Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 882
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 1 095
  • София
  • Мнения: 12 237
В този случай защо не вземеш едно 12 инчово баланс байк. Малката беше с такова, много по-стабилни са, защото при най-малкото залитане реално си стъпват, научават се безпроблемно да пазят равновесие и после им трябва само няколко пъти да врътнат педалите за да схванат идеята и почват да си карат. Баланс байковете седалките са много по-ниско разположени и дори и да паднат риска е по-малък от нараняване. Рисково става когато станат специалисти и почнат да развиват ужасяващи скоростти, но този проблем го има и с другите колелета.

# 1 096
  • Мнения: 4 753
Има такова, кара го, но не му е интересно.

# 1 097
  • София
  • Мнения: 12 237
Тоест успява да го кара и да пази равновесие ли? Тогава не би трябвало да има проблем със справянето с колело с педали. Колко голямо е баланс байка 12 ка ли е и почва ли да му умалява или още му е ок?
Вариант е да останете с баланс байка и за догодина и по-късно да вземеш когато е и още пораснал колело с педали, освен ако не държиш това да е подаръка за НГ. Но отново може да се вземе и малко по-голямо, тъй като ще се кара едва напролет или лятото, след като имате и друго колело.
На моя приятелка и дадох 12 ката пуки баланс байк, когато малката беше на 3 г, първата година не прояви никакъв интерес към него, но тази почна да го кара и вече лети с него, тоест към 3,5-4 г вече.

Последна редакция: ср, 02 дек 2015, 14:45 от Aila

# 1 098
  • Мнения: 4 753
Нашето пуки е от най-малките- 10-ка. Горе-долу е умалял. Беше на 2 г. когато му го подарих за Коледа. Лятото когато беше на 2,6 г. го подкара за малко и толкова. Това лято отново го караше, но пак за кратко. Има един пластмасов мотор, който отвсякъде му е омалял, но него повече иска. Не искам пак да давам излишни пари, за нещо, което ще е на склад в двора ни.

# 1 099
  • Мнения: 4 753
http://www.twowheelingtots.com/specialized-hotrock-12-review/
http://www.twowheelingtots.com/islabikes-cnoc-14/
Изключително полезна статия.

Последна редакция: чт, 03 дек 2015, 06:09 от йоко

# 1 100
  • Мнения: 7 114
Йоко, моето предложение е да задържиш с покупката на колело. Провери първо доколко ще му бъде интересно да задвижва нещо много по-тромаво и тежко от баланса.

# 1 101
  • Мнения: 4 753
Да, за сега няма да купувам колело. На пролет ще търся 14ска. Може и мерак да му дойде с топлото време  Laughing

# 1 102
  • Мнения: 28
Здравейте,
искам да купя колело за баланс за сина ми, който след два месеца става на две. Спряла съм се на пуки, но се колебая между два модела - този, най-малкия - http://www.misto-bg.com/puky/lrm.htm
и този - http://www.misto-bg.com/puky/lr1.htm

Синът ми в момента е 89см. Мислите ли, че ще му е трудно да се учи на по-големия модел, разликата в теглото между двата е около килограм.

# 1 103
  • Мнения: 501
Теглото на велосипеда едва ли ще му е проблем,по-скоро височината. Втория модел може да му е прекалено високо и да няма стабилна опора.

# 1 104
  • Мнения: 4 753
Синът ми има първато пуки. Купихме му го когато беше на 2 г. Интерес почти нулев. Сега е на 4 г. Кара го отлично.
96-97 см. е, с дълги крака. Сега за лятото се колебая дали да му купя велосипед с педали или 12 инчово пуки.

# 1 105
  • Мнения: 28
Синът ми има първато пуки. Купихме му го когато беше на 2 г. Интерес почти нулев. Сега е на 4 г. Кара го отлично.
96-97 см. е, с дълги крака. Сега за лятото се колебая дали да му купя велосипед с педали или 12 инчово пуки.
Значи малкото все още не му е съвсем омаляло?
От официалните вносители ме посъветваха да вземам направо по-голямото, нямало голяма разлика..

# 1 106
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Виж размерите от седалката до земята и му премери крачето. Ние на 2г и малко взех 12", но друга марка. Караха ги до 4и нещо, за малко ползвахме 12 с педали само да се усъвършенстват с тях  и от 5 г и нещо сме с 20".

# 1 107
  • Мнения: 28
Виж размерите от седалката до земята и му премери крачето. Ние на 2г и малко взех 12", но друга марка. Караха ги до 4и нещо, за малко ползвахме 12 с педали само да се усъвършенстват с тях  и от 5 г и нещо сме с 20".
34 см. е най-ниската позиция на седалката, крачето отвътре като меря го изкарвам 32-33.

# 1 108
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Значи няма да е проблем. Аз поне съм за по-голямото. Така или иначе активно ще го карате след 2-3 м, а и няма да му умалее бързо. На моите на 4 и нещо вече им малееха 12" и често посягаха вече към тези с педали.

# 1 109
  • Мнения: 28
Значи няма да е проблем. Аз поне съм за по-голямото. Така или иначе активно ще го карате след 2-3 м, а и няма да му умалее бързо. На моите на 4 и нещо вече им малееха 12" и често посягаха вече към тези с педали.
Да, благодаря ти, и аз като че ли клоня към голямото. Ще поръчам след някой ден.

Общи условия

Активация на акаунт