По-бързо и леко ли е второто раждане?

  • 2 804
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Абсолютно индивидуално е. Моето първо раждане беше кошмар, който и сега не искам да си спомням. Когато наближи да се ражда бебка бях в такъв ужас, че не можех да спя нощем. Е, родих точно за 4 часа от първата безболезнена контракция до излизането на бебето. А силните болки ми бяха около час. Преди това си бяха търпими. Първия път имам епизиотомия с резултат 10 шева - 3 вътрешни и 7 външни. Втория път имам 1 и акушерката каза, че може да мине и без шев, но лекарят реши да го направи. При първото раждане силните и болезнени контракции продължиха около 9 часа. Говоря за истински болезнените, а втория път както казах вече около час. Разлика в килограмите на двете ми деца почти няма. Първата е 3.550 кг., а втората 3.500кг. Не се тревожи излишно, ще мине, а и съм почти сигурна, че ще е по-добре от първия път.

# 16
  • Мнения: 2 818
Второто беше значително по-лесно и бързо. Първото беше 16ч, с всички "екстри"  на дирижираното раждане. Второто почти го проспах - започна в 3ч през нощта, до 7ч спах в 8.50 бяхме в болницата, половин час по-късно родих.

Но всичко е много индивидуално. Колкото и бързо да е,  все ще стигнеш до болницата  Peace

# 17
  • Мнения: 235
И аз ще следя темата Mr. Green

# 18
  • Мнения: 523
Първото си дете раждах 12 часа , а второто - 10 минути . Ако трябва да броя и болките и плисването на водите става половин час . Определено второто ми раждане беше песен в сравнение с първото . В това отношение има голямо значение разликата между ражданията , която при мен е1г и 10 месеца. И двата пъти имам епизиотомия .
Леко раждане и успех ! Hug Peace Peace Peace

# 19
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Всичко си е строго индивидуално. При мен и двете раждания бяха леки. Мисли си положително и всичко ще бъде наред. Желая ти лека бременност докрая и леко раждане! И, разбира се, едно сладко бебче!

# 20
  • Мнения: 641
Второто беше по-бързо, но не и по-леко от първото раждане.
Имай си едно на ум /когато тръгваш за болницата/, че може да получиш по-бързо разкритие втория път.
Бързо и леко раждане!  bouquet

# 21
  • Мнения: 9 973
аз съм чувала,че второто е по-бързо и по-болезнено

# 22
  • BG
  • Мнения: 1 900
При мен първото беше бързо за 3 часа,а второто за 1 но второто бяха много по силни болките да не кажа ужасни,но всичко минава и се забравя.

# 23
Е, след всичко което прочетох се поуспокоих малко.Значи все пак при повечето второто е по-бързичко, което е успокоително.Наистина все пак като си минал веднъж по този път..........знам какво да очаквам.
Първия път влязох с 6см.разкритие и "навирен нос до тавана", от къде взех този кураж и сега се чудя ??? newsm78 newsm78 newsm78
А сега какво ми става не знам ? Защо толкова съм се размислила......може би защото вече почти не остана време ли......
Благодаря ви момичета за успокоенитето   bouquet

Пък и тази епизиотомия......може да ми се размине....

# 24
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вторият път родих много по-бързо, но беше много по-болезнено.
Е, той и юнака реши да мине 4-те килограма Mr. Green, та явно и това си каза думата.
Успех - и бързо и леко раждане Peace!

# 25
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
при мен беше мн по леко и по бързо.за няма и 2 4аса.със нормални,да не кажа леки болки.тежкото да е било 15 мин.имах само 3 шева,а с първото 16.
на 4 ден ве4е ти4ах.
пожелавам ти и на теб такова раждане!

# 26
  • Мнения: 2 818
Освен това можеш да откажеш епизиотомията.

# 27
  • Мнения: 1 103
И при мен минаха леко при баткото за 4 часа с упойка а при малката даже не остана време да ми сложат доктора вика ама тя ражда бе хора  hahaha.

# 28
  • Мнения: 1 479
При всеки е различно.На мен 2-то ми бе по-бьрзо,но адски болезнено след това.Най-бьрзо и безболезнено ми бе 3-то GrinningУспех! Peace

# 29
  • Мнения: 4 406
при мен беше мнооооого по- бързо. за болка не мога да кажа, вторият път бях с епидурал.

Общи условия

Активация на акаунт