Преди година видяхме две чертички, сега ни гледат вече ДЕКЕМВРИйските очички!

  • 11 037
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 57
Амадисче,нашия доки ми каза аз да си преценя дали да давам зимафлуор,но той не го препоръчвал,защото се задържал в организма и аз не давам!

# 271
  • Мнения: 3 110
Момичета, много съм притеснена! Sad
За първи път Яна се подсече, но не знам дали това е подсичане всъщност.. Цялото й пише и дупе е с водни малки пъпчици.. Има 3- 4 и по вратлето, 3-4 и по едната ръчичка..
Това подсичане ли е и как да го третирам?
Да не е признак на алергия??? Ядох преди няколко дни ягоди...
Опишете ми моля ви какво е "подсечено"...

# 272
  • Sofia
  • Мнения: 408
Амадисче,нашия доки ми каза аз да си преценя дали да давам зимафлуор,но той не го препоръчвал,защото се задържал в организма и аз не давам!
и аз не давам! по този повод гледахте ли новините за децата предозирани деца във Варна щот никой не им е казал,че са включени  в програма за храна  обогатена с флуор. http://news.ibox.bg/news/id_115102619

Цялото й пише и дупе е с водни малки пъпчици.. Има 3- 4 и по вратлето, 3-4 и по едната ръчичка..
Опишете ми моля ви какво е "подсечено"...
подсечено трябва да е леко изпръхнала кожата,зачервена и груба. Казваш,че си яла ягоди може и от това да е,но аз до като кърмех ядох,но нищо ни нямаше! Захранватели се с нещо? И най -добре звънни на д-ката си.

# 273
  • Мнения: 686
Абе Скорпи,звучи ми като претопляне!В по-топлите дни как беше облечена?Може и да е алергия!Говори с педито!

# 274
  • Мнения: 3 110
По принцип в събота беше много топло и бях я облякла повечко за разходката.. По едно време като я гушках усетих, че е леко потна на вратлето.. Всъщност като се замисля обривът й май е от тогава горе-долу...
Иначе утре ще питам педи щото и без това ще ходим да ни мерят...
Но както по-горе казах, има водни пъпчици, а не това дето го описва муниека..

# 275
  • Мнения: 56
Амадис прочети първо тези теми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280030.msg7009417#msg7009417
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281541.0
Scorpia сигурно е от претопляне, и Филип имаше такива по вратлето.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 18:22 от desska

# 276
  • Мнения: 219
И аз не давам Зимафлуор!
Скорпи, и аз мисля, че е претопляне. И при нас се е получавало така. С нищо не съм третирала, дупето я оставяй голичка по-дълго като сменяш памперса, а на вратлето гледай да няма дрешки. Ако беше обрив щеше да е мн повече и са едни ситни пъпчици. Все пак питай педито.

# 277
  • София
  • Мнения: 294
А сега де . Днес педиатърката ми изписа зимафлуор и го купихме. Сега съм в чуденка да го давам ли или не???????

# 278
  • Мнения: 630
Амадисче,нашия доки ми каза аз да си преценя дали да давам зимафлуор,но той не го препоръчвал,защото се задържал в организма и аз не давам!
и аз не давам! по този повод гледахте ли новините за децата предозирани деца във Варна щот никой не им е казал,че са включени  в програма за храна  обогатена с флуор. http://news.ibox.bg/news/id_115102619



Марина беше едно от 18-те прегледани деца, поради съмнения от моя страна, заради бели петънца по зъбките. Не го коментирах тук, защото този 70 годишен професор изобщо не ми вдъхна доверие. Първо обвини майките, че дават на децата си минерална вода и тя може да е причина за флуороза. Когато споменах, че Марина пие вода от кана Брита, а не минерална - каза, че трябва да са от друго - и започна да изброява. Като стигна до вземането на АБ като малка - казах, че е приемала и той отсече, че е от тях. На въпроса ми дали да давам на Александра зимафлуор - каза да давам. Аз още не съм купила, а и педиатърката още не ми е казала. Още го мисля и не знам какво решение да взема, но везните клонят към това да и го спестя.
Иначе на децата в градината са давали флуорно мляко и мъжът ми е дал писмено съгласието си. Тогава не знаехме другото становище по въпроса.

