Препоръчайте детски велосипед...

  • 245 402
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Г. О.
  • Мнения: 1 733
Здравейте. Какво колело е подходящо за дете на 18м? Баланс байк с две , три или четири гуми? Чудя се това с четирите гуми няма ли да му е неудобно като бута с крачета, т.е. да опират в задните гуми? От този тип  https://misto-bg.com/wp-content/uploads/2018/06/Four-wheels-sub-category.jpg

# 1 306
  • Варна
  • Мнения: 25 306
Според мен на година и половина е за кракомобил, а не за баланс байк. И показаното от теб става, но аз бих избрала пластмасов кракомобил с облегалка и повдигаща седалка, защото дребните си умират да крият съкровища там. А истински баланс байк след поне година.

# 1 307
  • Мнения: 1 334
Миналата седмица купихме алуминиево Cross от тук https://www.bikecenter.bg/shop/plovdiv.
Погледнахме днес крос спийдстър в двете рязновидности: алуминиева и стоманена. Разликата в кг беше около 300гр., в полза на този с алуминиевата рамка, а в цената 130лв; както и малка разлика в предната част на колелата(областта над предната спирачка ). Та заслужава ли си според вас  разликата в цената?

# 1 308
  • Мнения: 1 097
Стоманено не сме гледали, тъй като направо се насочихме към алуминиевото. За сега сме без забележки. Колелото е супер - Cross speedster 24". Вчера го свалях 5 етажа по стълбите без проблем. Детето е на 6 години и се справя отлично с него. Съмнявам се,че ако беше стоманено щеше да е същото. На вас в магазина ли ви казаха, че разликата в теглото е 300 гр?

# 1 309
  • София
  • Мнения: 8 012
Вчера взехме Cross speedster 20" със стоманена рамка. Малкият се оправя без проблем с него, а е 21 кг., на 7,5 год. И аз исках с алуминиева рамка, но после размислих, защото това колело ще го ползва около година, максимум две.
Теглото на колелото е 11,7 кг., измерено лично от нас.

# 1 310
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Според мен не е толкова важно дали е 400 гр по леко или тежко, а да не му е голямо. Колелото не се купува с перспектива да се израсте а се купува с идеята да е точно и да е умалее.

Ние взехме преди два месеца колело 16 цола, синът ни е сравнително висок (108см) и колелото му беше точно, научи се за два дена да кара благодарение на баланс колелото преди това според мен.
Ако обаче е дребно дете на 4 г това колело ще му е голямо въпреки че го дават 4-6 г и ръст 100-110.

# 1 311
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 771
От скоро синът ми( почти на 8 г, 24кг, 128 см) кара колело 24 цола. Седалката е смъкната до долу. Идеално му е. Преди имаше 16 цола, на него се научи миналата есен без помощни. Сега като видя приятелите му с големи колелета, поиска и той. Имах съмнения дали ще му е удобно колелото, но се оказа че е.

# 1 312
  • Мнения: 1 334
Pi_pi, в магазина измериха 2те колела  26 цола. - 13.800 и 14.200. Синът ми е 136см, но е 25кг. Реши, че ще може да го кара. Качи се на колелото, момчето от магазина също каза, че му е добре. 
То изборът за ново колело дойде от това, че взех пред 4мес. Драг 24ин., но малкия(7г.) се научи да го кара и стана война за него. И реших да пробвам на големия 26ц., но с по-ниска рамка дали ще му е ок.(да не купувам още едно, същото)
Пък въпроса ми беше по-скоро дали се заслужава голямата ценова разлика при почти идентични като параметри колела. Или https://velosiped.bg/cross-speedster-boy-26-2019.html  това ина някакви екстри, които не съм забелязала. И двете са хубави , нали?😁

# 1 313
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Според мен не Simple Smile

# 1 314
  • Мнения: 7 990
Здравейте! Дъщеря ми е на 8, но е към120 см висока. Даже не знам дали има толкова. 20" ли трябва да търся?

# 1 315
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 761
Здравейте! Дъщеря ми е на 8, но е към120 см висока. Даже не знам дали има толкова. 20" ли трябва да търся?
Дъщеря ми на тази височина мина на 24- ка.

# 1 316
  • Мнения: 7 990
О, аз се притесних да не и е голямо. Grinning Поръчах го вече. Драг.

# 1 317
  • Мнения: 4 804
Синът ми вече 3та година кара драг 16ка. Дигам седалката и готово. Сега е на 8,5 г., 21 кг. и под 120 см. Сам казва, че това му е достатъчно, защото бяхме решили да му купим драг хакер 20.

# 1 318
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Здравейте. Какво колело е подходящо за дете на 18м? Баланс байк с две , три или четири гуми? Чудя се това с четирите гуми няма ли да му е неудобно като бута с крачета, т.е. да опират в задните гуми? От този тип  https://misto-bg.com/wp-content/uploads/2018/06/Four-wheels-sub-category.jpg

В общи линии с 4-те колела е по-добре за момента. Ако е по-високо детето, и е над 85 см може да се мисли и за вариант на две колела. Триколката е вариант при който детето ще се движи по-малко, повече ще се вози. Така че, ако целта е да има повече движение за детето - или на 4, или на 2 колела в зависимост от височината.

# 1 319
  • Мнения: 7 990
А защо едно и също  колело в един сайт е 270 лв, а в друг -300? И в двата случая с безплатна доставка. Във втория пише, че има 2 години гаранция,.но би трябвало отвсякъде да е така.

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 06:06 от celika

Общи условия

Активация на акаунт