Как предпазвате едното дете, когато другото е болно?

  • 1 891
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
Никак не ги предпазвам. Когато се разболее единия обикновено се разболява и другия ... такъв е живота  Wink.

# 16
  • Мнения: 8 999
Аз досега не съм открила ефикасен начин - дори веднъж изпратих здравото дете на гости на бабата, но то явно вече се  беше заразило преди да се проявят симптомите на болестта у другото дете.
Но може и да се размине на малкото дете - бебетата до 1 г. все още имат защита от майчиния имунитет, особено кърмачетата или поне кърмени по-дълго време деца.
На моя приятелка синът се разболя от варицела, но бебето не прихвана, въпреки, че през цялото време децата бяха в една стая /толкова имат просто/.

# 17
  • Мнения: 1 440
Няма как да предпазя едното от другото. Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
В общи линии няма как да стане. Гледам да спазвам някакви допълнителни хигиенни правила - отделни кърпи, мия си по-често ръцете като съм правила нещо с болното дете и после трябва с другото (но това като бяха бебета), гледам да не се прегръщат и целуват или да не си ядат един на друг от храната.
Няма начин. Обикновено боледуват с 3-5 дни разлика и така ми се събират по 2 седмици да има болни.

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Момичета, пиша набързо - "Как предпазвате едното дете, когато другото е болно?"

....

До момента не успявам. Разболее ли се каката, задължително и малката прихваща. Слава Богу, по-леко се разминава, де. Е, сега е хремава без сестра й да е "виновна"

# 20
  • Мнения: 3 423
Аз имам само едно дете,но съм правила безуспешни опити да предпазя сина ми,когато е болен мъж ми.Не,че при нас помогна ,но и често проветрявах и пръсках помещенията с разтвор от вода с няколко капки етерично масло от лавандула.

# 21
  • The O.C.
  • Мнения: 61
Не ги разделям.Те се заразяват един от друг преди да се усетим и после няма смисъл от разделяне.Сега бебето е болно,а баткото е здрав

# 22
  • София
  • Мнения: 1 044
Опитът ми с две деца показва, че влезе ли вирус у нас, го изкарват и двете (а понякога и ние с баща им).

# 23
  • Мнения: 1 062
Няма как да стане, но превантивните мерки, които си взела е възможно все пак да помогнат.

# 24
  • Мнения: 2 211
Нямам две деца, но това ми изглежда мисия невъзможна.

# 25
  • Мнения: 1 671
Досега два пъти опазвам бебата като пращам сина ми при бабите. Но това е само защото малката е на няма 2 месеца и не ми се иска точно сега да боледува. По-нататък ще си карат болестите заедно с баткото.  Wink

# 26
  • Мнения: 2 722
Според мен, това което си предприела е добро. Друго не се сещам.
Лично аз с мисълта за второ дете, съм приела и мисълта за верижната реакция.
Е, моля се да се посбият, а не да се целуват докато единя е сополив, ама и боя завършва с целувки, та това не помага  Laughing

# 27
  • Мнения: 4 877
мерси, момичета.

Много трудно с болести и 2 деца. Искам хем големият да оздравее, хем - малкият да не се зарази,
През август успях да опазя бебока - беше на 1 мес, кърмех го с маска, баткото беше много болен, но с бактериална инфекция. Сега обаче с този вирус!



 

# 28
  • София
  • Мнения: 9 860
Досега не съм успявала да ги опазя,а и вече не се и старая да го правя.Нямаме случай едното дете да е болно,а другото да не прихване.

# 29
  • Мнения: 2 839
Не съм и опитвала да ги предпазвам.
Не мисля, че нещо може да се направи. Понякога се заразяват един от друг, понякога не.

Общи условия

Активация на акаунт