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 675
Иве, благодаря за книгата  Hug

Зимафлуор давах на голямата ни дъщеря, защото мислех, че е добре.  newsm78 А сега като се замисля, на Стефи няма да давам.

Аничка
, голям мъж си имаш, страхотен сладур. Както и всички наши дечица. passifier

# 280
  • Мнения: 684
Здравейте мацки!
Цвети зетя е екстра вече -пу пу!Вчера бяхме на лекар и се е справил с кашлици и всички там гадости!
Тони Варна я познавам толкова добре че ми трябва нещо малко като коз за да знам къде е правена снимката. Там оградката и храстите(колкото и смешно да звучи)ми подказаха къде са снимките! Аз точно от там слизам и за плаж, така че...Онази пожарникарската стълба ми е любиматаааа Hug
А за тов акак успявам с две децааа и пред компаа ами въпрос на навик. Орагнизирана съм и като свърша всичко сядам, ако има нещо за правене ме дразни че не е направено.
Записала съм си варненските телефони и ще ходим на разходки непременно Hug Аз без контакти съм умряла направо.

# 281
  • Мнения: 42
Момичета, към колко часа къпете бебчетата си, ние го къпем към 22.30-23.00, защото последното му папкане е към 23.30-24.00, но той си цока и нощем поне по-веднъж, обаче ми прави впечатление, че след като се напапка към 20.30-21.00, след това спи много непробудно и незнам дали не е неправилно това късно къпане. Той се наспивам имам чувството и след това през ноща ми се буди кукуряк и ме е страх ако го къпем по-рано дали няма още повече да се наспива по-бързо и още повече да ме тормози нощем, а вече ми е много тежко с тва ядене и будене през нощта #Crazy newsm78

# 282
  • Мнения: 684
Аз къпя 19-19.30 ч.
Той после будува докъм 21.30 и тогава заспива. Последното му ядене е към 23-23.30ч. но обикновенно яде спящ.Мисля си обаче че лятото ще се къпем по късно, з-то няма да се прибираме в 19ч. тогава може би към 21-21.30ч.

# 283
  • Мнения: 1 210
Алекс, според мен е по-добре да го къпеш по-раничко. Моят младеж го къпем между 19 и 20 - зависи кога се прибираме с баткото от разходка и как върви процеса на готвене на вечерята. Той също се буди в интервала 23-2 за папкане (всеки ден е различно). Буди се и още един път около 5 - пак за папкане. Та искам да ти кажа, че при него нощните будения са в просъница. Ще се събуди истински само ако не намери какво да зацока (много е добър в придвижването към мама). Случвало се е към 2 да се събуди бодър и да пее. Аз се събуждам, колкото да констатирам факта и после заспивам. По някое време той пак е заспал - явно моето "заспало" дишане го приспива отново.
Както е казала и Льонката - лятото сигурно ще се къпем по-късно.

Аз днес купих единия подарък за РД от Хиполенда. После си очешах крастата и в едно от кварталните магазинчета. А преди малко поръчах от Данет другия подарък за именния ден на племенничката. Дано да й хареса

В пощенската кутия ме чакаше изненада. В Шейново попълвах някаква анкета на Панадол и днес получих едно писъмце по случай навършването на третия месец (сигурно има много декемврийчета и не са смогнали, щото вече на четири станахме). Та в него имаше и един много сладък лигавник подплатен с найлонче. Много мило ми стана (колко съм лесна - с един лигавник ме купиха  Joy)

Другото, което ме издигна на вълната е, че ще си поработвам от вкъщи по малко. Много се радвам, че имам някакъв стимул, защото иначе аз трудно се организирам.

Уф, това е от мен засега. Не знам защо се чуствам много хепи и ми се иска всички да напрегръщам. Hug Hug Hug

# 284
  • Мнения: 42
Благодаря ти Лионче за бързия отговор   bouquet
И на теб Аничка  bouquet, ще пробваме и по-ранно къпане за да видя как ще протече нощта.

Общи условия

Активация на акаунт