73 СОУ, 104 ОУ, 121 СОУ

  • 20 767
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 952
, защото нещо не го хвалят.
да, така е. Приятелката ми ще си мести детето от 104-то.
Шани, а някъде в района ли ще го мести, извинявай за отклонението? Защото ако детето не е учило немски, 73-то отпада, поне при нас е такъв случая. Аз мисля да запиша сина ми догодина в 5-ти клас в 104-то. Аз като предимство отчитам това, че е основно и няма големи ученици, както и паралелките със СИП математика или английски.

Относно първи клас и аз съветвам да се търси добрата учителка, тя ще прекарва почти цялото време с децата 4 години. А и при добрите учителки има голям наплив и се оформят по-силни класове. Синът ми изкара вече почти 4 години при учителка с добра слава в основно училище, тя си имаше амбиции класа да е с добри резултати и честно казано й се чувствам благодарна.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 952
Връщам се да допиша, че четох две скорошни теми за района, кратички са, но все е нещо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=273421.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280071.0

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 21:56 от bib.bib

# 17
  • Мнения: 30
Благодаря много за лимковете, bip.bip  bouquet

# 18
  • Мнения: 138
Bip. bip.
И аз ти благодаря  Hug Hug Hug

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, защото нещо не го хвалят.
да, така е. Приятелката ми ще си мести детето от 104-то.
Шани, а някъде в района ли ще го мести,

идея си нямам. Те си смениха жилището и може би ще я запишат там, където им е най-удобно. Май говореше нещо за 134-то...

# 20
  • София
  • Мнения: 2 952
Благодаря ти, Шани.

# 21
  • Мнения: 30
Моля, споделете мнение и за учителите, които поемат 1 клас в 73?

# 22
  • Мнения: 30
Казаха, че в 73 тази година ще бъдат 4 паралелки, а не както досега по 5.
При този бум на деца в София, незнам как ще стигнат местата?

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моля, споделете мнение и за учителите, които поемат 1 клас в 73?

На кумата ми детето завършва 4-ти клас тази година в 73-то.
И нея ще трябва да питам за името на класната..  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 186
Радвам се, че сте пуснали такава тема, защото и нас много ни вълнува. Само че нашето момче ще бъде в предучилищна тази година.
Дали някой може да сподели впечатления от предучилищните групи в 104 и 121 СОУ? Чух, че госпожата в 104 -то училище не се занимавала много с децата, освен това често изчезвали дрехи и други неща на децата, а тя стояла безучастна.

# 25
  • София
  • Мнения: 478
 За съжаление на мога да помогна с конкретни имена на поемащи първи клас учители. Но ако мога да Ви бъда полезна с малко инфо за 73то училище (Днес огрявам навсякъде bowuu).  Добро училище със сериозни традиции, което макар и да не е "застраховано" от характерните за образователната система у нас проблеми, дава добър старт и е предпочитано не само в района.   Неприятно следствие от тази му слава на "елитно" е необходимостта от мобилизация на фамилията на кандидатстващото детенце за няколконощни бдения с  с цел успешнно приключване на мисията по записването.
  Паралелките са по 4, но чух, че вероятно за следващия випуск ще се открие още една. През началния курс се учи само сутрин, като функционира държавна занималня до17 ч, но само за една от паралелките. За останалите 3 е осигурена занималня към училищното настоятелство (платена), която е до 18ч.  Изучава се немски език, като училищното настоятелство организира и занималня по немски език, провеждаща се  3 пъти седмично. След четвърти клас има възможност за изучаване на руски или френски като втори език. Нивото на обучение е доста сериозно в началния курс, учи се интензивно, с големи по обем домашни и в условията на конкурентна среда ,което, казват някои родители идва малко вповече на отделни деца. Всичко това е преодолимо при наличието на тежащ на мястото си педагог и дори се отразява положително на децата с оглед овладяване на "умението да учат" и дава стабилна основа за по-нататък. Доколкото се чува и тук има известни проблеми в обучението след 4ти клас, но те са общи за всички училища. Най-добри са отзивите за гимназиалния курс и по-специално езиковата подготовка, която осигурява и за това красноречиво говорят високият  входящ бал за 8 клас, (ако не греша, миналата година беше между първите 4 за гимназиите в София) и реализацията след това.
 Относно базата- коментира се като много добра по  ученическите форуми, има голям двор,  два физкултурни салона с школи по балет, таекуондо, отбори по баскетбол, софтбол и др.   Всеки случай две години подред родителите по собствено желание ремонтирахме определените ни класни стаи, така че за Вашите деца всичко може да е ОК Simple Smile
 Общо взето, изглежда училището предлага много от това, което бихме искали за децата си и определено е много добър избор за амбициозните деца и техните родители. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 346
Г-жа Стела Найденова от 121 СОУ  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 952
Много полезна информация, благодаря ти.
Имам и един въпрос, ако се върнеш към темата.
Френски и руски са вторите езици, доколкото знам това беше руска гимназия на времето, а английски не се ли изучава изобщо?

