Препоръчайте детски велосипед...

  • 245 113
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 1 290
  • София
  • Мнения: 38 632
Аз вчера дадох нашето 20 инчово. То е едно междинно такова... Малкият го кара 2-3 г, голямата и тя толкова. След като си финансово затруднена, потърси безплатно или ВУ. После може да вземете голямо и ново.
Гледай да е леко. Нашето беше тежко и мразех да ме удря, като го мъкна. Иначе децата си го караха без проблем.

# 1 291
  • Северозапада
  • Мнения: 5 475
Дъщеря ми е със същите размери и кара 20 инча колело. Според мен може да го кара още 3 години, защото сега е на най-ниското положение. Нейното взехме от Декатлон. Може би е малко по-тежко, не знам, но тя успява да си го качва по бордюрите.

# 1 292
  • Мнения: 12 325
Дъщеря ми беше на 7 години , 118 см когато й взех 26". Всъщност й беше точно един размер по-голямо, но бяха продали 24"-овото, а тя не искаше да чака. Крайниците й са издължени, но й беше малко неудобно първата година. На следващата вече се научи да пази равновесие и си го караше. Вече е 130 см й е по мярка, супер удобно. Крос Алиса е. В момента преглеждам обявите за втора употреба 24" спортно (с амортисьори). Моят съвет е да изберете колелото според дължината на крайниците. Пробвайте 24" направо, тъй като е за момиче. Спортните са с по-висока седалка.
16"-овото, ако му свалите педалите и веригата става на удобно баланс колело, на което много бързо ще се научи да пази равновесие, а и ще й е по-удобно да го кара като баланс байк, понеже няма да се свиват краката в коленете.

# 1 293
  • София
  • Мнения: 30 196
В крайна сметка купихме DRAG с алумиева рамка.

# 1 294
  • Мнения: 3 685
Вземете 24 инча, 20 ще кара кратко.

# 1 295
  • Мнения: 4 768
Някой знае ли велосипедите Ferrini къде се сглобяват? Не можах да намеря инфо.
До колкото си спомням се сглобяват в България.

# 1 296
  • Пловдив
  • Мнения: 726
Освен размера на гумите, търсете и правилния размер рамка. Геометрията също е много важна - потърсете схеми из нета.

# 1 297
  • FRANCE
  • Мнения: 2 233
Има ли опция да заведете детето в Декатлон например и да пробвате на място?

# 1 298
  • Мнения: 455
Според мен купете 24 цола. Моят син е на 7 години,кара 20 цола,купихме му го 5-я рожден ден.
Най добре отидете в магазин да пробва детето.

# 1 299
  • София
  • Мнения: 9 605
Благодаря за отговорите!
При всички положения ще се пробва в магазин. Вероятно този уикенд. Исках предварително да се ориентирам към какво да се насоча като параметри на колелото, защото сигурно ще има разнообразие в магазина и затова пуснах темата. Благодаря още веднъж и продължавам да приемам съвети, ако и друг се включи. Темата може да бъде полезна и за други в моето положение.

# 1 300
  • Мнения: 4 803
Пандачина, и аз мисля, че колелото трябва да се пробва. Синът ми е точно една година по-малък от твоето дете, през септември ще навърши осем и миналия август му купихме ново колело - от 16 Цола минахме на 24 Цола направо, но с уговорката, че тогава синът ми беше почти 130 сантиметра и около 25-6-7 килограма, тоест  доста по-едър от твоето. Колелото е Драг, алуминиево, изключително леко за размерите си. И въпреки това на моменти тежестта повличаше сина ми. Други проблеми с карането не е имал, от магазина се прибрахме на колело, но той от малък кара адски много колело.

Моят съвет е да отидеш в специализиран магазин за колело, където продавачите ще ти отделят време, ще ти обяснят и детето ще може да пробва под техния надзор. Като разберете какво колело ви трябва, можете да вземете и от Декатлон, чиито колела явно са добри, защото много ги карат, но аз лично точно колело от там не бих взела.

Според дядото на сина ми, който разбира от колела и самият той много кара, колелото трябва да бъде с дискови спирачки и е добре скоростите да се сменят с палци, а не с въртене особено при децата. Имаше и още 1000 изисквания за колелото на внучето си, но не помня, защото аз пък не разбирам нищо. Затова и моето колело, и това на детето са купувани от специализирани магазини след консултации и питания.

# 1 301
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Каква е дилемата ми? В момента брат ми учи дъщеря ми да кара колело. Нейното е 16 инча и вече коленете опират в кормилото, не е много удобно, трябва да се смени. Детето е високо почти 120 см., тежи 22 кг (ако това има значение). Аз лично се бях насочила към колело 20 инча, което като чета из интернет разбирам, че е за над 7-годишна възраст. Но брат ми предлага да взема колело, което ще й служи повече години, т.е. да е по-голямо. 

Удачно ли е да взема по-голямо колело? Абстрахирам се от чисто финансовата гледна точка. ...

Колелото е като обувките - трябва да бъде по мярка. Ако вземете по-голямо - ще бъде неудобно. С детските колела е така - обикновено се използват по 2-3 години и трябва да се сменят, защото децата израстват и колелото вече е малко... Опитайте се да гледате на колелото като на инвестиция - купувате, използва се, омалява, продавате го.
20 инча, 24 инча - много е относително. От марка до марка има голяма разлика - при една марка 20 инча ще го приемате за голямо, при друга - за малко, зависи от геометрията на колелото.
Мога да дам пример с PUKY - 20" колело е за височина от 122 до 141 см, за над 6-годишна възраст. Най-добрият начин е да пробвате колелото с детето, защото разликите от модел до модел и от марка до марка могат да бъдат много големи. И все пак - не мислете колко дълго ще го кара, а да бъде удобно. И когато умалее - продайте го и вземете ново.

# 1 302
  • Мнения: 1 331
Здравейте. Може ли да споделите къде в Пловдив, Пазарджик мога да видя на живо колела на Драг и Крос. Конкретно ме интересуват моделите с алуминиева рамка.

# 1 303
  • Мнения: 3 927
Здравейте. Може ли да споделите къде в Пловдив, Пазарджик мога да видя на живо колела на Драг и Крос. Конкретно ме интересуват моделите с алуминиева рамка.
В Пловдив магазинът на Драг е тук

Предлагат се ограничен вид колелета заради проблеми с доставките на части от Китай. Все пак имат някакви бройки точно с алуминиеви рамки.

# 1 304
  • Мнения: 1 095
Миналата седмица купихме алуминиево Cross от тук https://www.bikecenter.bg/shop/plovdiv.

Общи условия

Активация на акаунт