Пролетно-освежаваща XIII тема на Френските га(р)джета

  • 19 887
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 909
Честит имен ден, Мадам! Тъкмо се опитвах да се сетя за някой именник, а ти ето че си призна! Наздраве!

Жалана, не мога да ти помогна за кюрето - не съм сключвала брак в църква

Мелинда, няма ли поне да разкажеш нещо за сватбата, не виждаш ли как сме наострили всички уши тук Outta Joint

Добре дошла на Impromptu от Екс - любим град! Там има даже и някаква българо-френска асоциация и организират разни мероприятия, за съжаление на нас ни идва малко далече

Шомон, като върл завистник за пикника, да задам един коварен въпрос - ами ако вали? Mr. Green

# 256
  • Мнения: 6
Ех, момичетааа!
Искам да пусна снимки, ама и на мен ми се изчака чакалото да получа най-хубавите, които за нещастие са в камерите на приятелите ни. И как сега да ви пусна само от нашата камера тези, които са не толкова готини... няма да ни харесате  Grinning
За сватбата... бяхме си решили, че ще сме в много тесен приятелски кръг и действително бяхме общо 6 човека - ние и две двойки приятели на моя новопридобит съпруг, които дойдоха от Лондон за събитието. Случи се чуден топъл слънчев ден. Церемонията беше в мерито на 16 аррдт - красива зала (не че съм била в останалите, но тази беше много величествена). Наместничката на кмета направи церемонията много хубава като преди официалната част ни отправи послание колко важна стъпка е бракът и как общуването между нас е от голямо значение... казахме си "да" и после тя дойде да ни поздрави, като на него каза, че е била в Англия много пъти (каква изненада?!) и много и харесва, а на мен каза, че е чувала само най-чудесни неща за България макар и да не я е посетила все още. Може и да не е вярно, но направи деня ни още по-хубав! След много снимки наоколо се натоварихме на кола, наета специално за целта и отпрашихме за Chartres, на около 80км югозападно от Париж, където обядвахме в чудно ресторантче (предварително проучено и запазено) - било е мелница, до една рекичка, абе чудно! Препоръчвам го за уикенд искейп. Останахме 2 дни в Chateau d'Esclimont - разкошен замък, превърнат в хотел на 30мин от Chartres. Извадихме късмет с времето, успяхме и пикник да си направим. Горещо препоръчвам и това място за празнуване на специални случаи.
В неделя се прибрахме в Париж. Гостите ни си тръгнаха, а ние отлетяхме за югозападния атлантик близо до Биариц. Прекарахме 4 дни до океана в Hossegor - любима дестинация на сърфисти, но за щастие не беше пренаселено, тъй като сезонът не беше почнал. И последните 3 дни от медената седмица прекарахме в Англия у свекърите ми (брей, че странно звучи!), където ходихме по официални обеди да отпразнуваме събитието. Прекарахме чудесно. Е, имаше леко премеждие - при полета Лондон-Париж закъсняхме с точно 2 минути от затварянето на гишето за чекиране и си изпуснахме полета, англичаните не ни направиха компромис, та трябваше да си презаверим билети за следващия полет след 7 часа! Е, не беше чак толкова трагично, купихме си карти за игра, изчетохме сума вестници и времето мина.
Празнуването в България тепърва предстои, но си знам, че там ще е най-хубаво с хората, които обичам!
Сега обратно в реалността. Хубаво ми стана да си спомня всичко това. Благодаря ви. Съжалявам, ако стана твърде дълго и ви досадих, но сами си го изпросихте!  Joy
Благодаря ви още веднъж за хубавите пожелания преди и след бракуването. Супер сте!  Hug
Мистик, в Казанлък знам,че роднини могат и личната ти карта/шоф.книжка/паспорт да получат вместо теб, но в София не е така. Иначе никъде май няма значение колко често си вадиш акт за раждане, през ноември установих, че цената на услугата беше станала двойна, така че какво да ги интересува хората...
Сhumbi, ти пък! Не предизвиквай съдбата с този коварен дъждовен въпрос!  Simple Smile

