си ги нося. Винаги с пола, под панталон слагам веднъж на високосна година. Но и на по тънките- 20 дена- нищо им няма. Естествено черен тънък чорапогащник както и да го переш след 4-5 обуване става на едни чертички, но това е от закачане, дърпане и т.н. Все пак ходя напрад назад, сядам, ставам.
Пак ще се повторя, че ги пера в торбичка, сигурно на реклама заприлича, ама....Не произвеждам торбичи де:) Ако ги пуснете заедно с дреха с цип например може и да стане фал, ципът да закачи чорапогащника Thinking
Не ме убеждавай, че чорап от 8 или 15 ден ще издържи в пералнята и няма да си загуби вида. Нали и аз си пера по-обикновените чорапогащници. За ажурните чорапи дори не искам да си помисля какво ще им се случи в пералнята.

# 93
  • Мнения: 1 179
Много внимавам от какви материй са дрехите,които купувам.И какво е багренето им,тъй като никак не обичам прането на ръка.Пера ръчно само сутиени,фино бельо,чорапогащници и материй с нетрайно багрене.Преди години мъжо два пъти вади барабана на пералнята заради паднал банел на сутиен и от тогава не рискувам.При финото бельо усещам леко пожълтяване на тъканите.Може и да не съм права,но ценя скъпото и качествено бельо.

# 94
  • Мнения: 4 300
Не знам на кое се казва ажурен чорап. Мрежести чорапи пера в пералнята. По тънък чорапогащник от 15-20 дена нито съм виждала, нито нося.
За 8 дена никога дори не съм чувала.
Така че YourDesire, не съм те убеждавала нищо относно ажурени чорапи или 8денови чорапогащи.

# 95
  • Мнения: 6 804
Докато разбера какви са тези 15 дена за чорапи зор видях  Laughing Пък то било дение (единица мярка за линейна плътност на нишка).
Зависи на каква програма ги переш. Ако е подходящата не би трябвало да има проблеми. А и по колко време ви трае един фин чорапогащник newsm78
Аз и на ръка да ги пера повече от 5-6 обувания не ми се случва.

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 22:01 от Dincho

# 96
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ами,аз като ще пускам за пране сутиени и чорапогащи ги слагам в калъфката на възглавницата или може да се направи торбичка от хасе за тази цел.

# 97
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
И аз съм любопитна какви са доводите "за" Mr. Green

# 98
  • Мнения: 18 542
Кажете ми, моля, кои са тези "особено фини материи", които не се перат в пералня. Гледам си гардероба и виждам и лен, и памук, и коприна, и вълна - всякакви видове /ангора, меринос, непалска високопланинска късокосместа и дългокосместа и т.н./, коприни всякакви /въпреки, че не ги долюбвам особено/, сутиени - не с банели, а с цели железобетонни конструкции вътре в тях.... е, нищо не ми се е повредило от пране в пералня досега.
Та кажете - кои са особено фините материи /просто за да ги избягвам и занапред, както, явно неосъзнато, съм правила до този момент/.
То зависи и с ква пералня переш, аз в моята не мога да си изпера пуловера от ангора к'вот ще да става, а нямам възможност да си купя по-гъзарска с 30 програми, така че ще си стоя в каменната ера и ще си пера сутиените, кашмирените пуловери и гащите с тантелки на ръка.  Mr. Green

не знам вашето бельо не се ли скапва, но каквото съм прала в пералнята е посивявало и се е обезцветявало с времето, за това предпочитам да си го пазя, а на ръцете ми нищо им няма - все пак не вися нон стоп на мивката.

# 99
  • Мнения: 13 512
Ами,аз като ще пускам за пране сутиени и чорапогащи ги слагам в калъфката на възглавницата или може да се направи торбичка от хасе за тази цел.

няма нужда да се шият, от много години продават такива торби -мрежести , с цип  за пране на бельо.

