"За" или "Против" прането на ръка?

  • 6 427
  • 128
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 036
Всичко в пералнята.
Само когато ми се налага нещо да облека,а не ми се струва чисто,го изпирам на ръка,за да не пускам пералня за една дреха(все пак съм от Габрово).
Друг случай е ако съм покапала нещо или нацапала и трябва спешно да го третирам с препарат и да го изпера на ръка.
Иначе не.

# 106
# 107
  • София
  • Мнения: 4 398
Много ми е интересено да чуя доводите "ЗА" прането на ръка... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един!

а освен това по-съвременните перални си имат програми и за деликатни тъкани и за вълна. Пуловерите ми от пералнята изглеждат по-добре отколкото прани на ръка... Просто защотот аз немога да ги изперя толкова хубаво. Пера с препарат за вълна на програма за вълна... И са си екстра. Същото важи и за деликатни тъкани, които обаче са рядкост 'щото не съм почитателка на дантелки...

И аз мисля така  Peace нищо не пера на ръка, а доводите за бельото са ми доста смешни  Shocked
имам бельо на различни фирми скъпи, евтини и нямат мърдане  Peace

# 108
  • Мнения: 1 505

Много ми е интересено да чуя доводите "ЗА" прането на ръка... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един!

Моя довод,е че моята половинка има дрехи на Д&Г,Енерджи,Кeлвин Klein и др.известни марки,които са много деликатни и ги пера на рака след всяко обличане,защото перелнята ни няма такава функция.А моето бельо е на Уомен сикрет и също е деликатно и също изисква грижи.А за една две блузки само да пускам пералнята не си струва,както и не смесвам бельото с каквито и да са други дрехи.

# 109
  • varna
  • Мнения: 676

Много ми е интересено да чуя доводите "ЗА" прането на ръка... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един!

Моя довод,е че моята половинка има дрехи на Д&Г,Енерджи,Кeлвин Klein и др.известни марки,които са много деликатни и ги пера на рака след всяко обличане,защото перелнята ни няма такава функция.А моето бельо е на Уомен сикрет и също е деликатно и също изисква грижи.А за една две блузки само да пускам пералнята не си струва,както и не смесвам бельото с каквито и да са други дрехи.



Бре,бре!!!Мисля че жена от твоята "класа" не трябва да пере на ръка.А и щом носите такива"маркови"дрешки,би трябвало да имате и "маркова"пералня,която да има функции за деликатни и "маркови"дрешки. newsm62

# 110
  • Мнения: 3 770

Много ми е интересено да чуя доводите "ЗА" прането на ръка... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един!

Моя довод,е че моята половинка има дрехи на Д&Г,Енерджи,Кeлвин Klein и др.известни марки,които са много деликатни и ги пера на рака след всяко обличане,защото перелнята ни няма такава функция.А моето бельо е на Уомен сикрет и също е деликатно и също изисква грижи.А за една две блузки само да пускам пералнята не си струва,както и не смесвам бельото с каквито и да са други дрехи.


Бре,бре!!!Мисля че жена от твоята "класа" не трябва да пере на ръка.А и щом носите такива"маркови"дрешки,би трябвало да имате и "маркова"пералня,която да има функции за деликатни и "маркови"дрешки. newsm62


 newsm62

# 111
  • Мнения: 1 526
И аз пера всичко в пералнята.
Случва се понякога да изпера нещо спешно или накапано, но кото цяло съм "против" Naughty

# 112
  • Мнения: 1 505
Не си мисли,че си много оригинална с написаното,теб сега яд ли те е,че някои хора могат да имат маркови дрехи?А колкото до това дали имаме или не пералня с такава програма мога само да кажа,че живеем под наем за в момента и не мога да си позволя да си копувам каквото на мен ми се иска,защото няма къде да го сложим,а старото не може да се изхварли,защото си е на хазяите и когато напускаме трябва да им го закупим това което вече е имало и ние сме изхвърлили.

# 113
  • Мнения: 3 770
Не си мисли,че си много оригинална с написаното,теб сега яд ли те е,че някои хора могат да имат маркови дрехи?А колкото до това дали имаме или не пералня с такава програма мога само да кажа,че живеем под наем за в момента и не мога да си позволя да си копувам каквото на мен ми се иска,защото няма къде да го сложим,а старото не може да се изхварли,защото си е на хазяите и когато напускаме трябва да им го закупим това което вече е имало и ние сме изхвърлили.

bubina може и да е яд ,но и ти май преди марковите дрешки трябваше да научиш правописа и пунктуацията?!

# 114
  • София
  • Мнения: 4 398
Не си мисли,че си много оригинална с написаното,теб сега яд ли те е,че някои хора могат да имат маркови дрехи?А колкото до това дали имаме или не пералня с такава програма мога само да кажа,че живеем под наем за в момента и не мога да си позволя да си копувам каквото на мен ми се иска,защото няма къде да го сложим,а старото не може да се изхварли,защото си е на хазяите и когато напускаме трябва да им го закупим това което вече е имало и ние сме изхвърлили.

 Shocked Shocked Shocked
Къде прочете, че я е яд  ooooh!  ама вие съвсем се уляхте,  и какво като имате маркови дрехи, те не се перат в пералня и защо  newsm78
Както по нагоре писах имам и хубаво бельо скъпо имам и по евтино, разбира се имам и маркови дрехи  Mr. Green и дрехи от Илиенци / чак ми е смешно колко сте ограничени /  всичко пера в пералнята и нищо не е мръднало.
Не е зле да използваш проверка правопис преди да се хвалиш с марковите си дрехи.

# 115
  • Linz
  • Мнения: 11 619
kimba77, що не си признаеш, че завиждаш заради Кeлвин Klein?! hahaha

# 116
  • Мнения: 3 770
Забравих да спомена ,че  аз си пера вИрсачИто и робертото  Cavalli ф пералнята! Пускам на 90 градуса , центрофугата на 1500 оборота и готово!Кви са тия глезотии програма за на ръка?!  newsm78 Че да ни ми изглеждат лошо дрехите ,я?!



Я , ми вижте блузата на роберто кавала след пране!1129 евро съм броила за нея!Ама ха!

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 20:19 от диди69

# 117
  • София
  • Мнения: 4 398
kimba77, що не си признаеш, че завиждаш заради Кeлвин Klein?! hahaha

Хвана ме   Mr. Green признавам си  Joy

А какво е тва  Кeлвин Klein , че аз както по нагоре съм писала коментирах за бельото, че нямам възможност да си кОпувам дрехи,   Mr. Green та дрехи не пера изобщо  Joy

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 19:48 от kimba77

# 118
  • Мнения: 3 770
И не се смейте!Момичето е право,че пере Кeлвин Klein и Д&Г на ръка! Аз затова минах  на Calvin Klein и D&G Dolce&Gabbana!

# 119
  • 1st floor
  • Мнения: 9 157
моята свеки твърдо За прането на ръка,  за нея е закон -белиото се пере на ръка, незнам защо и не питам, само и се чудя на акъла дето хич го няма.а преди да поживее с мен переше и кърпите си на ръка и повечето неща, пералнята беше за паметник.сега често я използва но само на нощна тарифа, а аз съм в процес да обучение че детските дрехи няма да с е изцапат, ако се пуснат с нашшите напр.


мойта пък  каза, че пералнята се ползвала само в краен случай - за пране на чаршафи и по-големи кърпи - нищо , че тя пере всичко там  hahaha
явно това правило важи само  за под 50 годишните Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт