Препоръчайте детски велосипед...

  • 244 767
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
И моето минава от Драг 16 на Драг 24. И в магазина  ме посъветваха така. И тя като седна на 24 опираше с пръсти земята, а сега е 118см. Поръчах Хакер, моля за мнение. Аз съм си убедена, че Драг са читави колела и не съм се интересувала от други. Може и да съм сгрешила. Едно от най- евтините е за този размер и се чудя какво ще му е. Искам само да е удобно и да се кара лесно.

# 1 276
  • София
  • Мнения: 6 088
Нашето е Хакер, ако не се лъжа. Нищо му няма, кара го детето, но не много интензивно, та не знам дали наистина е издръжливо...
Като минус - малко са отпуснали да се удължават седалката и кормилото,  явно с цел по-бързо да се купи ново. А едно време балканчето... Simple Smile

# 1 277
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Като ви зачетох назад купувате 24-  ки на деца 130 см. Моята е 118, разколебах се. Дали не сгреших с 24- ката, която поръчах. В магазина ме убеждаваха,  че ако взема 20, ще го кара 1 година. И 16- ка когато купувах уж беше по описание като за нея, а усещах, че 18 ще е по-добре. Само да не стои й да я чака да порасне...

# 1 278
  • Мнения: 4 763
Като ви зачетох назад купувате 24-  ки на деца 130 см. Моята е 118, разколебах се. Дали не сгреших с 24- ката, която поръчах. В магазина ме убеждаваха,  че ако взема 20, ще го кара 1 година. И 16- ка когато купувах уж беше по описание като за нея, а усещах, че 18 ще е по-добре. Само да не стои й да я чака да порасне...

Детето не е ли мерило колелото? По принцип трябва да докосва с краката, най-малкото с пръстите, а по-добре с цял крак. Другото е теглото. По-голямото и по-тежко колело е по-трудно за управление. Синът ми на 130 см докосва само с пръстите земята, когато седалката е на най-ниското. С управление няма проблеми, но тежестта понякога може да го понесе въпреки че той е 25-27 кила. Слагам една снимка от първия ден с колелото.

# 1 279
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Така докосваше и тя, пробва в магазина. 22-23 кг е. Но не е карала. Надявам се до активния сезон да е по-добре. Не съм целяла да прескоча размер. Даже по- малкия ми хареса повече, Но  и аз имах колебания, момчето в магазина ме убеждаваше, че това е по-добре.

# 1 280
  • Мнения: 4 763
И аз отидох с идеята да купим по-малкия размер и момчетата ми казаха, че догодина щял да ги сменя, което може и да е вярно. Аз съм ОК с този размер. Детето го кара цяла есен, като имаме и рекорд - 15 км веломаратон.

Не се притеснявай - до пролетта детето ще порасне още. Ако пък видиш, че не може да се справи, тогава ще го мислиш.

На мен ми се иска да си вземем с детето по едно колело за лятото в България, за да не мъкнем винаги нашите, но пък не ми се дават много пари за колела, които ще се карат веднъж в годината по 3-4 седмици. Ще търся нещо на старо, въпреки че много ми пасна един Драг лятото 😆

# 1 281
  • Мнения: 1 326
Търся велосипед 24 или 26 инча за почти 9год.момче. Колебая  се между 2 та размера, тъй като детето е 23кг. Дали има някое по-леко и маневрено, и по възможност не 1000лв?

# 1 282
  • София
  • Мнения: 30 142
Търся мнение за марката BYOX. С големия имаме опит с Cross и Drag. Предполагам, че са по-добри от BYOX, но нямат подходящата големина. Някой с актуално мнение за BYOX?

# 1 283
  • Мнения: 7 112
Търся мнение за марката BYOX. С големия имаме опит с Cross и Drag. Предполагам, че са по-добри от BYOX, но нямат подходящата големина. Някой с актуално мнение за BYOX?
Тежички и доста тромави са. Там приключи интересът ми към тази марка навремето.

# 1 284
  • Мнения: 2 070
Аз купих момичешко красиво Byox 14" преди няколко години. До вчера още го караше (купихме ново и по-голямо), но определено си е тежко и ако бях по-информирана тогава нямаше да го купя.
Въпреки това и по-малката като порасне ще го кара. Задната гума е за смяна, явно заради контрата, както и други забележки има за поправка, но надали ще го хвърля и ще купя друго.

Новото ни е Drag Hacker 20" - страхотно е! Simple Smile

# 1 285
  • София
  • Мнения: 30 142
Ясно. Благодаря за отговорите. Точно 14" искаме да купим.

# 1 286
  • Мнения: 69
Здравейте. Дали някой има впечатления от този велосипед: PASSATI Велосипед SKYRIDE 20" ?

# 1 287
  • Мнения: 4 741
Търсете велосипед с алуминиева рамка, по-леки са от стоманените. Има бюджетни варианти на приемливи цени. Вариант е и велосипед втора употреба. Доста запазени се предлагат само да знаете какво да гледате при избора си.

# 1 288
  • София
  • Мнения: 9 551
Здравейте!
видях няколко теми за избор на велосипед, но не намерих това, което ме интересува. Пускам темата в този раздел, но не съм сигурна дали не е за раздела за пазаруване. Иска ми се да я видят възможно повече хора, минали през избора на детски велосипед за дете на около 7 години (моето навършва 7 г. през септември).

Каква е дилемата ми? В момента брат ми учи дъщеря ми да кара колело. Нейното е 16 инча и вече коленете опират в кормилото, не е много удобно, трябва да се смени. Детето е високо почти 120 см., тежи 22 кг (ако това има значение). Аз лично се бях насочила към колело 20 инча, което като чета из интернет разбирам, че е за над 7-годишна възраст. Но брат ми предлага да взема колело, което ще й служи повече години, т.е. да е по-голямо. 

Удачно ли е да взема по-голямо колело? Абстрахирам се от чисто финансовата гледна точка. Затруднена съм финансово и наистина ще ми е трудно след няколко години да купувам ново, но ще мисля тогава, а към днешна дата ми се иска да направя правилен избор относно удобството на детето и стойката, която доколкото знам може да причини проблеми във физическото развитие , ако не е правилна докато кара колелото.
Освен размер на колелото приемам и всички останали съвети за параметри, които да наблюдавам при избора - спирачки, скорости, тегло на колелото и т.н. Нищо не разбирам, дори не мога да карам колело и ми е нужно да прочета възможно повече съвети по темата. Колелото ни е нужно за обикновено каране из квартала и парка, не са дълги разстояния, просто детско колело.

Предварително благодаря на всеки, който се включи с коментар по поставените въпроси!

# 1 289
  • Мнения: 1 095
Някой знае ли велосипедите Ferrini къде се сглобяват? Не можах да намеря инфо.

Общи условия

Активация на акаунт