Давате/давахте ли флуорни капки на бебоцие?

  • 2 132
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 258
Давах докато не се показаха горните две зъбчета с жълти петна по тях....Казаха ми ,че това най-вероятно е или от антибиотик(пила е само веднъж откакто се е родила) или от капките флуор.Затова веднага прекратих!

# 16
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не, не съм давала Wink

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Давам на Бубка Зимафлуор от втория месец, всеки ден по 4 капки. Обикновенно ги сипвам в сокчето.  Laughing

# 18
  • Мнения: 3 932
Давам от третия месец без колебание по съвет на стоматолог и на ЛЛ.

# 19
  • Мнения: 2 255
Аз съм пила по време на бременността, а сега  давам на Калоян капки от 3 месец - по 4 капки/ден - по съвет на детската зъболекарката, (каза да ги давам 3 месеца, след което 1 мес. задължително почивка ), после  и джи пи-то ми каза че може да му давам.
А баткото и сега пие таблетки 2-3 пъти в годината по 1-2 месеца.

Калоян - 29.09.2004
Кристиан - 08.11.1992

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 20
  • Мнения: 3 777
Не давам и не бих дала.
Първо пробвах на мен - и тръгна да ми излиза мъдрец!!!След 4 дена прием. Отидох на зъболекар тя каза че еот  това и да спирам. Мъдреца спря да излиза, съвсем е малко се е показал. Много съжелявам че пробвах, защото сега не могат да го махнат-а аз не искам пак да пия флуор, защото няма място къде да расте и не се знае какво ще стане.


Всички зъболекари ми казаха да не давам на бебо, пие достатъчно мляко.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
Още като бременна четох във форума за Зимафлуора и когато ни го изписаха все пак започнах да го давам с едно наум ,даже питах дали на мен са ми давали и майка ми потвърди- а пък аз съм с ужасни зъби се разколебах, но когато прочетох поста на Слънце за изникналия мъдрец в една друга тема съвсем спрях.Мисля,че всичко е генетично и всяко внасяне на химия  в организма малко или много води до изменения в  човешкия организъм та затова спрях .

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Снежи, остави млякото, водата в Бургас е с голямо съдържание на флуор, затова не трябва да се дава допълнително такъв на капки. Аз гласувах с "не".

# 23
  • Мнения: 3 334
За анкетата - не, не съм давала. Прочетох доста по въпроса и ползата от тях е доста съмнителна.

и аз съм на същото мнение!

# 24
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
За анкетата - не, не съм давала. Прочетох доста по въпроса и ползата от тях е доста съмнителна.

и аз съм на същото мнение!

И аз попрочетох това онова из чуждесттранния нет и реших да не рискувам. От малкото ми познания по химия и биология, от това, което прочетох, ми настръхнаха косите...

# 25
  • София
  • Мнения: 15 220
Да.
Но за да вземеш решение трябва да знаеш какво е съдържанието на флуор във водата, която пие бебето ти. Ако му даваш питейна вода от чешмата-в твоя случай не е необходимо да даваш допълнително капки. Виждам, че си от Бургас. Доколкото знам, при вас водата е богата на флуор.

Максималното количество флуор, което децата на възраст до 2г. могат да приемат, е до 0,25мг на ден-общо, от всички източници-в това число вода, капки, паста за зъби и т.н. Това се равнява на 4 капки Зимафлуор. Ако, обаче, детето приема флуор и под друга форма, броят на капките или трябва да се намали, или изобщо да не се дава.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Аз давах на сина ми капки Зимафлуор от 3 месечна възраст и след като изпи шишенцето не съм му купувала и давала нови тъй като и аз четах за противоречивите мнения относно допълнителната дажба флуор

# 27
  • София
  • Мнения: 592
Не съм давала.
Нашата педиатърка каза да не давам, след като е ходила на семинар по въпроса. Тя си каза, че преди това е изписвала Зимафлуор, но вече не го препоръчва.
Аз прочетох материали по темата и съм съгласна с нея.

# 28
  • Мнения: 1 289
Давам, защото така ми препоръчаха педиатър и стоматолог. Но зависи от съдържанието на флуор в питейната вода на района. Давам го по схема, 3 месеца давам, 1 месец почивка. Мненията са много разнородни и в чужбина обикновено не се препоръчва. Но там питейната вода е флуорирана допълнително. Поне от зълва ми знам, че така е в Ню Йорк и затова американските педиатри не препоръчват вземането на допълнително флуор. Абе, въпроса е много шекотлив, като този за ваксините или гърнето ooooh!.

# 29
  • Мнения: 2 071
И аз като повечето мами слушам педиатърката и давам по 4 капки на ден. Говорих с моя позната стоматоложка и тя ми каза, че има смисъл да се дават минимум по 200 дни в годината бз прекъсване за да има полза от тях. От друга страна пък лекарката каза, че лятото е добре да прекъснем за малко. Не знам на кого да вярвам Thinking

Общи условия

Активация на акаунт