Мами,депресия и тревожност.Как се справяте?

  • 7 293
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 754
Докато раждах нито съм викала,нито съм плакала,но може би един час след това като започнах да плача и не мога да се спра...И така 2-3 дни. Накрая реших,че това не може да продължава повече и трябва да се стегна.И наистина успях.Бях чувала за следродилна депресия,но не мислех,че ще ме сполети.Просто ти трябва да си наложиш волята и сама да се пребориш със страховете си.Успех.

# 16
  • Мнения: 5 698
Позитивното мислене помага.Старай се да мислиш само за хубави и приятни неща.Радвай се на малките и дребни ,незначителни нещица в живота,просто живей за мига.Гледай да не оставаш сама,а търси приятни събеседници и говори за проблема,сподели го с близките си.Успех!

# 17
  • Мнения: 48
Като чета тук се успокоявам,че не само аз изпадам в такива състояния.Като съм на работа се разсейвам и не ги мисля,но като остана сама мога да се побъркам.Опитвам се да мисля позитивно ,но не винаги става.

# 18
  • Мнения: 48
Искам само да допълня,че именно заради тази тревога и безпокойство започнах да чета книги за позитивно мислене.И трябва да ви кажа ,че положението при мен стана по-зле.Защтото там пише,че като си мислиш и представяш хубави нещта ти се случват такива  -съответно и лошите.Именно това ме накара да се почуставам по-зле,защтото не винаги си мислиш хубави неща.И в старанието си да си само положителен и оптимистично настроен то в съзнанието ти идват не толкова хубави неща.

# 19
  • Мнения: X
Искам само да допълня,че именно заради тази тревога и безпокойство започнах да чета книги за позитивно мислене.И трябва да ви кажа ,че положението при мен стана по-зле.Защтото там пише,че като си мислиш и представяш хубави нещта ти се случват такива  -съответно и лошите.Именно това ме накара да се почуставам по-зле,защтото не винаги си мислиш хубави неща.И в старанието си да си само положителен и оптимистично настроен то в съзнанието ти идват не толкова хубави неща.
Понякога, за съжаление, точно така се получава. И при мене се случи - в един момент имах толкова много лоши мисли, че се изплаших от тях и не можех да ги променя. Когато човек има проблеми с мисленето - мисли си лоши неща, според мене е по-добре да не се насилва да мисли положително, а просто да насочи вниманието си към нещо външно и приятно - детето, съпруга, разходки, някой хубав филм и т.н.

# 20
  • Мнения: 78
Недей да четеш психо книги за позитивното мислене, а си измисли хоби, което да ангажира съзнанието ти. От такива книги наистина можеш да се депресираш повече.

# 21
  • Мнения: X
Недей да четеш психо книги за позитивното мислене, а си измисли хоби, което да ангажира съзнанието ти. От такива книги наистина можеш да се депресираш повече.
Peace Съгласна съм!

# 22
Вземай витамини В - комплекс.Спри да консумираш всички млечни продукти и всички зърнени .Ако ти е невъзможно да ги спреш направи за около 14 дена една диетка на плодове и зеленчуци .Виж как ще се чувстваш.Аз например ходя на акопунктура и това много ми помага.

# 23
  • Мнения: 250
За такива състояния ми помага единствено ДЕАНКСИТ, нищо друго Simple Smile

# 24
  • Мнения: 123
Аз сега започнах да чета книгата Методът Силва.Едва в началото съм.Някой чел ли я е?
И там се говори за положително мислене и за самовнушение.....................

Общи условия

Активация на акаунт