# 257
  • Мнения: 0
Мацета,извинявам се ,4е така нахълтвам във вашата сладкодумна темичка,но искам да ви попитам нещо.След около две седмици ще заминавам за Франция с дъщеря си (по-точно за Толуза),при таткото.Мисълта ми е,че аз съм със смяна на полета в Рим.Знае ли някой дали от летището във Рим ще ми искат пълномощното на детето(разрешението от таткото за излизане извън граница)преведено на италиански език?Предварително благодаря!                                                     

# 258
  • Мнения: 2 907
Мелинда, страхотен разказ, всичко си представих, даже и шума на водата покрай мелницата  Wink
Права си за снимките - давай бест оф-а, не прави грешката като мен ( аз също чаках снимките на другите и първо пуснах най-смотаните от моя апарат ).
Разбирам, че мъжът ти е англичанин. Разкажи как така се намерихте в Париж, ако не е тайна разбира се. Много съм любопитна, знам  Embarassed

Довена, аз не мога да ти помогна, но тук има мадами, които знаят всичко и съм сигурна, че ще получиш инфо по въпроса ти.

# 259
  • Мнения: 1 325
Момичета искам да ви попитам , за захранването понеже сте минали по този път а на мен скоро ми предстои.С какво и кога?Аз мисля да започна на пет навършени тоест съвсем скоро.Кажете вие как бяхте и с какво захранихте бебоците?
Честит имен ден на Мадам  bouquet

# 260
  • Мнения: 467
Мацета,извинявам се ,4е така нахълтвам във вашата сладкодумна темичка,но искам да ви попитам нещо.След около две седмици ще заминавам за Франция с дъщеря си (по-точно за Толуза),при таткото.Мисълта ми е,че аз съм със смяна на полета в Рим.Знае ли някой дали от летището във Рим ще ми искат пълномощното на детето(разрешението от таткото за излизане извън граница)преведено на италиански език?Предварително благодаря!                                                     
Аз съм пътувала през Рим до Тулуза, но не мога да ти помогна по въпроса, защото таткото в нашият случай е французин и няма такова изискване. Но има една друга мама, Ронка, тя пристигна скоро и може би знае  Thinking

# 261
  • Мнения: 1 194
Мелинда, благодаря за прекрасния разказ! Желая ви дълги години семейно щастие!
Мадам, честит имен ден! Весело празнуване!
Довена, аз лично мисля, че в Италия не ти трябва пълномощно от бащата. Пълномощните се изискват при напускане на страната, чиито гражданин е детето, в случая България. В другите страни този въпрос не ги засяга. Аз обикновено правя смяна в Германия, не ми искат пълномощното. Поискаха ми обаче акт за раждане , защото не сме женени и името ми е друго, трябваше да доказвам, че аз съм майката на децата. Лек път ви желая!

Мари-рус, аз лично захраних след 6 навършени месеца. Захранването е дълъг и главоблъскащ процес, ако може да се забави още по-добре, още повече, че и педиатрите съветват изключително млечно хранене първите 6 месеца. Аз започнах със зеленчуково пюре, мисля май морков. Давах две-три лъжички преди обедното хранене, постепенно се увеличва до половин, после цяло бурканче. Ама се започва: преди или след кърмене, колко преди, смята ли се за едно хранене пюрето, какъв интервал между два различни зеленчука, после се намесват и плодовите пюрета следобяд ooooh!В началото ми липсваше леснотата и яснотата на изключителното кърмене Sunglasses

Не знам кой ни урочаса, ама за неделя дават големи бури, големи климатични катастрофи Naughtyмай ще гледаме пикника през крив макарон....

# 262
  • Мнения: 353
Чумби  Twisted Evil
ето повече инфо за пикникаhttp://www.bulgaria-france.net/evenement/bulletin.html-и снимки...изяжте се тези от провинцията  Mr. Green

