Кувейт- 2-ра тема "За Кувейт с любов- снимки и още нещо"

  • 59 929
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 72
Ето още снимки със гледки от кулите.

                

Охо, Рожденничката ахлан ахлан Hug
Приемаме, разбира се. Всеки който има инфо и търси е добре дошъл. Разбира се ще покажем всичко. Благодаря за предложенията и идеите.
За книжките аз докато бях там не се признаваха, но сега май има промяна в закона. Ще проуча инфо, че и мен лично ме интересува.

# 16
  • Мнения: 206
Добро утро Simple Smile
Тъй като днес е последния работен ден преди уикенда тази вечер ще направим едно пазаруване в All - Kout Mall

# 17
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравейте,

бихте ли споделили кои са емирствата, част от ОАЕ? От доста време си блъскам главата с този въпрос! Доколкото схващам Кувейт е суверенна държава, а не част от това обединение.

Апропо, Поздравления за темата. На мен ми е много интересна.

# 18
  • Мнения: 72
Нансен, ОАЕ се състои от 7 емирства.
Столицата е Абу Даби. Всяко емирство има свои настоящ владетел:

Абу Даби - шейх Калифа бин Зайет ал Нахайан от 2004 г.
Аджман - шейх Хумаид бин Рашид ал Нуайми от 1981 г.
Дубай – шейх Мохамед бин Рашид ал Моктоум от 2006 г.
Фуджейра – шейх Хамад бин Мухамад ал Шарка от 1974 г.
Рас ал-Хайм – шейх Сакр бин Мухамад ал Куасими от 1948 г.
Шарджа – д-р шейх Султан бин Мухамад ал Куасими от 1987 г.
Ум ал-Куейн – шейх Рашид бин Ахмад ал Муала от 1981 г.

За Кувейт, да напълно независима държава е. Кувейт е разположен в североизточната част на Арабския полуостров и притежава 9 острова в залива. Двата най-големи от тях са Бубиян (836 кв. км), Файлака.
Това е снимка на един от островите близо до Файлака..личен архив:)

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Благодаря принцесо    bouquet,

най-сетне разбрах истината.

Преди даже съм се заблуждавала, че част от ОАЕ е и Бахрейн, но видно от изброеното, не е!

Същевременно столица на ОАЕ е и едно от емирствата, нали така, или има и град Абу Даби? (както примерно Тунис)

Много е красиво!

# 20
Zdraveite na vsichki.hora,tuk kuveit naistina se predstavia ot nai-krasivata mu strana,no triabva da se znae che kakto vuv vsichki drugi strani i tuk ima neshta,koito drazniat,nepriatni sa i taka natatuk.az jiviah 4godini tam i moga da kaja ot lichen opit che si spomniam praholiaka,mirizlivite gastarbaiteri,glupavite i nahalni beduinskii semeistva,nadmennoto otnoshenie i lipsata na kavalerstvo kum chujdenkite i zlobnite pogledi kum vsichki beli(vse pak ne haresvat amekikanzi i anglichani,tova go razbirash kogato im kajesh che ne si ottam-inache mogat da sa izkliuchitelno lizemerni)i ne ,na posledno misto-chujdenzite vzimat mnogo po-niski zaplati,dori i ako sa na edna i sushta dlujnost s kuveitchanite,rabotiat dva puti poveche i se gleda s losho oko ako trugnesh da si tursish ravnopravieto,s pogled i repliki ot sorta-ne stiga che sme ti dali rabota,ma i se oplakvash!taka che chovek triabva da znae kak da si durji ezika zad zubite,kak da raboti bezropotno i kak da ozeniava i malkoto koeto ima,togava shte mu e dobre v kuveit-inache vi obeshtavam che shte ste silno razocharovani i shte si zaminete ottam mnogo po-burzo otkolkoto ste planirali-kakto mejdu drugoto praviat poveche ot polovinata gastarbaiteri ot evropa.ne iskam da sum kato cheren oblak v tozi forum i da okepaziavam kuveistkata idilia,no realnostta vuv vseki edin sluchai e mnogo polezna.haide i si ostanete sus zdrave!

