пиете ли фолиева киселина без бременност??

  • 39 055
  • 431
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 294
И аз пия  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз пия, вече 2 години. Надявам се скоро да забременея.  Grinning

# 17
  • Мнения: 551
С две ръце - ЗА ФК  Peace

# 18
  • Мнения: 112
И аз я пия вече 1 г., но я спирам когато ми дойде и като ми свърши пак я почвам, така си почивам 6-7 дни.Мисля си , че пък и постоянно пиене може да не е хубаво newsm78

# 19
Аз също пия ФК вече втори месец, тоест от както започнахме опитите за бебе , но не мога да разбера защо някои лекари не препоръчват да се пие редовно? newsm78 Моята лекарка ми каза да я пия първия месец, ако не забременея  да я спра, след това пак да я почна и така да ги редувам . Аз се позачудих- все пак нали е добре да се пие за профилактика на спина бифида, защо да я спирам въобще? Thinking...

# 20
  • Мнения: 1 054
И на мен не ми я препоръча никой... тук видях, че много хора пишат за нея и чух и за спина бифида.. Та днес бягам до аптеката и я започвам Simple Smile А колко парички е някой може ли да ми каже  Hug

# 21
  • Мнения: 57
Хубаво е да се взима преди да забременееш,плюс това не вреди напротив полезна е Peace

# 22
  • Мнения: 2 343
Буболече-мече, 3,70 лв. за 120 таблетки в шишенце е последната, която купих. Има и на блистери по 60т, по 90т и са за предпочитане, защото не се окисляват.

# 23
  • Мнения: 179
Аз я пиех редовно в началото, но лекарката каза,че не трябвало сега,като се подготвяме за бебето,било рано,а после...?! Confused

# 24
  • Мнения: 1 054
Мира_мими много ти благодаря ще знам да търся блистери...
Звезда.. не си ли се замисляла дали пък ще го хванеш от първия ден на зачеване бебето, че да я пиеш чак тогава .. Някой разбират и във втория и третия месец дори.. да не кажа, че според мен и в края на първия да започнеш пак е късно.. така поне аз мисля  Peace

# 25
  • Мнения: 179
БуболечеМече, права си, и аз бях изненадана от думите на гинеколожката, но тя твърдо каза, че е рано. И аз спрях. Но сигурно пак ще започна, все пак фк не вреди.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 423
Според това, което съм чела фолевата е най-важна именно в първите седмица на ембриончето, когато дори незнаем, че го има. Има гинеколози, които просто не си четат нови книги,а си ползват учебници от едно време. Какъв е смисъла на фолиевата,ако я започнеш след като за минали 3 седмици от както бебето е в теб?

# 27
  • Мнения: 551
Аз я пиех редовно в началото, но лекарката каза,че не трябвало сега,като се подготвяме за бебето,било рано,а после...?! Confused
Каква е тази лекарка-разбирателка- за първи път чувам такова нещо  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 152
И на мен не ми я препоръча никой... тук видях, че много хора пишат за нея и чух и за спина бифида.. Та днес бягам до аптеката и я започвам Simple Smile А колко парички е някой може ли да ми каже  Hug

Аз пия Неофолик мета, по препоръка на моя фармацевт. Струва около 8,60 - за три месеца.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Ми преди пиех , но много килограми качих от нея , за това я спрях , ще я почвам при евентуална бременност Wink

Общи условия

Активация на акаунт