# 28
  • София
  • Мнения: 478
 Bib.bip, преди мно-о-го години, когато и моя милост учеше там Simple Smile, училището беше руско още от първи клас. Дори от първи до трети клас всичко се учеше изключително на руски ( дъщеря ми ме гледа странно, когато борейки се с второлашките задачи си смятам таблицата за умножение  в падежи).
 Изглежда, че са решили да поддържат традицията (и преподавателите си по руски) и не предлагат английски език като втори, което може би не е толкова лошо, предвид малкото възможности  за овладяването на руски език в днешно време. Доколкото зная, има възможност за защита на сертификат за владеене на  руски език , както за немски и френски,  но не съм сигурна на кой етап от обучението се държи изпитът- най-вероятно в края на гимназиалния курс.

# 29
Виждам,че доста от вас нямат реална представа за училищата в този квартал,което е разбираемо!
Доста е важно къде ще запишете детето си още в първи клас,затова като бивша ученичка на 121 СОУ,ще ви споделя мнението си за него(учила съм там от първи до седми клас)!така..като обстановка училището е хубаво,но ако искате детето ви да научи наистина нещо и ако нямате намерения да го местите в 4ти клас, не правете грешката да го запишете там..от 1 до 4 клас всичко зависи от класния ръководител..Ако имате късмет и попаднете на някой от добрите,всичко ще бъде наред.Проблемът се появява от 5ти клас..През първия месец учителите се стараят да преподават добре и да въведат дисциплина..По-нататък ,започват да отсъстват преподаватели,на които не са намерени заместници и децата започват редовно да имат свободни часове..има и добри учители,но преподаването по математика е  трагично,както и по английски(без алианс е абсурдно езикът да се научи достатъчно добре).В шести клас се появяват повече и повече свободни часове или такива,в които не се прави  и научава нищо.В седми клас наистина положението е трагично..имало е безброй много случаи,в които сме отивали за 4 час с сме си тръгвали 5..а 2 седмици преди всякакви ваканции се ходи на училище само ,за да се видиж със съучениците и си говорите по цял ден,тъй като никой от учителите не влиза в час,еднствено господинът по Биология.общо взето живот си живеехме,нищо не учехме и оценките се изкарваха безумно лесно,почти по всички предмети.Иначе има страхотни(като хора )учители..за обучението след 7ми клас въобще няма да говоря!лзащо ли?ами такова няма.е,почти,де..Ходи се на училище за два часа,които рядко се състоят напълно,а ако има дни,в които учениците решат да отидат ,то в часовете е чист купон,тъй като са малко учителите,които въвеждат дисциплина и респектират учениците.. Rolling EyesАми,просто ,смятам,че е грешка да запишете децата си там,въпрек че,все още си обичам старото 121 СОУ!

Общи условия

Активация на акаунт