Раз, два, три, ще съм ученик, нали-набор 2001

  • 17 346
  • 362
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 524
Абе само нашето ли педи е категорично,че ще направи ваксините след като навърши седем?  newsm78
 Като я попитах,настръхна-да не съм пришпорвала нещата,тази ваксина се правела при навършени седем години ,така че да чакаме. Confused
Така де, моят навърши 7 години януари месец и дори закъсняхме малко с ваксините. Вие сте в края на годината - затова.

# 136
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
................................ ние имаме 2 деца с варицела в детската #Crazy

 в нашата група се изредиха едно след друго 6 деца и постоянно променят крайната дата на карантината Rolling Eyes а тази вечер видях, че и на дребната са и излязли три пъпки от които двете с мехурче. Дадох и малко червено вино да видим утре ще има ли и други пъпки. Утре в 8 имаме час при личната .......................

# 137
  • София
  • Мнения: 40 958
спането с плюшени играчки е и нашата слабост
И аз не знам как Дияна си намира място в леглото от толкова много играчки. Баща й започна да й прави забележки и да забранява увеличаване броя на играчките.

За ваксините... в петък мисля да минем през ДКЦ-то.

# 138
  • Мнения: 173
................................ ние имаме 2 деца с варицела в детската #Crazy

 в нашата група се изредиха едно след друго 6 деца и постоянно променят крайната дата на карантината Rolling Eyes а тази вечер видях, че и на дребната са и излязли три пъпки от които двете с мехурче. Дадох и малко червено вино да видим утре ще има ли и други пъпки. Утре в 8 имаме час при личната .......................
Аз така се страхувам от тези шарки  Shocked
До сега все минавахме между капките.Чувала съм , че колкото е по-малък толкова по-леко протича.Но сега се притеснявам защото имаме бебе в къщи.В нашата детска не съм чула  сега да има. Praynig
Зъбчето на Гого все още се държи и не пада.Ще изчакаме още малко - и пак на зъболекар.

На 6 г.не са ни правили никаква ваксина.Сега като станем на 7г. трябва да ни правят ДТК+П ли?
Личната нищо не ми е споменавала.Ще трябва утре да я посетя.

Как празнувате рождения ден в градината?Интересно ми е защото Гого скоро ще има рожден ден.

# 139
  • Мнения: 641
Полиото са го слагали на нашите деца /2001 г./на 2 години.
Това е от новия им.календар.
ДТК и на нас не са слагали на 6 год.Разбрах , че само БЦЖ слагат на децата от нашата група.

# 140
  • София
  • Мнения: 547
На Криси й сложиха ваксините преди 10 дни. Първо манту-то, след три дни полио и ДТ - по едно боц във всяка ръчичка.
Нашите деца са по стария имунизационен календар, защото по него са почнали и по него продължават.
А за шарките - миналата година по това време Криси изкара варицелата - с доста пъпки и неразположения, бебето /на 3 месеца тогава/ се разболя на третата седмица след каката, но беше точно с 5 пъпки.  Rolling Eyes

# 141
  • Мнения: 51 463
не се излагайте, карах варицелата на 22 години, щях да умра  Sick
само като се сетя какво ми беше...исках да скоча от балкона...
а детето я изкара с точно три дни неразположение, тогава беше на годинка- две
колкото по- рано, толкова по- добре

# 142
  • На черешата
  • Мнения: 8 394
 Днес и мен ме питаха за разрешение Дарина да гледа филма за човешкото тяло и половата система. Mr. Green

# 143
  • Мнения: 791
Днес и мен ме питаха за разрешение Дарина да гледа филма за човешкото тяло и половата система. Mr. Green
Така лииии, мен никой не ме е питал!  Crossing Arms  Интересно ми е дали са ти казали повече за този филм и как е направен? Ти осведомена ли си предварително за сюжета? И дали са ти дали време да си подготвиш детето предварително за този филм?

# 144
  • На черешата
  • Мнения: 8 394
 Обясниха,че било анимация.Детето ми е подготвено ,не се притеснявам.Но двоечера със сигурност ще има въпроси. Mr. Green

# 145
  • Мнения: 791
Благодаря ти за бързия отговор  Flutter Имаш късмет, че е анимация, при дъщеря ми не е било  Rolling Eyes  Колкото и да сме си говорили с нея, определено не беше подготвена да види мъж гол, момчетата ги е виждала в детската и приема всичко нормално, но мъж... кофти ми стана  Tired

# 146
  • София
  • Мнения: 547
Какъв филм? Аз не съм чула за пободно нещо  newsm78

# 147
  • Мнения: 791
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285140.40;topicseen
ами, тук съм обяснила, води се спор  Mr. Green  коя е златната среда  Laughing  докъде да стигнем в сексуалното възпитание  Rolling Eyes

# 148
  • София,
  • Мнения: 4 267
А пък нас ни питаха дали искаме детето да остане и лятото на градина, или поне юни месец!  newsm78 Аз още се чудя, защото ще са в сборни групи, а и нали аз съм си в къщи та мога да си го гледам! В нашата градина не ни отказват да ги гледат и през лятото, а даже и сами ни молят да ги оставим. И това е така, защото са минали на собствен бюджет и трябва групите да са им пълни, за да получат парички!
А за филма, още не са ни питали и май не са им го пускали, ще питам малкия довечера!
Вчера по новините наобяд гледах за проблема с флуорозата във Варна, където в детските градини давали на децата добавка от флуор но я давали в  млякото и се замислих, ами ако и тук правят така, аз питах сина си дали им дават някакви таблетки, но той каза, че не, да ама ако го слагат в млякото как ще разберем, че им дават нещо! Направо се хвърлям в ужас! Да се оправя това гадно време и да почна з да ходя до градината да го забирам, за да говоря с госпожите! Баща му само го води и го прибира, ама нито разбира какво е ял нито нищо!
А за ваксините и аз все се каня да го водя да му ги сложат, ама нещо в последно време той все или е хремав или покашля и още изчаквам!

# 149
  • Мнения: 641
Хе, хе  Laughing

А пък на мойта щерка им казали да си носят четка и паста зъ зъби.Ще ги учат да си мият зъбите ooooh!

А за "как идва бебето?" и "какво е секс?" ме е питала и съм отговорила на въпросите й.То вече не само по филмите ами и по рекламите ще се **** още малко.По-добре да им обеснят възрастни отколкото като видят сцена от филм да се притесняват.

Общи условия

Активация на акаунт