73 СОУ, 104 ОУ, 121 СОУ

  • 21 043
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 20
73 СОУ е едно от най-добрите у-ща след 7 клас. Миналата уч. година зрелостниците му имаха среден успех на матурата по БЕЛ 5.81 (на 2 място в страната след Американския колеж с 5.82).
Що се касае за първокласник , 34 ОУ на "Родопски извор" е много добър избор.

# 31
  • Мнения: 7
Извинявам се, че не съм майка и че не пиша отговор, а въпрос.
      Тази година съм 7 клас и догодина съм решил да ходя в 73 соу, за да отида като завърша в Германия да живея. Въпросите са ми дали има цигани, наркомани, пияници в 73 соу, бият ли се децата, какво е нивото на образование относно немския език, района около училище спокоен ли е или около училището има мн цигани, побойници, близо ли е някоя спирка до училището, примерно спирка на 204 има ли близо? Мерси ако някой ми обърне внимание  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 2 708
Върби, на сайта тукна училището е написано, кои превозни средства са в близост до училището. Мисля, че със 73 можеш да направиш връзката, която ти  трябва с 204 на бул България, или със 76.

За цигани не зная дали има, но ако са минали летвата на изпита, не виждам какво би могло да те притеснява. За сега не съм чула да има такива. Наркомани и пияници - също не съм чула. Дъщеря ми е там в 8 клас и поне в техния клас няма. Стараят се децата. Момчетата, по думите й са си буйни, ама то това не виждам къде не е. То и момичета страшни има вече, та..... Посбиват си се момчетата в междучасията, ама не да се бият бой, а така да се подбутнат леко. Побоища за сега не е имало. Те си имат тяхна стая, не я делят с друг клас и в 3ма ученика от класа също има ключ и винаги си заключват нещата там, когато отиват в други кабинети, или да играят в час по физическо.
Немския е ОК. Класна им е.
Математиката е на ужасно ниво. Все пак тя идва от математическа паралелка, в която имаше щастието да й преподава много добра учителка, в смисъл да им обяснява и да им държи вниманието. Докато сега е трагично положението. По думите й, госпожата я успива, нищо не й се разбира, обяснява ужасно. Ама за 3 ч седмично - толкоз. Аз за себе си установих, че май няма училище, в което да може да учиш на високо ниво едновременно и математика и език. Едното от двете ще понакуцва, така че ще трябва да се наваксва в извънкласни занимания.

Г-жата по български е много строга. Още в началото им е казала, че тази година ще учат български, който няма нищо общо с това, което са учили до сега. Щели да правят съчинения, да забравят преразказите и за оценка по-висока от 4. Просто тя не била пишела 6ци, защото те изобщо не можели да пишат и съответно има много хляб да ядат. Това е. То други предмети няма Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 33
  • Мнения: 7
Mnogo mersi za mnenieto, vse pak i drugi da pishat ako znaqt neshto, no naistina li ima samo matematika, bulgarski i nemski, ne se li uchi geografiq, istoriq, himiq, fizika...?

# 34
  • Мнения: 2 708
Учи се и история и физика и химия ...... само че от 9ти клас, като някои от предметите, 2 поне се учат на немски, както е във всяка езикова гимназия. Не помня кои точно, нито дали са 2 или 3, тия дето са на чуждия език. Като има и втори език от тогава, който е руски или френски. Английски няма.

# 35
  • Мнения: 7
А някой да знае какъв резултат трябва да имам за да вляза там сле 7ми клас?

# 36
  • Мнения: 1 705
И двамата ми сина учат в 121СОУ - съответно 3ти и 6ти клас.

За началния курс мога само да кажа, че попаднахме на невероятен учител- Р. Куманова. Не само, че е добър преподавател, но е и страхотен човек. Синът ми я обожава и едновременно има респект от нея. Има още една година с нашия клас, така че който ще има първокластник тогава, да има предвид.

За шестокласника мога да кажа, че попадна на сериозни учители  - интелигентни, загрижени и отговорни. Може би е било късмет, но нищо лошо не мога да кажа за тях. Няма непрекъснато отсъстващи преподаватели и рядко имат свободни часове.

Малкият е с английски, посещава платената занималня и сме страшно доволни. Домашни не се пишат вкъщи, по английски покри ниво за 5ти клас в Британика.Големият е с френски и с баща му се занимаваме допълнително с него - и двамата сме франкофони.

С две думи - доволна съм от училището. Но се надявам баткото да влезе в елитна гимназия догодина.
И накрая се сетих нещо - той учи до четвъртиклас в прехваленото 20то училище. Нямам думи на какви учители попадна - пълни психари и неграмотници. така че човешкия фактор е от най-голямо значение.

# 37
  • Мнения: 42
Живея в Гоце Делчев. Детето ми ще е първи клас и немога да избера едно от тези училища.
Моля, за мнения.

Аз учих в 121-во училище, за основно образование беше много хубаво. Средното не чак толкова - не заради преподавателите, а заради децата.

Общи условия

Активация на акаунт