АПРИЛски бебета реват, а други са на път!

  • 14 745
  • 277
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 245
Добро утро момичета!

Честито на новите ни 5 мамни от вчера. Да са им живи и здрави слънцата и да ги радват много  bouquet

Днес да стискаме палци на адорет2.....

И въпреки намрщеното време дано да имаме много поводи за усмивки днец...

Успе на всички запътили се към великата сеща стискаме палци всичко да минава лесно и бързо!

Хубав ден на всички и до после!

# 211
  • Мнения: 54
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ   bouquet

Аз не пиша много много напоследък, но ви чета редовно и изживявам всички емоции с вас  Grinning Само дето незнам какво да кажжа за себе си и за това си мълча - всеки сигурно има такива периоди....При мен всикчо изглежда да е ок - Galivo, Siska_r - и аз нямам принаци за раждане, а съм почти с вашияя термин - на 30.04.
А сестра ми преди 2 дни ме предупреди, да не чакам нечовешките болки за да тръгна към болницата, защото тя не е имала такива - само периодично стягане на корема и когато по настояване на майка ми отишла в болницата - хоп 7-8 сантиметра разкритие  newsm78 Та и аз започнх да се вслушвам във всички сигнали на тялото ми и да се чудя  - сега това стягане ли е или не е, боли ли ме-не ме ли боли  newsm78 Направо ужас - и за това много не пиша...

Излезе ми изследването на влагалищния секрет - всичко е ок, тази акушерка дето ми взе секрета само ме е шашнала напразно. Беше и се сторило, че течението ми е по-обилно от нормалното, но фалшива тревога. Имам обаче бактерии в урината, та давах стерилна усрина повторно - да видим какво ще излезе и може да пийна малко хапченца, но това да е.

И най-хубавото - през уикенда направихме основно почистване и къщата ни е готова за бебчо. Най-накрая се успокоих, че това много ме тревожеше. Днес отивам на кола маска и почвам да преа дрешките на бебчо newssm44

Галиво - възглавнички за кърмене аз си харесах от Пигис хаус  - струваха 18 лв, та тези дни смятам да отскоча до там да сив зема такава и един стерилизатор - куча марка, който е съвместим със всичко, че не ми се дават много кинти за Авент.

Извинете ме за дългия пост, но като си знам настроението едва ли скоро  пак ще пиша.

Подрави и леко раждане, ако е настъпил момента   bouquet

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 11:19 от Vanyivan

# 212
  • Мнения: 130
Честито на новите мили мами Vеni_J, НИКСИ, Дона, naana, milena1976, vesy1 и mira_max. Да се радват на мъничетата си и бързо да се възстановяват!
Аз искам няколко лични съвета – ще подчертая нужното, да не ви отегчавам.

ВаняМ – за ЖЪЛТЕНИЦАТА – повече подсладена водичка!!! На 100 мл 1 чаена лъжичка захар – преварява се и така. Щом са ви изписали, значи всичко ще е ок – САМО ДЕТО Ще е по-отпуснато бебчето няколко дни и ще суче по-малко

За КОЛИКИТЕ – искам да обясня за лекарствата за КОЛИКИ (Еспумизан и др. Подобни), че капките трябва да се вземат преди (или след) ВСЯКО кърмене – коликите са свързани с кърменето – затова при бебетата се пие по-често отколкото напр. след първата година. Много мами слагат по-малка дозировка защото се страхуват – така НИЩО не става!!!ТЕзи капки не преминават изобщо в кръвта на бебчето – действат само в червата – не може да се предозира!!! Само може да няма ефект ако давате рядко и по малко!!!

Съвет за всички бъдещи (все още) мами – купете си ПОМПА преди раждането. Аз на третия ден много го закъсах – гърдите ми се подуха и зачервиха и станаха като камък – не подценявайте това, за да не страдате и да няма безсънни нощи в банята, цедене на ръка и топли компреси на циците (като мен)!!! Още на втория ден разпитайте акушерките как да се справите това. Носете си помпата и в родилния още!!! Аз лично се изтормозих много с гърдите си – не подценявайте този момент!!!

Адаптирано мляко - въпреки млекопороят от третия ден, на 2-ри ден педиатърката ми изписа по 20 ml АМ вско кърмене - добре че сте ВИЕ и че не дадох и капка на ЕЛица - нали ви писах какво ми се случи следващите 3 дни - млекопорой - ако го бях дала, гърдите ми щяха да избухнат! Много е страшно!