# 100
  • Мнения: 19 523
Шани,и с банел да са,пак нищо не им става.Моите са такива.Нямала съм проблеми.

виж, не искам да си рискувам сутиените, нито разглобяването на уреда.
Шани, абсолютно си права! На мен ми се съсипаха много скъпи сутиени и една пералня по тази причина. Но са мо това на ръка. Всичко друго - в пералнята!

# 101
  • Мнения: 757
пералнята ми има програма за пране на рака

# 102
моята свеки твърдо За прането на ръка,  за нея е закон -белиото се пере на ръка, незнам защо и не питам, само и се чудя на акъла дето хич го няма.а преди да поживее с мен переше и кърпите си на ръка и повечето неща, пералнята беше за паметник.сега често я използва но само на нощна тарифа, а аз съм в процес да обучение че детските дрехи няма да с е изцапат, ако се пуснат с нашшите напр.

# 103
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това явно е отличителна черта на свекървите. И моята като ги запремята тия легени в банята... Tired

# 104
  • Countryside
  • Мнения: 11 642
Всичко пера в пералнята, имам си специални торбички за по-фините дрехи и за бельото. Все пак пералнята има програма ръчно пране, не е нужно да се напъвам  Mr. Green

# 105
  • Мнения: 3 036
Всичко в пералнята.
Само когато ми се налага нещо да облека,а не ми се струва чисто,го изпирам на ръка,за да не пускам пералня за една дреха(все пак съм от Габрово).
Друг случай е ако съм покапала нещо или нацапала и трябва спешно да го третирам с препарат и да го изпера на ръка.
Иначе не.

# 106
# 107
  • София
  • Мнения: 4 397
Много ми е интересено да чуя доводите "ЗА" прането на ръка... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един!

а освен това по-съвременните перални си имат програми и за деликатни тъкани и за вълна. Пуловерите ми от пералнята изглеждат по-добре отколкото прани на ръка... Просто защотот аз немога да ги изперя толкова хубаво. Пера с препарат за вълна на програма за вълна... И са си екстра. Същото важи и за деликатни тъкани, които обаче са рядкост 'щото не съм почитателка на дантелки...

И аз мисля така  Peace нищо не пера на ръка, а доводите за бельото са ми доста смешни  Shocked
имам бельо на различни фирми скъпи, евтини и нямат мърдане  Peace

# 108
  • Мнения: 1 505

Много ми е интересено да чуя доводите "ЗА" прането на ръка... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един!

Моя довод,е че моята половинка има дрехи на Д&Г,Енерджи,Кeлвин Klein и др.известни марки,които са много деликатни и ги пера на рака след всяко обличане,защото перелнята ни няма такава функция.А моето бельо е на Уомен сикрет и също е деликатно и също изисква грижи.А за една две блузки само да пускам пералнята не си струва,както и не смесвам бельото с каквито и да са други дрехи.

# 109
  • varna
  • Мнения: 676

Много ми е интересено да чуя доводите "ЗА" прането на ръка... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един!

Моя довод,е че моята половинка има дрехи на Д&Г,Енерджи,Кeлвин Klein и др.известни марки,които са много деликатни и ги пера на рака след всяко обличане,защото перелнята ни няма такава функция.А моето бельо е на Уомен сикрет и също е деликатно и също изисква грижи.А за една две блузки само да пускам пералнята не си струва,както и не смесвам бельото с каквито и да са други дрехи.



Бре,бре!!!Мисля че жена от твоята "класа" не трябва да пере на ръка.А и щом носите такива"маркови"дрешки,би трябвало да имате и "маркова"пералня,която да има функции за деликатни и "маркови"дрешки. newsm62

# 110
  • Мнения: 3 770

Много ми е интересено да чуя доводите "ЗА" прането на ръка... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един!

Моя довод,е че моята половинка има дрехи на Д&Г,Енерджи,Кeлвин Klein и др.известни марки,които са много деликатни и ги пера на рака след всяко обличане,защото перелнята ни няма такава функция.А моето бельо е на Уомен сикрет и също е деликатно и също изисква грижи.А за една две блузки само да пускам пералнята не си струва,както и не смесвам бельото с каквито и да са други дрехи.