# 21
  • Мнения: 72
Нансен, столицата Абу Даби е и едно от Емирствата.
Запознатата, много негативно. И аз съм била почти четери години там. Част от това, което пишеш е истина. Но разбира се няма такава страна,която да е идеална, и да няма лицемерие, да няма лоши и неприятни хора. Аз лично не съм срещала някакво лицемерно отношение, може и да е от наивния ми характер. За чужденците е вярно ве вземат по-малки заплати, но ако погледнеш реално в никоя страна няма да дадат по висока заплата на чужденец, освен в Бг-то:)
От личен опит казвам, че заплатата ме е задоволявала, и никога не съм се сравнявала с местните такива. Все пак колко местни има на фона на чужденците и нали държавата трябва да направи нещо по специално за местните и да ги стимулира.
Не бих казала, че хората, които познавам от там са си "държали езика зад зъбите", напротив дори бяха твърде устати и все пак компанията ги държеше на работа.

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Благодаря принцесо!

Оставам си със съжаление, че една от най-добрите ми приятелки работи в продължение на 8 години в Дубай, и имах безброй покани за гостувания при нея, и не се възползах, ей така от глупост и отлагане, и от немукаетлък  #Cussing out Сега приятелката ми е в Европа, но Европата е някакси по-лесно достъпна, което я прави не толкова апетитна за мен, а съм видяла и доста от нея, та сега насочвам взора си другаде.

Запознатата, защо не излезеш от воала на скритостта си, от думите си ли се притесняваш, че влизаш като гост?

И впрочем, темата е опознавателна, и по-скоро би се възприела като евентуален мотив за предприемане на чисто туристическа дестинация, в която няма как да се сблъскаш с фактите, които разкриваш, а не проводник за емигриране и печалбарство в Кувейт. Какво точно те учуди в поведението и реакцията на хората там, това би била и е естествена реакция на всеки етнос, на когото част от чужда материална инвазия би се опитала да присвои блага, които са плод на чуждо географско разположение, право на труд и опит за отричане на благоволение.

# 23
  • Мнения: 800
Принцесо, и аз сварих да се логна накрая.

Запознатата, хубаво ,че си толкова запозната, но не е ли малко-низко да коментираш като гост и по този начин автоматично да  изключяваш правото на дуплика Confused


Нансен, язък, че си пропуснала възможността, дано пак се отвори път някога.

Принцесо, аз като една алчна гарга да попитам за златцето Money Най-хубавия ми синджир ми беше донесен от Кувейт-татко го поръчал по познати. Такава изящна плетка не съм виждала. Май ми го урочасаха Confused и много нелепо го изгубих. Една приятелка вика, леле ще ни нападне някой заради тоя синджир, свали го веднага, аз хоп в джоба и дотам.... Cry    Умирам от мъка и яд всеки път щом се сетя.
Напоследък много куветски сериали гледаме. И ми прави впечатление, че артистите са много смешни, дребнички, нисички, много черни и много смешни, какви физономии правят и как говорят, нищо че не разбирам, и  пак се забавлявам.
А съм чувала, че кувейтцте са по-свестни от други арабски народи.

# 24
  • Мнения: 206
tahmine ти откъде гледаш кувейтски сериали, от сателита ли?

# 25
  • Мнения: 72
Нансен, наистина понякога докато се наким и съберем сили да предприемем едно пътувание възможността за него я вече няма. Била съм в Дубай на почивка и ми харесаха забележителностите и кипящия от лудост живот, но представи си как се чувстват местните там. Всяка нощ града им се преобразява и като се събудят на следващия  ден имат по няколко нови сгради. Това разбира се не е лошо за чужденеца, но аз мисля ако това беше моя роден град, едва ли бих се радвала. Едва ли бих била щастлива да гледам как спомените ми потъват в прах, как на някоя улица която съм израстнала има нов мол. Има още останало от Медина Дубай или стария град, там е очарователно, вярно мръсно, но с чара на Ориента. Предполагам, че в останалите емирства ще е по хубаво...
Аз ти пожелавам все пак да идеш някой ден и да го видиш със собствените си сетива, да усетиш реалността, въздуха...
Ето как изглежда стария и нов Дубай и този, който е в процес на строеж.
      
За останалите Емирства нямам информация, ако някой има информация и желае да открие тема, ще чета с голям интерес...Сетих се сега, че В. Лили живее там, хайде Лили чакаме да ни разкажеш за там. Вярно е, че преди е имало тема, но нещата се променят нали така..