Ясмина – благодаря за статистиката!!!:)))

Аз само нещо и за себе си да ви спомена – Елица вече е с бузки Laughing Tanzen – много е красива – нали за Аси я глася Wink Като зестра мога да ти пратя малко кърма – вчера изпомпах 60 ml.
Малко ме  гонят хормоните и постоянно плача с повод и без повод, за радост или за нещо тъжно, но се надявам скоро всичко да е ОК!

Целувам ви всички и много ви обичам и се радвам, че ви има:))) (това е пак от хормоните:)))

# 213
  • Мнения: 410
добро утро и от мен!ние да се похвалим-падна ни пъпчето-тази нощ го намерихме из памперса .ваняМ-аз не разбрах ама ние май си изкарахме жълтеницата в болницата newsm78.акварел за пишането и акането и ние сме така Mr. Green-само памперси хабя,но хванах му цаката-събуждам я и почваме да ядем,докато папа си ака и пиша на воля-после сменяме памперса и няма изненади.за храненето аз давам АМ и яде м/у 50 и 70 мл.на хранене.лек ден от мен и до после.

# 214
  • Мнения: 23
Helenblondy, пускай бързо снимки на бузанката!  Crazy Може пък и моя мързеливко да го класирам в списъка с чакащи за Елица... Joy
Мерси много за съветите ти! Аз лично чинно си записвам всичко, което си казала до момента! Мами само да ви издам, че Елена е доктор по образование и затова е толкова компетентна  Blush, че тя ни е малко срамежлива и няма да си признае сама и без бой... Laughing Ели, ако съм те издала без да искаш, извинявай   bouquet

Ясминка много благодаря за статистиката, по-изчерпателна и от Статистическия институт не могат да я спретнат!  Wink  newsm51 Като гледам средните стойности, моя маймун трябва днес или утре да се появи на бял свят  Thinking само да не реши да влиза в статистическата грешка, че ще се разправяме сериозно.... Crossing Arms

Vanyivan и на мен не ми се пише много напоследък, че ми е малко подтиснато, явно ни е време за нова срещичка  Crazy Утре 9.30 на лекцията на 9 месеца ще ходим ли??!  newsm78 Аз мисля да се замъкна пък ако ще да ми изтекат водите в рейса.... hahaha Айде стига простотии, отивам на ЖК да видя колко кила съм дръпнала, че може друг признак за раждане да нямам, ама за сметка на това пък апетита ми е като за бременна поне с тризнаци ....  Embarassed

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 11:53 от galivo

# 215
  • Мнения: 6
Честито на новите априлски мами Дона, naana, milena1976, vesy1 и mira_max!
Ясмина и аз като теб се чувствам комфортно, сякаш свикнах с положението си и тежестта. Вече две нощи имам контракции по 1 час и повече, но не са много болезнени и на сутринта нищо - ни тапа, ни води, ни болки. Аз съм си харесала 16 април - свекитата имат 30 годишнина от сватбата, но кой ме пита мен.
Вече ми става нервно и адски скучно, някакъв застой. Искам си вече бебчето.

# 216
  • Мнения: 269

Ние през деня спим повече, а през нощта плачем ли плачем.Давам SAB SIMPLEX ,но нещо не виждам ефект.Една приятелка ми е обещала Инфакол , пък да видим. Почне ли да се дере, нищо не го успокоява.
Знам, че Инфакола е по-слаб  newsm78 Даваш ли й преди всяко ядене капки? Аз давам преди всяко ядене и вече има по-голям ефект. Нощем не давам, но той нощем спи, а денем будува  Shocked

 За пъпките: Мишо има същите пъпки-червени петна с бяло връхче. Постоянно му излизат и прибират  Peace

Кали , давам капки само нощно време , защото само тогава реве.Тази нощ е заспал в 2 часа.

Aquariel ,на мен педито ми каза никакви млечни продукти , заради алергия към протеина на млякото.

# 217
  • Мнения: 54
Galivo, аз утре също смятам да дойда на лекцията на 9-месеца.
Даже ако искаш ще те взема с колата - само свирни и съм на линия  Grinning

# 218
  • Мнения: 534
isane то на теб не ти останало време ,айде стискам палци на 16 да се появява вече бебчето както искаш.Вярвам ти че нямаш търпение вече ,и аз съм същата ,всеки ден си говоря ня коремчето айде да излиза ама на няма признаци никакви , ще си чакаме термина май

galivo  и аз имам чувството ще напоследък много голям апетит имам ,айде като се върнеш от доктора да докладваш как е минало ,ще имали скоро бебче ...или на датичката си

# 219
  • Мнения: 60
Ехаааа, колко много нови бебковцииии Simple Smile) Браво и честито на всички
опитвам се да ви изчета, ама малко ми е трудно с ревящия ми наакан памперс Simple Smile Тези колики ще ме побъркат - той реве - аз с него... Бяхме в началото на Саб Симплекс, но вече сме на Еспумизан - мисля че помага, отделно вместо водичка, от днес му давам чайче от гюзум ( известен още като юзум..)
За обривите - на на с също ни се появява на два пъти леко обривче ама аз го мажа обилно с Бочко и веднага изчезват пъпчиците. Само около устата днес му се появиха две, ама там не смея да го мажа за да не му влезе в устата както си яде ръцете...........
doly_dog , и аз мажех с Бочко - но се оказа че не е много хубава идея - Педито каза да измисля нещо друго , защото е виждала как направи с кожата свалят бялото, което се получава на гънчиците между краката!!!! - затова минах на преварен Зехтин - Екстра Върджин - и смятай че бебко се успокои

# 220
  • София
  • Мнения: 289
Здравейте и от нас Simple Smile

Ради днес нещо не му се яде хич, аз вчера тъкмо го похвалих и той днес като едно истинско овне, нещо се ослушва..... Thinking
Иначе за пишкането и нашия мушмурок е същия, в момента в който му махна памперса и започваме да пишкаме, на два пъти ми изми лицето  Mr. Green а редовния му номер и да си опишка дрехите, като вирне пишката нагоре, на мен ми е много смешно Simple Smile

polinita ами незнам, за сега му действа добре, ако нещо стане и аз ще мина на зехтин, мерси за съвета ще го имам предвид. Аз попринцип с Бочко мажа само дупето, за да не се подсича, иначе с Буюбхен се мажем вечер след баня, цяалото тяло. Даже първите дни реших че обрива е от Бюбхена и пропуснах една вечер за да пробвам дзали е от него, ама после като си го намазах пак не се обрина и за сега няма да го сменям, ама ако се наложи минавам на преварен зехтин. Ти колко време го преваряваш?

Ехххх това скапано време, нали вече сме април месец, няма ли да се оправи та да тръгнем с количките по градинките Crossing Arms
То май и на бебоците не им се излиза в такова начумерено време или пък е затишие пред буря, може следобеда да завали един бебешки порой Simple Smile  Laughing Mr. Green дано..

# 221
  • варна
  • Мнения: 147
честито на Никси,милена 1976,Дона, Наaна,веси 1 и Мира-макс!Да са ви живи,здрави,щастливи и послушни бебчетата! newsm51
Честито на всички мами,които вече са си вкъщи и си гушкат слънчицата!
И аз още нямам никакви признаци за раждане.Снощи обаче се чувствах много странно преди да заспя-все едно съм много гладна и ми къркорят и стържат червата от глад newsm78.А точно под гърдите имах усещане,че все едно се пукат мехурчета,даже мъжа ми чу нещо подобно на пукане

# 222
  • Мнения: 354
минавам само да ви видя набързо и да се похваля, че сме наддали 280 гр за 1 седмица  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes после ще пиша подробно!
целувки на кандидат-снахата.чакам снимки

# 223
  • Мнения: 319
Теди дано днес е твоят ден Wink ти имаш малко до термина,второ раждане.......имаш зелена светлина Peace

Аз давам на Дани капки Саб симплекс по една лъжичка преди всяко ядене(на 3-4 часа) успокояват го малко,но пак си има болки от време на време Thinking В такива моменти го гушкам много силно и заспиваме двамата на спалнята Grinning В прегръдките ми се чувства добре!!!
При нас веднъж се случи да го съблечем гол на скрина за повиване,отдолу му е хавлията за баня и по едно време се чува един звук......(сещате се) Wink поглеждаме го.......оставил една диря аки на хавлията Mr. Green Тръгвам да го чистя,вирна пишката и опика всичко.......Лицето все още не ми е измивал Grinning

Ясмина много добра статистика  bouquet

# 224
  • Мнения: 534
tedi_ip   то на теб неостанало време някакви си 4 дена ,айде това снощи може и да са признаци за появата на бебчо .Сигурно вече нямаш търпение тези последни дни ааа.Направо не се виждам аз накрая сигурно ще се побъркам от мислене и чакане до последно

Общи условия

Активация на акаунт