Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 216 107
  • 207
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Моля ви,сигурно има сред вас някой от София. Обяснете с какъв превоз и как да се стигне от централна гара до ул."Казбек",където се намира "Плантограф"-има ли един номер маршрутка или трябва да се сменят няколко.

 Трамвай номер 5 ще ти свърши най-добра работа. Първо трябва да вземеш транспорт до пл. Македония, близо до Министерство на земеделието, например трамвай 6 или 9, след това трамвай 5, слизаш на автогара Овча купел, след това вървиш малко по посока на движението на трамвая и се завива във втората или третата пряка (можеш да попиташ хората там за по-сигурно). Успех!

# 31
  • София
  • Мнения: 113
Много благодаря много ценна информация.  bouquet

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моля, снимайте тези стелки и ги покажете...

# 33
  • София
  • Мнения: 2 298
Моля ви,сигурно има сред вас някой от София. Обяснете с какъв превоз и как да се стигне от централна гара до ул."Казбек",където се намира "Плантограф"-има ли един номер маршрутка или трябва да се сменят няколко.

 Трамвай номер 5 ще ти свърши най-добра работа. Първо трябва да вземеш транспорт до пл. Македония, близо до Министерство на земеделието, например трамвай 6 или 9, след това трамвай 5, слизаш на автогара Овча купел, след това вървиш малко по посока на движението на трамвая и се завива във втората или третата пряка (можеш да попиташ хората там за по-сигурно). Успех!
Малко е далечко от автогара Овча купел - ул. Казбек наистина започва оттам, но е на три отсечки и Плантограф се намира по-близо до бул. България. - така, че най-близо е с трамвай 7 директно от Централна гара, слиза се на Била на бул.България, пресича се Каблешков - перпендикулярна на бул.България, а Казбек е успоредна на Каблешков откъм околовръстното.
Ние лятото водихме детето, че ходеше постоянно на пръсти. Прегледаха я, и което ми направи добро впечатление не ни "набутаха" стелки, а казаха, че проблема е на друго място и стелки не са необходими.   

# 34
И аз като вас имам същият проблем с краката-плоскостъпие.Бях на преглед в Плантограф ,там установиха ,че поради падналия свод единия ми крак е със сантиметър и половина по къс от другия. Въпроса ми е към тези,които вече носят тези стелки, дали се чувстват комфортно с тях и дали продължават да усещат болки в таза и схванатост в гърба. Аз в момента чакам да ми направят стелки. Благодарен ще съм ако някой ми отговорил по темата!

# 35
 
Здравейте мами,
аз също имам плоскостъпие. Преди месеци си купих стелки Тассо от един магазин на Руски паметник. Там си правих и компютърно изследване на стъпалата. Казаха ми, че имам трета степен изкривяване. И ми предложиха стелките.Вчера от там си взех чехли на Betula оказа се, че не са ортопедични както ми каза продавачката, а анатомични.

Изчетох темата и исках да ви попитам получихте ли желания резултат след като посетихте Плантограф, може и аз да си направя изследване там. Мисля, че нямам разлика в размера на двата крака (как звучи само). Все още се чудя каква е разликата между ортопедични, ергономични, анатомични ?

Разглеждам сайта на Плантограф. Тези чехли на Sholl не ми вдъхват доверие, както и на Betula, някак са много твърди.

Ако имате някакъв резултат моля пишете.  #Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте! Hug

Информацията е доста полезна, даже си мисля, че мястото й е във здравния форум на bg-mamma, където със сигурност ще я прочетат нуждаещите се
Майка ми след 2 дни ще посети Д-р Владислав Иванов  на ул.Квазбек 53 в София и ще споделя и аз  впечатления

Благагодаря на авторката за полезното инфо   bouquet

# 37
  • Варна
  • Мнения: 478
Само в София ли ги правят тия стелки.Моля някоя мама,като ходи там,да попита във Варна дали имат представителство-спешно се нуждая от такива стелки за дъщеря ми.

# 38
i az imam sushtiqt problem kojata mi e kato poparena i bolkata se dviji po celiqt mi krak ot kolqnoto nadolu i obratno ne moga da spq ot bolki. Napraviha mo stelki v Gorna Bania , no bolkata si ostana ne znam kakvo da pravq ve4e bolkata e neponosima dori sega dokato pisha me boli ne me ostavq na mira i po cqla no6t.Molq Vi nqkoi da pomogne...

# 39
  • София
  • Мнения: 1 634
Само в София ли ги правят тия стелки.Моля някоя мама,като ходи там,да попита във Варна дали имат представителство-спешно се нуждая от такива стелки за дъщеря ми.

Можеш да попташ по тел - на първа стр в темата е
Аз ,.. да не те подвеждам, но мисля, че и във Варна имат к-т Thinking

# 40
  • Мнения: 0
i az imam sushtiqt problem kojata mi e kato poparena i bolkata se dviji po celiqt mi krak ot kolqnoto nadolu i obratno ne moga da spq ot bolki. Napraviha mo stelki v Gorna Bania , no bolkata si ostana ne znam kakvo da pravq ve4e bolkata e neponosima dori sega dokato pisha me boli ne me ostavq na mira i po cqla no6t.Molq Vi nqkoi da pomogne...
Сигурна ли си че проблема е само от плоското стъпало? По-добре иди на лекар, защото може да е по-сериозно, например тромб или разширени вени.

# 41
  • Мнения: 2 282
Да си жива и здрава! Ако знаеш откога се каня да намеря къде правят свестни индивидуални стелки (където и да е в България).... Аз съм от Варна и пробвах единствения специалист, който намерих, но резултата беше ужасен - при коренно различни проблеми на двата крака, еднакви стелки. Е, не помогнаха на нито единия крак. Технологията на анализа също беше с индиго, и "чакай, след 10 минути ще ти ги дам".
Виждам, че си писала през април. Минали са 6 месеца. Какви са промените от тогава? Удобни ли са ти, как се чувстваш без тях?

# 42
  • Мнения: 15
Това което не мога да разбера е дали по някакъв начин се лекува спадналия напречен свод на ходилото или само се коригира със стелка? Казаха ми да търкалям когато мога кочан от царевица и да правя някакви упражнения. Има моменти когато ходя - все едно че ходя по очи... болката е неистова. А и само с плантограф ли се установява?

# 43
  • Мнения: 1 986
Миналата година водих дъщеря ми в Горна Баня на преглед със съмнение за падащ свод. Тя сега е на 10 и се оплакваше от болка в кръста и гърба. Лекарят препоръча за децата повече спорт и упражнения за поддържане на мускулатурата на стъпалата. Отрече ползването на стелки, които правели мускулите, поддържащи свода лениви. Тази година тя ходи на народни танци, латино, тенис и се боря с нея за плуване 2 пъти седмично. Не се е оплаквала скоро от болки в кръста и краката, а е целодневно на чина.

# 44
  • Мнения: 353
Аз пък имам обратния проблем - висок свод. Дали може да ми направят? По принцип ми бяха казвали да ида в горна баня, но все не намирам време, а иначе като походя малко и страшно ме болят стъпалата  Sad

Общи условия

Активация на акаунт