Бре,бре!!!Мисля че жена от твоята "класа" не трябва да пере на ръка.А и щом носите такива"маркови"дрешки,би трябвало да имате и "маркова"пералня,която да има функции за деликатни и "маркови"дрешки. newsm62


 newsm62

# 111
  • Мнения: 1 526
И аз пера всичко в пералнята.
Случва се понякога да изпера нещо спешно или накапано, но кото цяло съм "против" Naughty

# 112
  • Мнения: 1 505
Не си мисли,че си много оригинална с написаното,теб сега яд ли те е,че някои хора могат да имат маркови дрехи?А колкото до това дали имаме или не пералня с такава програма мога само да кажа,че живеем под наем за в момента и не мога да си позволя да си копувам каквото на мен ми се иска,защото няма къде да го сложим,а старото не може да се изхварли,защото си е на хазяите и когато напускаме трябва да им го закупим това което вече е имало и ние сме изхвърлили.

# 113
  • Мнения: 3 770
Не си мисли,че си много оригинална с написаното,теб сега яд ли те е,че някои хора могат да имат маркови дрехи?А колкото до това дали имаме или не пералня с такава програма мога само да кажа,че живеем под наем за в момента и не мога да си позволя да си копувам каквото на мен ми се иска,защото няма къде да го сложим,а старото не може да се изхварли,защото си е на хазяите и когато напускаме трябва да им го закупим това което вече е имало и ние сме изхвърлили.

bubina може и да е яд ,но и ти май преди марковите дрешки трябваше да научиш правописа и пунктуацията?!

# 114
  • София
  • Мнения: 4 397
Не си мисли,че си много оригинална с написаното,теб сега яд ли те е,че някои хора могат да имат маркови дрехи?А колкото до това дали имаме или не пералня с такава програма мога само да кажа,че живеем под наем за в момента и не мога да си позволя да си копувам каквото на мен ми се иска,защото няма къде да го сложим,а старото не може да се изхварли,защото си е на хазяите и когато напускаме трябва да им го закупим това което вече е имало и ние сме изхвърлили.

 Shocked Shocked Shocked
Къде прочете, че я е яд  ooooh!  ама вие съвсем се уляхте,  и какво като имате маркови дрехи, те не се перат в пералня и защо  newsm78
Както по нагоре писах имам и хубаво бельо скъпо имам и по евтино, разбира се имам и маркови дрехи  Mr. Green и дрехи от Илиенци / чак ми е смешно колко сте ограничени /  всичко пера в пералнята и нищо не е мръднало.
Не е зле да използваш проверка правопис преди да се хвалиш с марковите си дрехи.

# 115
  • Linz
  • Мнения: 11 619
kimba77, що не си признаеш, че завиждаш заради Кeлвин Klein?! hahaha

# 116
  • Мнения: 3 770
Забравих да спомена ,че  аз си пера вИрсачИто и робертото  Cavalli ф пералнята! Пускам на 90 градуса , центрофугата на 1500 оборота и готово!Кви са тия глезотии програма за на ръка?!  newsm78 Че да ни ми изглеждат лошо дрехите ,я?!



Я , ми вижте блузата на роберто кавала след пране!1129 евро съм броила за нея!Ама ха!

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 20:19 от диди69

# 117
  • София
  • Мнения: 4 397
kimba77, що не си признаеш, че завиждаш заради Кeлвин Klein?! hahaha

Хвана ме   Mr. Green признавам си  Joy

А какво е тва  Кeлвин Klein , че аз както по нагоре съм писала коментирах за бельото, че нямам възможност да си кОпувам дрехи,   Mr. Green та дрехи не пера изобщо  Joy

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 19:48 от kimba77

# 118
  • Мнения: 3 770
И не се смейте!Момичето е право,че пере Кeлвин Klein и Д&Г на ръка! Аз затова минах  на Calvin Klein и D&G Dolce&Gabbana!

# 119
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
моята свеки твърдо За прането на ръка,  за нея е закон -белиото се пере на ръка, незнам защо и не питам, само и се чудя на акъла дето хич го няма.а преди да поживее с мен переше и кърпите си на ръка и повечето неща, пералнята беше за паметник.сега често я използва но само на нощна тарифа, а аз съм в процес да обучение че детските дрехи няма да с е изцапат, ако се пуснат с нашшите напр.


мойта пък  каза, че пералнята се ползвала само в краен случай - за пране на чаршафи и по-големи кърпи - нищо , че тя пере всичко там  hahaha
явно това правило важи само  за под 50 годишните Joy Joy Joy

# 120
  • Мнения: 1 505
Извинeте ме,но марките когато ги написах(защото нямам кирилизирана клавиатура),на проверка правопис не ми ги поправи,и не мисля,че тук се обсъжда правописа.Аз ще продължавам да си ги пера дрехите по този начин,за да им се радвам по-дълго.

# 121
  • Мнения: 2 759
                   Миличка Бубина, може ли да поясниш частта с марковите перални? Кои перални според теб са маркови? Кои програми са за маркови дрехи? Благодаря предварително. Би било мило от твоя страна следващия път да се опиташ не само да напишеш нещо, но и да кажеш нещо с написаното. Грамотно  Crossing Arms.

...Не е зле да използваш проверка правопис преди да се хвалиш с марковите си дрехи.
                   Миличка Кимба, да пуснеш постинг с правописни грешки, в който се присмиваш на чуждите е неетично  Naughty. Знам, знам, твоите са от бързане и ще ги оправиш  Whistling...

# 122
  • Мнения: 1 505
                   Миличка Бубина, може ли да поясниш частта с марковите перални? Кои перални според теб са маркови? Кои програми са за маркови дрехи? Благодаря предварително. Би било мило от твоя страна следващия път да се опиташ не само да напишеш нещо, но и да кажеш нещо с написаното. Грамотно  Crossing Arms.

...Не е зле да използваш проверка правопис преди да се хвалиш с марковите си дрехи.

Скъпа,явно нещо имаш проблеми с четенето.Не мисля да ти отговарям.Мисля че мястото ти е в клюкарника,миличка.И си погледни правописните грешки. newsm62 newsm48


                   Миличка Кимба, да пуснеш постинг с правописни грешки, в който се присмиваш на чуждите е неетично  Naughty. Знам, знам, твоите са от бързане и ще ги оправиш  Whistling...

Нямам какво повече да добавя
.
И ти прочетох старите постинги,ами ти момиче със всички и за всичко се заяждаш,ако си във форума за да създаваш конфликти,си намери друг,че в този няма да те посрещнат радушно.
[/color]

# 123
  • Мнения: 3 770
 bubina, сега си намери майстора!Проучили са те до 9 коляно!Може ли така да се заяждаш с всички?!Ми ще те изхвърлят като мръсно коте!И ще трябва да си успокояваш нервите с пране на ръка!

# 124
  • varna
  • Мнения: 676
Нещо май нещо не ти изнася!Заяждам се само с такива като теб.Радвам се,че си направила труда да прочетеш постингите ми.Във форума съм,за да разговарям с приятни хора на теми,които ни вълнуват,както и да споделим опит.Но наистина се надявам да продължим по темата,а не да се занимаваме с кокошкарски истории.Лека вечер ти желая,мила. newsm51

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 00:53 от bubina

# 125
  • Мнения: 2 759
                   Вмъкнала си четири изречения в постинга ми. Не разбрах чии са. Не разбрах и дали са към мен или към Кимба. При това положение дори не мога да ти отговоря (в случай, че са към мен). Уви!

# 126
  • Мнения: 7 091
Хайде поуспокойте се малко, за да не се налага да минавам с метлата! Peace

# 127
  • Мнения: 1 632
Може ли в такава тема да намерите за какво да се заяждате  #Crazy !
Пералнята ми се счупи ,отивам да събирам листа  Mr. Green

# 128
  • Мнения: 1 900
Всичко пера в пералнята Peace

Общи условия

Активация на акаунт