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 13:46 от prinzesa_bg

# 26
  • Мнения: 126
Олееее супер е тази група Принцеске   bouquet особенно втората-Ми аморе много ми хареса.Живи са им песните ...с особен ритъм-тази съм е слушала ...ама кой да занай че е от Кувейт  newsm78
Присъединявам се към AniSim ..я да видим и някоя дрешица-то ще да е хубаво-коприна сигурно и леки материи ще носят
И мен като тахмине златцето ми е на сърцето  Laughing ...дай някоя красота -та да си изплакнем очичките.То в Кувейт ако няма лъскави витрини ..къде?!
Интересно ще ми е и някоя традиционна манджичка-и там ли са като Магреба с Харисата и лютото? леле-ужас е това за моя стомах!!!!
Аз знам за най-известния и богат Арабска кбиблиотика е там-..не знам обаче до колко е верно.В Париж има Институт-Университет на Арабския Свят...та там правят често изложби за всички.Така видях Катар-....много красиви дрехи.Предполагам така е и в Кувейт.От там си спомням тази снимка на Ислямска библиотека в Кувейт-стара с много ценни книги.Ама може и да ми се преплитата нещо познанията.....Та затуй-питам.Ако намеря снимка-ще ви е пратя ...да видим за това ли става въпрос.

# 27
  • Мнения: 72
Принцесо, аз като една алчна гарга да попитам за златцето Money Най-хубавия ми синджир ми беше донесен от Кувейт-татко го поръчал по познати. Такава изящна плетка не съм виждала. Май ми го урочасаха Confused и много нелепо го изгубих. Една приятелка вика, леле ще ни нападне някой заради тоя синджир, свали го веднага, аз хоп в джоба и дотам.... Cry    Умирам от мъка и яд всеки път щом се сетя.
Напоследък много куветски сериали гледаме. И ми прави впечатление, че артистите са много смешни, дребнички, нисички, много черни и много смешни, какви физономии правят и как говорят, нищо че не разбирам, и  пак се забавлявам.
А съм чувала, че кувейтцте са по-свестни от други арабски народи.
Тахмине, съжалявам много за изгубеният подарък. Сигурна съм, че е бил изящен и масивен. Знам, че златото е сравнително евтино там а и каратите са 24. Имат добро качество и изработка, но я правят там. Нямат такива майстори.
А за кувейтчаните, знам че не ги долюбват от другите страни в Гълфа. Все пак Кувейт е била перлата на Гълфа, и малко е останало от това тяхно самочувствие, но са и малко по груби като цяло. Иначе дребнички са почевето и имат специален кувейстки арабски диалект. Езика и им е по-груп, думите звучат по твърдо и дълбоко, но ми харесва:)

Моля те избери си еднко скромно подаръче от мен, от тези 24-каратови украшения  Hug


Дала избери и ти нещо:))

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 14:18 от prinzesa_bg

# 28
  • Мнения: 800
Надя, със сателит, но не ме питай за програмата. Толкова са много, че съм сигурна и момчето не е смогнал да превключи на всичките ooooh! Ох, няма ли пак някои да среже кабелите, така добре беше и без сателит

Принцесо,искаш да ми изтекат очите май Party не ме подмамвай с тия синджири, няма като изгубения ми Cry

# 29
  • Мнения: 72
Важна роля в Кувейт играе модата, тенденциите, и стила на живот, защото нека бъдем реалисти, но няма много друго да се прави. Жените прекарват много време, усилия и пари за да
достигнат желания от тях вид. Постоянно ме удивлява тяхното въображение и творческа способност, която много от тях изявяват чрез облеклото, но когато трябва да го направиш, как
да определиш какво е Кувейстки стил?
Някои жени са скромни и предпочитат типичната черна абая. Това обаче не винаги онзачава, че дрехата е евтина. Напротив има толкова изискани и скъпи абаи, че просто са ми оставяли
очите по бродериите и по финната изработка. Други предпочитат влиянието на Европейската и Американска култура и се обличат модерно. Разбира се в рамките на приетите религиозни норми.
Истината е, че в Кувейт има мода за всеки, има магазин за всеки вкус като преобладават по- големите размери размери.
Провеждат се и модни ревюта за по изтънчените вкусове.

Общи условия

Активация на акаунт