 Мари–рус-аз захраних малкият на шест навършени месеца.До този момент си беше само на кърма(и още е Wink,вече не само).Понеже той ми отказа пюрета от всякакъв род и вид го захраних педагогически-с парченца(има подробно инфо в кърмаческия)Първа беше една зряла българска круша-на парчета-след десетина дни с нерви ,в които беше като калинка...и аз   :lol,реших да пробвам и стана:Добре, че го има кърмаческия Peace,да се светна за педагогическото захранване,че колко нерви щяха да ни отидат-аз да бутам лъжици с пюрета и той да плюе...брррр
А иначе си хапваше  нашите манджи -вадех му варени парченца зеленчуци и месо  преди да сложа сол, подправки и застройка...Най-много му се услаждат лук и чесън  WinkА плодовете си ги яде сурови...жалко, че се изръсих за пасатор  Laughing И сокче от портокал пие от десетият си месец...Чете чукча за алергиите,ама реши да пробва-капка по капка до два изцедени портокала на ден...Аз нямам алергия към портокал,и баща му няма-и синът ни  не би трябвало да има по презумпция.И каши не прояде дивачето ,ама ела виж какво й се случва на пълнена чушка сега Laughing,въпреки че недолюбва лъжиците и повечето пъти му давам с пръсти...Но много обича да смуче т. нар. компоти...ама той дреб си е на обратно-първо проходи,после пролази,първо парченца прояде,а сега и пюренца   Laughing 
За сведение соченият като N 1 картоф-моят син не иска и да го близне...а и ми казаха,че всъщност за бебета не е полезен...Така че,действай както го усещаш,ти си познаваш детето,следи му реакциите,мери по теб...както за теб,така и за нея-това от мама го знам,а тя от майка си...
ш-ш-ш-ш-ш някои от кърмаческият да не чуе за какво говорим-ще ме анатемосат  Mr. Green 

 
Мадам-честито ти име-в радост и с гордост да си го носиш   bouquet

# 263
  • Мнения: 0
mariakara,и аз така си мисля,че няма смисъл от превод на пълномощното,но за всеки случай реших да попитам.Няма тогава да го превеждам.Да,и ние не сме женени,значи и на мен ще ми  поискат акта за раждане? ThinkingА него как ще ми го разчетат?Мерси много за пожеланията и за помоща Grinning  bouquet                                                                                                                                                                                           violeta76, голямо ли е летището там,че незнам как ще се оправям там със тази смяна на полета и това дете.Ще пристигна на един терминал,ще тръгна от друг.За първи път ще пътувам и ми е притеснено малко Whistling Confused                                                                                                                                                                                                  mystic,права беше! Wink

# 264
  • Мнения: 0
Pardon,мадами за подредбата на редовете,нещо не се получи Confused

# 265
  • Мнения: 1 909
Dovena, само да те успокоя за летището в Рим - не го познавам лично, но майка ми, която не знае никакви езици, пътува с дребния преди време без да знаят изобщо че там трябва да сменят самолета, и се бяха справили. Безпроблемно пътуване ти желая!

Шомон, а тази мадам Горгачов не е ли малко рускиня? Иначе много интересно звучи - още повече завиждам Close , дъждовете ги предвиждат да са при нас, та може и да минете между капките.
 
Мелинда, мерси  Hug, ще си чакаме сега снимките по-търпеливо

# 266
  • Мнения: 545

Хора, чухте ли това?
http://eurovision.bnt.bg/view/172#audio

Какъв е този ужас?   Sick
Изцяло компютърна музика и ни грам талант или иновация. Страшно тъп текст плюс това.
Така или иначе това предаване никога не съм го гледала, но днес една приятелка ми прати линка на песента-кандидат и останах шут и даун.
Няма да спечели и тази година БГ.

# 267
  • Мнения: 2 907
Клео, песента е ОТВРАТ. Хем ми се ще да гласувам, хем за този бълвоч и един глас не заслужават.

# 268
  • Мнения: 545
Аз за такава гавра не гласувам.  ooooh!

# 269
  • Мнения: X
Привет банда,
не съм ви чела, сега влизам в нета. Ще наваксам тия дни, като се повъзстановя малко и мога да седя в седнало положение по-дълго.
Моите жлъчни приключения минаха и заминаха, всичко беше според плановете, успешно и без нерви. Болницата в която бях е супер нова - работи от по-малко от година, екипите са добри, аз поне попадах само на професионалисти.
Сега си имам 4 дупки в корема, малко болки, но всичко ще мине до няколко дни. Има и от какво да се оплаквам - компания в стаята ми правеше баба тунизийка - голямо мрънкало, с още по-неприятно голямо и шумно семейство. Съкрати ми живота, ама болницата беше претъпкана и не можах да взема персонална стая. Важното че всичко останало беше наред и това е.
Надявам се, че всички сте добре, скоро ще наваксам с четенето.

Общи условия

Активация на акаунт