Вреден ли е прегледа с вагинален ехограф в самото начало на бременността?

  • 21 699
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 264
Не е вреден. Мен първият път ме гледаха с такъв, беше съвсем в началото на бременността.  Wink

# 31
Цитат
Аз бях в 7 г.с., когато една лекарка ми каза, че пускането на звука при толкова ранна бременност може да предизвика спиране на сърцето.

дали е вярно, това което е написала Stefly?

# 32
  • София
  • Мнения: 1 185
Не е вреден  Peace

# 33
  • Мнения: 135
Не е вреден.И мен са ме преглеждали с кървене и нищо не стана.Сега имам бебче на 2 месеца.

# 34
  • Мнения: 124
Прегледаха ме с такъв 5 дни след закъснението и доки установи бременност.Мисля,че на другия толкова рано нищо не се вижда.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
Не мога да ти бъда полезна, понеже не са ме преглеждали с такъв, но аз и не исках и не бързах да ходя веднага след като разбрах, че съм бременна.
Ако имаш резерви, нищо не ти пречи да отидеш по - късно и да те прегледат направо с уз.
Лека бременност! Hug

# 36
  • Мнения: 1 138
Не мога да кажа дали е вреден.
Мен ме гледаха с такъм в 8-ма седмица да се потвърди сърдечната дейност. Страх ме беше.
Но да "чукна на дърво" нищо не стана с бебо.

# 37
  • София
  • Мнения: 928
Не е вреден  Peace

# 38
  • Мнения: 119
Не е вреден

# 39
  • София
  • Мнения: 1 522
Не е вреден.


# 40
  • София
  • Мнения: 115
Не!
До 9 г.с. (когато се записах на ЖК) все с такъв са ме гледали.
А честичко ме гледаха, че имах малко проблеми в началото.  Peace

# 41
  • Мнения: 1 479
Не.Правиха ми такьв само ведньж в Майчин Дом преди БХС.Бях бременна с баткото на два и половина месеца.

# 42
  • Мнения: 367
Както и другите мами са ти казали не е вреден-нито пък пускането на звука(да чуеш сърцето)-ултразвука си е един и същ,който отива до ембриона,а обработката става в апарата и ако искаш го слушаш,ако не -не(като телевизора).Вагиналния трансдюсер може да покаже с голяма сигурност дали плодния сак е във или извън матката и дас е останови по-ранна бременност.През корема започва да се гледа след 12-13 седмица,над този срок най-удачно е така Peace

# 43
  • Мнения: 177
Не е вреден.

# 44
  • Мнения: 1 745
Ми не е вреден.Мен ме гледаха 10 пъти за 1 седмица в началото,когато имах зацапване и се съмняваха,че плода не се развива.  Rolling Eyes  Е,оказа се,че си се развива и всичко е ОК.  ooooh! След това може би до 3-тия месец ме гледаха така и нищо не е станало.
Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт