Чаша с накрайник - от кога?

  • 2 314
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 932
Аз купих такава чаша, когато дъщеря ми беше на 6 месеца и дефакто и захраних тогава и от тогава давам и водичка.

# 16
  • Мнения: 1 103
Ние започнахме да пием от годинка горе долу  newsm78.

# 17
  • Мнения: 1 691
Имаме такава чаша с мек накрайник (Авент), но в упътването пишеше да не се ползва за даване на кърма и АМ - можело нещо да с запуши. Не съм и пробвала да давам мляко с нея, опитах с вода на 6 месеца, но моят човек се научи да пие от нея чак след годинката, при това само и единствено ако отстраня прехваления "магически" клапан срещу разливане.
Щом не иска да пие от шише, и аз на твое място бих пробвала с чашка с накрайник - все е шанс да пропие.

# 18
  • Мнения: 582
Мисля, че му е още рано за такава чаша  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 428
Чашата с мек накрайник е за след 6-я месец.Но пак няма гаранция дали ще я хареса.Пробвай със спринцовка,както са те посъветвали дрвгите мами.

# 20
  • Мнения: 204
Аз купих на 8 месеца, с две дръжки на Playtex. С твърд накрайник, но за да се научи бебето за какво става въпрос ако не засмуква само, му се маха нетечащата клапа за да види бебо  за какво е чашата и че пуска течност, и после му се слага пак клапата но то вече знае какво да прави, защото умее да засмуква. Понеже не може да му се обясни трябва да му се покаже. По този начин за 15 минути се научихме да пием от чашката. 

# 21
  • Мнения: 402
И моята дъщеря си има такава чаша от около два месеца, но след като усети че пуска течност различна от кърма, моментално я захвърля!

# 22
  • Мнения: 1 117
С такава чаша сме от към 9-10 месец , но до преди един месец беше просто една играчка.  Simple SmileЧешеше венците  Wink

# 23
  • Мнения: 317
Купила съм чаши и с мек и с твърд накрайник. Едната е неразливаша се. Сина ми ги използва само за игра, чесане на венци и поливане с вода! Само не и по предназначение.
Мисля, че на 5 месеца му е рано още на детето, но нищо не пречи да пробваш все пак. И спринцовката е добра идея. Успех!

# 24
  • Мнения: 2 374
взех и чаша с накрайник,но много не и харесва,предпочита си шишето

# 25
  • Мнения: 502
  За моя радост аз намерих в един магазин чашка с накрайник"Чиполино"-най обикновена,с две дръжки,но накрайникът е мек и по-широк,с две малки дупчици.Бебо веднага я хареса и от два месеца много обича да си пийва водичка от нея.Само тази чашка хареса,имам и на "Авент",с мек и с твърд накрайник,но формата на накрайника е различна и дупчиците са три,и то големи,много силно тече и се задавя.Ако намериш чашка на "Чиполино",може да му допадне-накрайникът имитира малко формата на гърда. Peace

# 26
  • Мнения: 801
Чашата е за след 9 месец, пробвай с едно шише на Нук, тези от 300 мл с големите широки биберони, които приличат по форма на гърда, може да стане. Другия вариант е да го оставиш един час гладен, но не вярвам да издържиш.

# 27
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Благодаря на всички за отговорите!
Все пак се хранихме с лъжичка. Имам една лъжичка, която се слага на шише вместо биберон и с нея се получи доста добре.Е, като се прибрах ми се хвърли на цицата, но това е друга тема...

# 28
  • Мнения: 295
Моя син не беше ял от шише доста отдавна и когато го захраних на 5м,отказваше водата.Не го насилвах,накрая му купих такава чаша и 2-3 седмици си игра с нея и си чеса венците,като стана на 6м почна да пие.С мек накрайник е.Та повече със шишета и биберони няма да се занимавам.

# 29
  • Мнения: 2 837
Аз сгреших, като предложих такава чаша чак сега. Моят син изобщо не може да разбере как се пие вода от нея. Ще пробвам периодично. Лошото е, че като пие вода от обикновена чаша, се олива, а все още е облечен с доста дрешки...

Общи условия

Активация на акаунт